Kdo má přednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

Předseda píše: čtv 09 bře 10:18 td & říha: u té druhé situace nemáš šanci poznat, zda to je / není parkoviště. Resp. PK. To že tam parkují auta nic extra neznamená.
To, že nepoznáš (nejde to poznat), jestli jde o PK či nikoliv, tě nevyviňuje z případné dopravní nehody. Stejně tak, pokud zahodíš auto na soukromém pozemku, který není označený jako soukromý, nemáš tam co dělat. A zákon o povinnosti soukromé pozemky označovat, oplocovat či jinak na ně upozorňovat, neukládá. Neznalost (zákona, ani katastru) neomlouvá.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Panáček
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09 srp 16:26

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Panáček »

Jinak měl přednost protože výjezd z parkovíšte není podle DZ křižovatka a klidně tam muže být dopravní značka
ta muže být i na vyustění polní cesty na silnici a to není křižovatka
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Třeba tady taky není žádná značka a není tu přednost zprava, a je to místo mimo PK. Pak tam někdo doplnil čáru, aby to bylo jasnější

https://www.google.com/maps/@50.0270224 ... 384!8i8192
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Předseda »

říha: a říkám snad opak?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

Předseda píše: úte 14 bře 11:14 říha: a říkám snad opak?
Tvrdím to někde? Z toho tvého postu to nebylo zřejmé, tak jsem tu myšlenku rozvedl, dokončil. Jestli to víš ty nebo ne, nevím, do hlavy ti nevidím (ale můžu předpokládat, že ano).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Ludvak
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26 dub 17:55

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Ludvak »

Uff, řídím už řadu let, avšak nad tímto sem se opravdu nikdy nepozastavil, možná je to přirozené, ale řídím se pravidlem dát vždy přednost protijedoucímu vozidlu, kterému bych křížil cestu při zatáčení.. Chápu, že se díky tomu občas oberu o čas, ale zase jsem neměl v životě problém... doporučuji :-)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

Zastavováním tam, kde mas přednost, jen vytvářís krizové situace pro ty za sebou.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Hlavně je dobrý mít prostě všeobecný přehled a tak když člověk tápe - je lepší se zeptat
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Jaggie »

Musim se priznat, jak normalne s krizovatkami problem nemam, jel jsem v noci asi lehce utahany.
Prijizdel jsem shora(50km/h) a odbocoval doprava podel vody pokracoval dale. Borec prijizdel na krizovatku z mostu a odbocoval vlevo, taky podel vody dale. Jsem kopyto a doted jsem myslel, ze jsem na hlavni. Takze jsem to na kinga hodil doprava a jeste jsem na toho chudaka zatroubil "bacha jedu"
Nastesti me(toho magora, co na nej troubil) pustil. Jsem poucen, polepsim se a protijedouciho tam budu poustet no, je holt na hlavni.
Ps: tu zatacku mam dost rad, nekdy ji davam i v 60tce, je krasne utazena a dobre klopena. Trochu se pere esp ale je to v dobrem limitu pro podvozek.

https://maps.app.goo.gl/QNcJZyEZHqPwTgss6
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

petr_riha píše: sob 06 kvě 06:06 Zastavováním tam, kde mas přednost, jen vytvářís krizové situace pro ty za sebou.
I když o tom, že mám já nebo oni přednost, nevědí?
Odpovědět