Křižovatka s pěší zónou - přednosti

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Osman
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 15 led 12:39

Křižovatka s pěší zónou - přednosti

Příspěvek od Osman »

Dobrý den,

mám tu takový řidičský oříšek. Dvě zóny v jedné, platnost značek, vzájemné přednosti atd. Pěší zóna v pravé části je na konci průjezdná pouze pro kola a připojuje se do Pěší zóny v levé části. Celá zóna končí jednou značkou Konec pěší zóny, semaforem a značkou Hlavní pozemní komunikace. Je tohle normální?
Křižovatka Final.jpg
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Křižovatka s pěší zónou - přednosti

Příspěvek od Arkis »

Já si myslím, že ty přednosti jsou tam udělané hlavně kvůli tramvajím. Ale nic zvláštního mi na tom nepřipadá. Prostě tam končí pěší zóna, tak jsou za tím upraveny přednosti. Nebýt tam ty značky, tak všichni vyjíždějící z pěší zóny musí dávat přednost, což pro MHD je opruz.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2298
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Křižovatka s pěší zónou - přednosti

Příspěvek od Truck Daškam »

Možná ještě spíš to tam je kvůli chodcům - nebo spíš oboje, aby si tramvaj nemusela razit cestu, protože choděj jak tupý stádo krav. A ten provoz aut v kolmých ulicích bude asi docela velkej a tramvaj by tam měla docela problém
Chápeš to?
Osman
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 15 led 12:39

Re: Křižovatka s pěší zónou - přednosti

Příspěvek od Osman »

No, takže pokud pojedu zprava doleva musím dát přednost vozidlům vyjíždějícím z první zóny a pak vozidlům z druhé zóny (koleje). A pokud budu vyjíždět z pravé zóny, tak jak? V této situaci mám protijedoucí vozidla přímo proti sobě a navzájem si křížíme cestu. Pak jsou tu tramvaje a oso jedoucí z levé části zóny.
Osman
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 15 led 12:39

Re: Křižovatka s pěší zónou - přednosti

Příspěvek od Osman »

V téhle situaci musí dát chodec přednost pouze tramvaji jedoucí z výhledu. Ta oproti by měla dát přednost.
Odpovědět