Kdo má přednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

PepaSFI píše: úte 01 srp 18:32 BOB:no v tom případě je nás tady idiotů celý hnízdo protože ani ty nemůžeš nijak doložit že semafor platí jen pro směr vedle něhož stojí vpravo, taky tam nikde o tom nic není. Semafory se vlevo umisťují běžně
Ukaz mi prosím nějakou křižovatku, kde je semafor jen vlevo. Když je to tak běžné. Jakoukoliv, mimo tech, kde si myslíš, ze semafor platí a přitom neplatí. Třeba na evropské, na magistrále, kdekoliv, kde je jen směr rovně a semafor je vlevo.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

ze je zcela nepodstatne po ktere strane vozidla se tento signal nachazi je uplne a zcela „na vode“.

Jako jo, na vodě to je.
Jenže když se podíváme do silničního zákona, zákon říká "křižovatka se semaforem - platí semafor". Proto se točím na tom, že když je to celý braný jako jedna křižovatka - není důvod proč by měl semafor neplatit.

petr_riha: 100% jsem to někde zažil - byl to nějaký podjezd nebo tak něco, vpravo být nemohl. Pamatuju s to, protože jsem ten semafor hledal pochopitelně vpravo a nebyl tam.
Bohužel si za boha nevzpomenu kde to bylo
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

Takže kecy. Někdy někde možná někdo něco viděl. Prosím odkaz.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od PepaSFI »

Třebíč, ulice Sportovní https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=667 ... 61796&z=19
směr přímo, semafor vpravo, směr vlevo semafor vlevo. Ano, jde o odbočení vlevo, ovšem ani tato situace není v zákoně popsaná ale očividně existuje, tedy je možná.

ctrl: ještě by to chtělo napsat z jakého dokumentu ta stránka je aby to mělo nějakou váhu. A pořád není jasné na základě čeho je takové odbočení možné, navíc je tam že v tom výkladu semaforu nedořešený problém. Takže se mi jeví pravděpodobné, že tady řešíme neřešitelné, že v předpisech je mezera, chyba, držkopád či rovnou past ze které není jasná cesta.

Znovu podotýkám že mi nejde o to prosadit svůj názor ale dobrat se relevantního výsledku který bude mít nějakou váhu ať už je jakýkoliv. Zatím to jsou jen doměnky a sebevědomá tvrzení bez podkladu. Prostě až pojedu coby venkovan do veleměsta a nějakej policajt co nemá splníno se na mě bude chtít zahojit, aby neměl šanci. Protože čistě z pohledu cynického praktika samozřejmě to odbočení "na červenou" je většinou bez problémů funkční. Což ale neznamená nutně, podobně jako v řadě jiných případů, že je v souladu s předpisy.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Pepa: ale on to tam napsal. Že blb netušíš, o jaký dokument se jedná, je opět jenom dokreslení toho, že zarputile diskutuješ o něčem, o čem nemáš ani páru.

Ad Třebíč: Je to 2 proudá komunikace, čili naprosto standardní osazení. Nad jízdním pruhem a na straně přilehlé k jízdnímu pruhu.
Ameriku fakt neobjevuješ.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

PepaSFI píše: stř 02 srp 07:19 Třebíč, ulice Sportovní https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=667 ... 61796&z=19
směr přímo, semafor vpravo, směr vlevo semafor vlevo. Ano, jde o odbočení vlevo, ovšem ani tato situace není v zákoně popsaná ale očividně existuje, tedy je možná.
Jasně, o tom jsme se už ale bavili, Mlho. Kam jinam, než doleva, bys chtěl dát semafor pro odbočení doleva, když má komunikace více pruhů? Na čáru mezi ně? Všude ostrůvky? Doprava tak, aby ti semafor přikryly 2 kamiony? Takže, znovu, kde máš semafor pro jeden jediný přímý směr, umístěný vlevo? Případně pro směr rovně+doprava. Děkuji.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Jak jsem psal dříve, zde se výsledku nedobereme a platí
Nicméně, výklad zákona náleží jenom soudu. Takže ostatní si mohou pindat dle libosti...
Naše názory se můžou lišit a budou :-) Někdo to může prubnout v těch Stodůlkách, dotáhnout to k soudu.. A uvidíme :D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Předseda »

mattonecz píše: úte 01 srp 12:35 truck má asi za volantem dost času na řešení píčovin :D
Za to ty máš neustálou potřebu se do ostatních navážet a sám jsi nepředvedl vůbec nic. Tleskám :ymapplause:

@ctrl_j
Skvěle, díky za to. V mých očích aspoň malý posun.
PepaSFI píše: stř 02 srp 07:19 Třebíč, ulice Sportovní https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=667 ... 61796&z=19
směr přímo, semafor vpravo, směr vlevo semafor vlevo. Ano, jde o odbočení vlevo, ovšem ani tato situace není v zákoně popsaná ale očividně existuje, tedy je možná.
Světla se šipkou, tam není moc co řešit pro který směr platí volno/stůj.
------------------------------------------------------------------------------------------

Myslel jsem si na začátku, že otázka byla celkem jasně daná. A myslel jsem si, že to nakonec skonči plichtou. Tedy že nikdo neumí explicitně podložit, proč je odbočobání doprava OK. Ačkoliv, znovu opakuji, tak jezdí každý. Oproti tomu je tu 15 stránek urážení, což mě moc nebaví :ymsick:

Dovolím si (hooodně hypotetickou) situaci zde, ul. Bucharova. Světla vpravo i vlevo https://goo.gl/maps/JZ1VDLTVsa96tAma9
-> What if: semafor vpravo bude vypnutý/rozbitý/prostě v opačném technickém stavu než zapnutý. Ani nebliká žlutá.. Levý semafor svítí červeně. Tak v ten moment to mám prohulit nebo ne? Asi by mě zajímal nejvíc fundovaný názor mattoncze, protože ten se mi na zdá nejvíc světaznalý.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od mattonecz »

To ti odpoví spis nejaky technik pres semafory. Za me je to nereálné, budou fungovat společně a buď půjdou všechny nebo žádný.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od PepaSFI »

zajímavý jak se to krásně rozpatlává. Někde před pár stránkama semafor mohl být jen vpravo, teď už může být vlevo, někdy. A opět nic o co by se to tvrzení mohlo opřít, co by nám řeklo kdy tam být může a kdy ne. Ten semafor u pravé odbočky na ostrůvku je taky "přilehlý", zas nikde není definice že přilehlý je jen z té či oné strany. a ano, jasně že když je tam šipka není asi pochyb pro koho to platí, ovšem řeč byla o tom jestli semafor může stát vlevo od komunikace, což očividně může.
BOB: já tam žádný název dokumentu nevidím, jen zkratku a asi jsem blb když neznám význam všech zkratek a jejich návaznost na dokumenty. Jako na vojně, nástup u OZVP.

Mattonecz: moc tu techniku neznám ale z obecného elektrikářského pohledu, spousta semaforů funguje ještě na žárovky které nejsou nesmrtelné.Je celkem běžné že některé světlo nejde. Taky to má nějaké pojistky a spoustu spínacích obvodů. Závadu nelze vyloučit.
Odpovědět