Otázka týkající se omezení rychlosti a osvědčených postupů pro nového řidiče.

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
jps18
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03 pro 15:11

Otázka týkající se omezení rychlosti a osvědčených postupů pro nového řidiče.

Příspěvek od jps18 »

Dobry den, jsem na tomto foru novym a v ceske republice nejezdim. Rád bych zde pomohl zlepšit mé řidičské dovednosti.
Je normální dodržovat přesný rychlostní limit? protože na silnici se neustále mění povolená rychlost z 90 na 50 na 30, takže se obvykle snažím držet zmiňované rychlosti, ale mám pocit, že lidé za mnou začínají být neklidní a jedu příliš pomalu a blokuji provoz.

A také je v pořádku jet rychlostí 70 km/h, když je rychlostní limit 90, zvláště když jsou silnice úzké a mají spoustu zatáček.

Vím, že tyto otázky mohou mnohým znít hloupě, ale já chci pouze zlepšit své řidičské dovednosti a nechci obtěžovat ostatní lidi, kteří zde jezdí.
Děkuji.
Poznámka: Používám google překladač, protože neumím česky.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Otázka týkající se omezení rychlosti a osvědčených postupů pro nového řidiče.

Příspěvek od Čičo »

Rýchlostné limity neprekračuj a tam kde sa to nedá nie je povinnosť ísť na ich hranici, vodič má prispôsobiť rýchlosť svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a ostatným okolnostiam, ktoré môže predvídať.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Otázka týkající se omezení rychlosti a osvědčených postupů pro nového řidiče.

Příspěvek od PepaSFI »

dodržovat limity, jet podle svých schopností a nebránit v jízdě ostatním. Umožnit předjíždění, uhnout stranou.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Otázka týkající se omezení rychlosti a osvědčených postupů pro nového řidiče.

Příspěvek od Truck Daškam »

Viz PepaSFI.
Já prostě "jedu s davem" - ne slepě zase, jako jiní
Chápeš to?
jps18
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03 pro 15:11

Re: Otázka týkající se omezení rychlosti a osvědčených postupů pro nového řidiče.

Příspěvek od jps18 »

Čičo píše: pát 03 pro 21:28 Rýchlostné limity neprekračuj a tam kde sa to nedá nie je povinnosť ísť na ich hranici, vodič má prispôsobiť rýchlosť svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a ostatným okolnostiam, ktoré môže predvídať.
PepaSFI píše: sob 04 pro 09:50 dodržovat limity, jet podle svých schopností a nebránit v jízdě ostatním. Umožnit předjíždění, uhnout stranou.
Truck Daškam píše: sob 04 pro 23:34 Viz PepaSFI.
Já prostě "jedu s davem" - ne slepě zase, jako jiní
Děkuji mnohokrát za odpověď. Opravdu to pomáhá :)
Odpovědět