Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Frimlikj
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 25 srp 14:51

Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od Frimlikj »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda vám dává větší smysl mít nohu na brzdě při stání na semaforu nebo přejezdu anebo zatáhnou ručku.
Pokud to je v noci a vpředu jedoucí auto má 'moderní' led žárovky, je to obzvlášť chuťovka...
Případně prosím o radu, jak takovému ohleduplnému řidiči dát najevo, že mě jeho světla oslňují.

Děkuji.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od Truck Daškam »

Jo, tohle mě taky fascinuje. Obzvlášt mě to sere třeba KFC drivu :-D

Hele ale asi neřešitený. Jel jsem s "typickým řidičem osobáku" (tím mám namysli že jezdí zásadně uprostřed, blinkry používá pozdě, rád svítí mlhovkama apod typický nešvary), kterej chcípnul motor, aby se mohl natáhnout k sloupku na závoru (řidičák má cca 5let, možná dýl). Pak nastartoval a jeli jsme.
No, ale optal jsem se proč to chcípal - odpoved byla, aby se to přece zabrzdilo. A koukal na mě, že idiot jsem vlasně já, jaktože to vlastně nevím.
Takže asi tak. Leda asi vystoupit, a celý mu to složitě vysvětlit - s trochou štěstí to třeba pochopí

Ale to je to samý že lidem dělá problém jet furt stejně rychle, případně si zapnout tempomat. Když pak přijde takovej ďolík (typicky v Praze tunel Zlíchov), tak není problém, aby s osobákem tam udělali 20km/h rozdíl (ačkoliv já tam těch 70 udržím bez problému)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od řidičBOB »

tak u AT převodovky je to často dosti problém... Auta, co jezdím teď, tak i když dám volič do polohy P, brzdy nezhasnout. Musím "zatáhnout" ručku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od Truck Daškam »

Jinak podobný to je s přepnutím na parkovací světla, nebo 20min volnoběh v sídlišti v noci...
Chápeš to?
veetecm
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29 pro 11:53

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od veetecm »

řidičBOB píše:tak u AT převodovky je to často dosti problém... Auta, co jezdím teď, tak i když dám volič do polohy P, brzdy nezhasnout. Musím "zatáhnout" ručku.
A jaký auto tohle dělá? To slyšim poprvé...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od Brus »

mě to taky zaujalo.. co to vlastně dělá? popravdě nevím, co mně dělají brzdové světla, tak nějak předpokládám, že svítí, když stojím na brzdě a nikdy jindy
Pravda vyděsí
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od Honza42 »

Každopádně, řidič dnes není pánem nad tím, co na autě momentálně svítí nebo bliká.
Současný stav osvětlení aut je regulerní chaos, ničím jiným to nazvat nelze.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od Duke_Luke »

to statie na brzdovych je dvojsecna zbran. Ako bolo spominane, u automatov to niekedy nejde. Idem si to pozriet na svojom automate, ako sa zachova na P a pustenej brzde :)
Ale ono je to aj o bezpecnosti. Ked som posledny v kolone a aj ked mam na manualnom aute rucku, tak ako vidim,ze uz sa ruti na mna auto, slapnem na brzdu,aby sa mi rozsvietili brzdove. Lebo nikdy nevies, ci ten,co sa ruti, tu kolonu aj vidi,alebo ta zramuje.
Tak radsej vtedy aj dvakrat za sebou slapnem na brzdu, nech to blika a ten vodic spozornie, aj ked napr tuka do telefonu. Periferne vidi blikanie.
Ked uz za mnou stoji ,tak pustim nohu z brzdy.
Samozrejme ako posledny v kolone davam aj vystrazne. Ale na to zial vsetko je potrebne za volantom rozmyslat a nie len nim vediet tocit.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od řidičBOB »

veetecm píše:
řidičBOB píše:tak u AT převodovky je to často dosti problém... Auta, co jezdím teď, tak i když dám volič do polohy P, brzdy nezhasnout. Musím "zatáhnout" ručku.
A jaký auto tohle dělá? To slyšim poprvé...
New Passat a New Touareg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Noha na brzdě při stání na semaforu/přejezdu

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše:Ale to je to samý že lidem dělá problém jet furt stejně rychle, případně si zapnout tempomat. Když pak přijde takovej ďolík (typicky v Praze tunel Zlíchov), tak není problém, aby s osobákem tam udělali 20km/h rozdíl (ačkoliv já tam těch 70 udržím bez problému)
Ono je třeba rozdíl jet v benzínu nebo v naftě. U 3.0TDI, když sundám lehce nohu z plynu, tak brzdí motorem. Když to stejné udělám s 3.0TSI, tak se nestane nic ;-) Takže u benzínu musím na brzdu. Nebo pustit adaptt
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět