Kdo má přednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2327
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

E2d - tvar dvou křižovatek
Ne, tam je E2a. Všimni si těch rozdílů mezi nima (přerušení).
Navíc pořád platí:
řidičBOB: Po hlavní jedeš tehdy, když mineš dopravní značku, která tu silnici tak označí ;-)
A když z té vedlejší odbočíš a jedeš k druhé vedlejší, žádnou značku určující přednost nemineš

PepaSFI: Pravdu máš, to mě netrklo
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2327
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

mattonecz:
Nejen ty, ale i ŘB jste nepochopili, o čem je řeč.
Nikdo se nebaví o tom, že by tam měl někdo stát a chytat to a navíc není ani téma, že by bylo chtěno aby se tam stavělo na semafor

Téma je:Špatně udělaná křižovatka v rozporu se zákonem.
Protože zákon říká (viz odkaz Předsedy), že semafor na rozdíl od značek může být umístěn kdekoliv a je platný pro všechny
PS: Ale to dle mě neplatí v těch Střešovicích, protože jsou to dvě křižovatky. Když už, platilo by to třeba zde:
https://www.google.com/maps/@50.054098, ... ?entry=ttu
1.png
2.png
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 456
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od PepaSFI »

hlavně jsme se nedobrali k žádnému paragrafu na který by se dalo poukázat, když teda nepočítám výklad že semafor nemá určeno kde by měl stát a platit, který někteří nehodlají uznat. Abych zkrátka když pojedu tak jak to na většině míst bude normálně fungovat a přijde mi bumážka že jsem červenej, abych moh policejnímu ouřadovi říct "připaž panáčku, paragraf ten a tudleten a nevobtěžuj slušný lidi"
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27107
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

petr_riha píše: pon 31 črc 20:16 Ty fakt resis strašný hovadiny. Pak to nemá na silnici vypadat tak, jak to vypadá.
Naprostý souhlas.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27107
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Protože zákon říká (viz odkaz Předsedy), že semafor na rozdíl od značek může být umístěn kdekoliv a je platný pro všechny
A mohl bych ho vidět?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3248
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od mattonecz »

truck má asi za volantem dost času na řešení píčovin :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2327
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

(2) Při řízení provozu nakřižovatce znamená pro řidiče

a) signál s červeným světlem "Stůj!" povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" a "Příčná čára souvislá s nápisem STOP", a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením,

A jak psáno výše, jedná se o JEDNU křižovatku. Pořád nevidím, dle čeho by neměl semafor platit. Jestli odbočuju nebo jedu rovně je přece úplně irelevantní

A jak posílal odkaz Předseda - je úplně jedno, na jaké straně semafor je (narozdíl od značek)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2327
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

truck má asi za volantem dost času na řešení píčovin :D
Jak kdy, dneska celkem i jo :-D Už jsem viděl dva díly dva a půl chlapa, něco jsem pospal...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27107
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Já naopak nevidím nic, podle čeho by platit měl. Na to se ptám.
Jelikož tys psal:
Protože zákon říká (viz odkaz Předsedy), že semafor na rozdíl od značek může být umístěn kdekoliv a je platný pro všechny
Tahle stať v zákoně mě obzvlášť zajímá. Nejvíce pak slovíčko "kdekoliv"
\m/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 456
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od PepaSFI »

aha takže když tam není nikde napsáno kde a jak má stát...... jé já něco vobjevil! Pokud v zákoně není něco popsáno, pak nevíme kdy a jak to má platit a když nevíme tak to neplatí. Semafor neexistuje!

Anež se někdo začne divit, před časem nejmenovaný doktor práv na nejmenovaném automobilním webu objevil, že když značka nesprávně visí, pak neplatí. A tím nemyslel že by třeba upadla a visela ksichtem dolů nabo zádama. On objevil že v nějakém předpisu je vyjmenováno že značky se upevňují na sloupky, nosníky, výložníky a nevímco ještě. Ale pokud bude viset třeba na hřebíku na stromě nebo na zdi, pak je neplatná. Takže když se rozhodnu ignorovat STOPku blbě visící a na hlavní ze mě Tatra s pískem udělá tatarák, tak je to podle zákona v pohodě, akorát že budu mrtvej a můžu si jít stěžovat na značku co špatně visí.
Odpovědět