Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

petr_riha píše: stř 05 říj 22:04 Tím je ale myšleno vozidlo v tom levém pruhu (které by svou pomalou jízdou omezoval). Tys tam nebyl, tys byl v pravém, čili on tě přejetím do levého neměl jak omezit.

Znovu: nevím, jak přejetím do levého pruhu můžu omezit vozidlo jedoucí za mnou v pravém pruhu. Nijak.
sorry, ale to fakt určitě není myšleno jenom vozidlo v levém pruhu...

§36 (4) ... nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy.
Máš to dokonce v tom zákonu napsaný, čím ty vozidla za sebou omezíš :-D Nebo máš snad pocit, že bys mu jako nepřekážel?

Díky za další dílek do skládačky, proč je to tady samej levoproudař... Už to začínám chápat..
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Nebyl důvod nehody. Ani z videa to nevypadalo, že by tě nějak ohrozil.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

147 -> 92 a nevypadalo to, že by ho ohrozil? No nevím teda...
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Tak dostatečnou rychlost k předjetí vozidla měl (rozdíl rychlostí byl násobně vyšší než to umějí profíci s kamiony) - nevíš, jak byla ta souprava těžká a pokd jede 90 za jiným autem a chce předjet, fyzika jaksi nedovolí, aby tam měl ve vteřině 150. Levý pruh byl v tu chvíli volný.

Kdybychom tohle předjíždění brali jako ohrožení, v životě by se tahle souprava schopná jet třeba 110 nemohla dostat z pravého pruhu plného kamionů jedoucích 90, protože by se do toho levého legálně nemohla dostat. Možná proto mi nedělá problém sundat nohu z plynu a nechat ten manévr udělat a nepíčovat u toho.

Upřesním, že do levoproudaře mám daleko a cestovní rychlost mívám občas i vyšší než autor videa. Jen nemám rád, když někdo udělá píčovinu a začne na internetu hejtovat druhého, místo aby sklopil uši.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Ve všem co píšeš máš pravdu. Skoro.
Pro mě je zásadní ten blinkr, který by situaci celou měnil - at už fakticky, že by se abgx1 líp na to reagovalo a zároven i legislativně, protože by ho přes blinkr abgx1 ani začít předjíždět nesměl (za předpokladu, že by abgx1 byl ještě v pravém pruhu)

Pokud mu to přestalo fungovat během cesty, pořád je to jeho boj - po klaksonu určitě někde zastavil a šel si to zkontrolovat, že
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: čtv 06 říj 06:59 Pokud mu to přestalo fungovat během cesty, pořád je to jeho boj - po klaksonu určitě někde zastavil a šel si to zkontrolovat, že
Proč? Protože na něj zatroubil nějaký frustrát? Zkontroluje si před další jízdou, nevidím důvod, proč by kvůli tomu měl někde stavět. Nebo ty stavíš pokaždé, když na tebe někdo zatroubí, aby ses šel podívat, jestli ti náhodou nepraskla žárovka? Jasně.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Díky za další dílek do skládačky, proč je to tady samej levoproudař... Už to začínám chápat..
Tam je dle mě důvod ten, že se řidiči navzájem nerespektují.
Pojedeš v pravém 130, dojíždíš auto co jede 80.
Někde za tebou jede auto, co jede 140

Z logiky věci ten co jede 140 nechá v klidu auto jedoucí 130 předjet - to je pro všechny výhodný.
Realita je taková, že ty v tom pravém musíš brzdit ze 130 na 80 a pak se tam nějak nacpat nebo čekat a znova to rozjet

No tak dotyčnej jede v levým 130 a nemusí řešit vůbec nic, uhne někomu kdo si dálkovjma řekne


Já třeba jezdím taky 160, ale spíš proto protože je to pohodlný kvůli faktu, co jsem ted napsal. Ale zase nepeskuju, když někdo jiný (pomalejší) chce předjet - prostě uberu a pak zase zrychlím, pohoda
Chápeš to?
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

petr_riha píše: čtv 06 říj 06:00 Tak dostatečnou rychlost k předjetí vozidla měl (rozdíl rychlostí byl násobně vyšší než to umějí profíci s kamiony) - nevíš, jak byla ta souprava těžká a pokd jede 90 za jiným autem a chce předjet, fyzika jaksi nedovolí, aby tam měl ve vteřině 150. Levý pruh byl v tu chvíli volný.

Kdybychom tohle předjíždění brali jako ohrožení, v životě by se tahle souprava schopná jet třeba 110 nemohla dostat z pravého pruhu plného kamionů jedoucích 90, protože by se do toho levého legálně nemohla dostat. Možná proto mi nedělá problém sundat nohu z plynu a nechat ten manévr udělat a nepíčovat u toho.

Upřesním, že do levoproudaře mám daleko a cestovní rychlost mívám občas i vyšší než autor videa. Jen nemám rád, když někdo udělá píčovinu a začne na internetu hejtovat druhého, místo aby sklopil uši.
Jo, to asi byl vyšší rozdíl rychlostí než předváděj profíci v kamionech... Nicméně furt ta rychlost nebyla dostatečná, aby neomezoval ty za sebou, ne?
Jakože pokud nemůže legálně začít předjíždět, tak asi bude muset počkat na stoupák.. nebo na menší provoz (což by tady nemuselo trvat zas tak dlouho)... Nebo ty taky když předjíždíš (i mimo dálnic) tak ohrožuješ auta (třeba v protisměru?), přece se nebudeš plazit za někým kdo jede 70km/h žejo... Tohle si můžeš dovolit jenom v kamionu.. v osobáku ne ;)

A jak jinak bys to chtěl brát? Zadupnout to ze 150 na 90 na takhle krátkým úseku ti jako ohrožení nepřijde? mě teda docela jo... to je úplně stejný, jak kdyby ti to tam někdo z vedlejší poslal a jel 30, když ty si to valíš 90... taky to nebudeš brát jako ohrožení?
kdosi mi jednou řekl
omezení = stačí sundat nohu z plynu
ohrožení = musí šlapat na brzdu nebo uhýbat

Co přesně udělal za píčovinu? Když pominem fakt, že jel 17km/h nad limit? Vytroubil někoho, kdo to dost možná ani neslyšel? Nebo kdo to má u zadku?
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Truck Daškam píše: čtv 06 říj 08:33
Díky za další dílek do skládačky, proč je to tady samej levoproudař... Už to začínám chápat..
Tam je dle mě důvod ten, že se řidiči navzájem nerespektují.
Pojedeš v pravém 130, dojíždíš auto co jede 80.
Někde za tebou jede auto, co jede 140

Z logiky věci ten co jede 140 nechá v klidu auto jedoucí 130 předjet - to je pro všechny výhodný.
Realita je taková, že ty v tom pravém musíš brzdit ze 130 na 80 a pak se tam nějak nacpat nebo čekat a znova to rozjet

No tak dotyčnej jede v levým 130 a nemusí řešit vůbec nic, uhne někomu kdo si dálkovjma řekne


Já třeba jezdím taky 160, ale spíš proto protože je to pohodlný kvůli faktu, co jsem ted napsal. Ale zase nepeskuju, když někdo jiný (pomalejší) chce předjet - prostě uberu a pak zase zrychlím, pohoda
No to byla spíš odpověď na to, že "§36 neplatí, když jedeš ještě v pravým... "

Mně sou levoproudaři buřt, když sledujou dění za sebou a včas uhnout, tak ať si klidně vlevo jezděj..
Za mě teda 10km/h není moc postřehnutelnej rozdíl, takhle uhejbat budeš spíš kvůli někomu, kdo jede 160+
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Proč? Protože na něj zatroubil nějaký frustrát? Zkontroluje si před další jízdou, nevidím důvod, proč by kvůli tomu měl někde stavět. Nebo ty stavíš pokaždé, když na tebe někdo zatroubí, aby ses šel podívat, jestli ti náhodou nepraskla žárovka? Jasně.
U dodávek (osobáků) není kontrolka? Když v kamionu přestane blikat přívěs/návěs, projeví se to v kabině vozidla
Chápeš to?
Odpovědět