Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 354
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Truck Daškam píše: ned 14 srp 07:56 brnenska.odchytova: A proto píšu:
Nákladním autem zabiješ 5lidí jak prd, osobákem se musíš snažit
To vychází z logiky věci (hmotnost) a nijak to nepopírám. Ona i průměrná výše způsobených škod bude u nákladních aut vyšší, protože i to je naprosto logický.
Když to v plný rychlosti pošlu od osobního auta osobákem, možná někdo umře. Když to samý udělám nákladákem, spolehlivě zařvou v tom autě všichni.
Kdyby se našla statistika způsobených nehod rychlostí nad 100km/h, nákladák tam nebude nejspíš žádnej.

Počty registrovaných aut do toho nemá smysl tahat, protože u nás nejezdí pouze auta registrovaná u nás a mraky těch aut nejezdí, některá dokonce ani už fyzicky neexistují. Na tohle by bylo asi nejlepší vytáhnout součty najetých km dle STK a příčíst k tomu nějaký průměr zahraničních řidičů (nebo obráceně - ze statistiky nehodovosti zahraniční řidiče odečíst).
A já dával statistiky, že - nejhorší sou mladí řidiči osobáků do 5let praxe.. že zabijou cca 1/3... takže pak už ta druhá třetina co zabijou náklaďáky a další třetina, co zabije zbytek řidičů s přihlédnutím na počet vozidel už tak hezky pro náklaďáky nevyznívá...
Ono je ti ve výsledku celkem jedno, jestli tě naboří náklaďá

Přepočet na ujetý km NA vs OA se mi najít nepovedlo... Našel jsem přepočet podle věku, ale ale to nám nic extra neřekne..

Tady pak ještě nějaký další statistiky k tomu, co ste řešili...

Cizinci:
Vinou cizích státních příslušníků bylo na pozemních komunikacích v České republice usmrceno 8 % a těžce zraněno 7 % osob, každá 12. osoba tak byla usmrcena a každá 15. osoba těžce zraněna vinou cizích státních příslušníků. Ve většině případů byli viníky řidiči motorových vozidel ze sousedních zemí – nejvyšší podíly byly evidovány u řidičů ze Slovenska a z Polska. V případě řidičů z Rakouska byl evidován nejvyšší nárůst v oblasti usmrcených osob.

Účastníci
Polovina osob (52 %) byla v důsledku dopravních nehod usmrcena v osobních vozidlech, zatímco v obci činil podíl 9 %, mimo obec 43 %. Zranitelní účastníci (motocyklisté, cyklisté a chodci) se na všech usmrcených osobách podíleli 42 %, na těžce zraněných pak 56 %.

V obci / mimo obec
V období 2011-2019 bylo v obci usmrceno 31 % (průměrná roční změna -6 %) a mimo obec 69 % osob (průměrná roční změna -2 %), poměr těžce zraněných pak činil 53 % v obci (průměrná roční změna -5 %) vs. 47 % mimo obec (průměrná roční změna -4 %).

Silnice:
Přílohy
Snímek obrazovky 2022-08-14 233113.png
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1698
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

brnenska.odchytova píše: ned 14 srp 22:33
Přepočet na ujetý km NA vs OA se mi najít nepovedlo...
Jak už jsem psal, ani tahle statistika by k ničemu nebyla - musel bys mít nehodokilometr vztaženy ještě na typ komunikace. Ve městě bude nehod násobně více než na dálnici (v naprosté většině bez následků - zdravotních i materiálních), ale drtivá většina kilometru NA je pravě na dálnici (u OA si netroufnu ani odhadnout, jestli to je třeba 50/50, nebo je poměr vychýleny více k dálnici/nedalnici.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Ne, město do toho též patří - nevím co je to za hovadinu, proč by se to mělo při výpočtu zkreslovat. Nákladní auto má ve městě naopak vyšší riziko DN, protože rozměry.
A jak jsem psal třeba ohledně naší firmy (cca 20aut), veškerý nehody byly v obci (zavinění OA) a je naprosto nelogický tyto nehody do podobného výpočtu nezapočítávat - dle tvé logiky se nehody v naší firmě vlastně nestaly
A i obráceně - třeba vjetí pod nízkej most se hodně často děje v obci - opět by to bylo nesmyslně vyjmuto
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: ned 14 srp 21:15 Ne, nemám. Protože je mi to jedno a nezajímá mě to. Možná zkusím napsat na Dekru, zda-li by byla ochotná mi něco takovýho poskytnout
To je nádherné! Nemáš data, nezajímá tě to, ale hodíš sem čísla… :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1698
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck:
Zkus číst pozorneji a třeba vícekrát, nepochopils-li text napoprvé. Nikdo nepsal, ze se nehody ve městě nemají do nehod počítat. Jen porovnávas neporovnatelné.

Vrat se s relevantními čísly třeba z te Dekry.
Naposledy upravil(a) petr_riha dne pát 19 srp 07:45, celkem upraveno 1 x.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 354
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Altruismus a milosrdenství jsou proti přírodě aneb sociální darwinismus v praxi s názornými příklady z českých silnic.
https://www.stream.cz/brnenska-odchytov ... e-64371810
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 354
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Kdo, když ne my. Kdy, když ne teď. Protože:
-já jsem větší,
-já tu byl první,
-já spěchám,
-já chci!
POZOR: nejedná se o návod!
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 354
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Zločin nezná hranic - Kobra 11, už i tady v Česku! Sestřih toho, nad čím by se policii zavařil blok na pokuty. Pokud by si tedy dřív neukroutili hlavy.
https://www.stream.cz/brnenska-odchytov ... c-64373076
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Ne, že bych byl proti postování videí - ale nešlo by odkazovat na jeden zdroj (youtube, stream)? Nevím kdo bude klikat na totožný videa
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Neblbni. Ten jede hrubou komerci. Všude monetizace a potřebuje lajčíky a shlédnutí na všech platformách. Proč si myslíš, že tím spamuje všechny fóra? ...
Odpovědět