Kdo má přednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Řešíme tady tohle.
V obrázku 1 má modré vozidlo přednost (můj odkaz)
V obrázku 2 má přednost červené vozidlo (odkaz Předsedy)

A já se ptám (a Předseda též) - jak to má řidič modrého vozidla vědět? Jako fakt má řidič modrého vozidla hledat na ostrůvku značku P2? A když ji teda nenajde, tak může jet?
Aha

PS: Autorem profi kresby jsem já, nevztahují se na to žádná autorská práva :D
kriz.jpg
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: úte 13 zář 20:58GeneHawkins: Znova: Zde žádnou přednost odbočující doleva NEDÁVÁŠ a máš jako vozidlo odbočující doprava PŘEDNOST
https://www.google.com/maps/@50.0894331 ... 384!8i8192
Kdežto to, co se dával Předseda jsou to dvě křižovatky a defacto protijedoucímu odbočujícímu doleva DÁVÁŠ PŘEDNOST
A já se ptám - dle čeho to má přijíždějící řidič odbočující doprava poznat? Když značení je STEJNÉ?
Už jsem pochopil, že jsi pomalejší.
GeneHawkins píše: úte 13 zář 17:49Kua tak mám trojúhelník, tak dávám přednost. Jedu pomalu, čumím. Pokud mi to tam někdo nahrne, tak jede. S Pánem Bohem. Pokud nejede a taky dává přednost, jsem obezřetný, pokud víceméně stojí, můžu jet, ať tam má co chce, protože k náhlé změně ho nedonutím, tudíž přednost dostal. Hotovo, dvacet.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

GeweHawkins: Aha, takže je v pořádku že řidič modrého auta neví kdo vlastně má přednost.
Ano, radši tvrdit debility než napsat, že tam patří doplnková tabulka - která se leckde přesně z tohodle důvodu dává :-D :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Lachende Bestien »

@TD
Nene, vůbec nic nechápete, vždyť přece každé malé dítě zná pravdu boží, že 100 % lidí pracující v dopravě jsou naprostí debilové.
Já vám to tedy po Bobem dočista dočista vylízané lopatě vysvětlím.

A. Pokud se za volantem řídíte převážně rozumem regulovanými smyslovými vjemy a absolutně nerespektujete veškeré dopravní značení, tak i když nikoho neomezíte ani neohrozíte, jste debil.
A nebezpečný tenorista a externista, protože si dovolujete zpochybňovat neomylnost geniálních byrokradů.

B. Pokud se za volantem řídíte hlavně dopravním značením, rozum nepoužíváte a nejedete všude krokem, abyste mohl včas reagovat na nepředvídatelné změny v přednosti v jízdě, jste, jak jinak, debil.

C. Jestli neznáte Džína Hókinse, tak to je jeden z několika zdejších prakticky neomylných mudrců a majitelů té nejvyšší pravdy.
Takže ve srovnání s ním jste hádejte asi kdo? No přece debil!
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: úte 13 zář 21:22 GeweHawkins: Aha, takže je v pořádku že řidič modrého auta neví kdo vlastně má přednost.
Ano, radši tvrdit debility než napsat, že tam patří doplnková tabulka - která se leckde přesně z tohodle důvodu dává :-D :-D
Neodpověděls mi na tu zelenou doplňkovou šipku.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

GeweHawkins: To je snadný - obdobně jako při vjezdu na pozemní komunikaci. Dám prostě přednost všem (v mém případě to bývá často tramvaj, protože silnice mi nestačí a jdu čumákem přes koleje, kde tram má z kolma zelenou)

To, že na křižovatkách na obr. č.1 nedochází často k nehodám zachranuje ta skutečnost, že lidi jsou zvyklý na řešení č.2 a mraky lidí má pocit, že musí dát přednost autům "co už jsou na hlavní" (což je zcela kreténskej a neexistující pojem)
Vycházím z toho, že když jsem v pozici červeného, spousty řidičů mi na obr. č. 1 dává nesmyslně přednost (a ano, jmenovitě na té křižovatce v Kyjích co jsem sem dával).
Naposledy upravil(a) Truck Daškam dne úte 13 zář 23:24, celkem upraveno 1 x.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Takže tam ti to nevadí, že nevíš, kdo má přednost, ale u trojúhelníku to ausgerechnet potřebuješ? Poradím ti. Dej taky přednost všem a máš to vyřešené.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Ne u doplnkové šipky mě to nezajímá.
U křižovatky mám já jako vozidlo odbočující doprava přednost - co je na tom divnýho?
A když ji logicky nemám, měl bych o tom být informován

Hele, prostě proč neuznáš že tam patří dodatková tabulka a píšeš tady takový hovna? Nebo mi budeš ještě tvrdit že tam kde dodatková tabulka je - tak ji tam dali zbytečně a jsou to kreténi co plejtvaj penězma a pozinkovaným plechem?
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Nechápu - podle obrázků 1 a 2 je naprosto jasné, kdo má přednost. Že to neví někdo, kdo machruje s profesákem, mne ani trochu nepřekvapuje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

A můžeš mi říct konkrétně, dle čeho má řidič modrého vozidla rozpoznat kdy tu přednost má a kdy ne...?
Chápeš to?
Odpovědět