Kdo má přednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2318
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak hele co jsem dnes potkal :-)

"Sranda" ovšem je, že ani na jedné té vedlejší silnici není ta dodatková tabulka - pouze stopka. Jako jo, teoreticky se nenabouraj (ten druhej si bude myslet že ten první "je už na hlavní"), ale....
https://www.google.com/maps/@50.2536553 ... ?entry=ttu
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27096
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

To jako myslíš vážně, cos napsal?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2318
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Nevím co myslíš?
Kdyby tam byly nehody mezi dvouma z vedlejší, asi by to dávno nějak změnili (třeba by z toho udělali dvě křižovatky)
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1766
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

Ty fakt resis strašný hovadiny. Pak to nemá na silnici vypadat tak, jak to vypadá.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3245
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od mattonecz »

To sou 2 vedlejší a ne křižovatka ne? Takze ano, kdo tam je driv je uz na hlavni
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2318
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Právě že ne, čistě teoreticky dle DZ to je prostě jen jedna křižovatka. Prakticky je to pochopitelně hovadina
Chápeš to?
mlunovozík
Autoškolák
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20 lis 16:59

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od mlunovozík »

Truck Daškam píše: pon 31 črc 20:48 Právě že ne, čistě teoreticky dle DZ to je prostě jen jedna křižovatka. Prakticky je to pochopitelně hovadina
E2d - tvar dvou křižovatek
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1394
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Předseda »

řidičBOB píše: pon 31 črc 15:19
Předseda píše: pon 31 črc 13:51 Zas to tady sklouzává a výsledek (stále) nikde.
Já fakt netuším, o co jde. Řídím se přece tím, co vidím. Mě je hovno do toho, co za značky mají nebo nemají ostatní řidiči.
Pokud jde o semafor, tak jsem presvedčený o tom, že není důvod zkoumat semafor, který je v úplně jiném směru a v jízdním pruhu, než ve kterém jedu já.
To je celé. Výklady někoho na trolejbus.cz mají úplně stejnou váhu, jako ten můj.
Jde mi o to, že TD a i já se ptáme na 2x situace.
1. Jsou obrázky křižovatky kdy doprava odbočující má trojúhelník a jsou dvě situace: jednou je tam značka hlavní a jednou ne. Nevyřešilo se nic, krom hromady invektiv, řečí o tom kdo nechápe křižovatky, značky a že ten druhý je větší pitomec.
2. Semafor "vlevo": znovu zopakuji, že to co tvrdíš je (bude) pravda. Ale opět tady nikdo není schopen to o něco hmatatelného v § opřít. Obhajoba stylem "já si myslím" / "prostě to tak je" a racionální diskuze = 0.

mattonecz píše: pon 31 črc 14:19 Ty mas zjevně problém chápat jak funguje křižovatka
Ty chytráku, ty nevíš vůbec nic, jen si myslíš, máš rádoby silácké řeči, ale ve skutek utek.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od PepaSFI »

TD: ale to co tam máš na obrázku vůbec není problém, ty vedlejší nejsou v konfliktu. Horší by to bylo kdyby ty vedlejší byly přesazené opačně jako to máš na tom předchozím. Tak je to třeba v Brně, ulice Tábor a Chodská, tam by se při odbočování vlevo potkávali blbě. Ovšem tam je to ošetřené právě tou značkou E2d, čímž jsou z toho dvě křižovatky.

Jinak k tomu semaforu snad už jen tolik že pokud se mýlím, pak budu leda trošku zbytečně zdržovat. Pokud se nemýlím, tak je to projetí na červenou a příslušnou penaltu od PČR nechť si každý dohledá sám. Že to obvykle projde na věci až tak moc nemění.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3245
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od mattonecz »

a já včera zrovna jel na tu pačotkovu a nikdo mi nesebral papíry za to odbočení doprava :D a řikal sem si těch 20 metrů co sem jel mezi semaforem a tou hlavní, jak někoho může napadnout taková kundovina, že by se tam mělo stát na semafor :D slušnej blázinec
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět