Kdo má přednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2248
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Ty mi tu tvrdíš, že protijedoucímu co odbočuje doleva dávám přednost, protože tam mám značku (kterou tam on má logicky mimochodem taky)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Odpovíš mi? Nebo budeš mlít dokola něco o značkách?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2248
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Nenašel jsem, na co jsi se ptal
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 449
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od PepaSFI »

a jseš si jistej že když jedeš tím pravým propojem, že jsi pořád ještě protijedoucí? Totiž pokud by to tak bylo, nemusel by tam ten stojatej trojúhelník viset v tolika exemplářích, stačil by jeden ještě před tím propojem a platil by komplet pro všecko. Ale protože je extra v každým tom směru, v jednom případě zdáse že i tuplovaně po obou stranách, nejspíš to bude mít nějaký důvod. Tak nějak logicky by se nabízelo, že to není jedna divná složitá křižovatka ale víc křižovatek na jednom dvorečku. Samozřejmě s tím kosočtvercem by to bylo lepší ale ono je víc situací kdy to tam není a přece to funguje, například výjezdy od benzinek.

A ještě se vrátím zpátky, k původnímu motivu téhle hry, k tomu jestli by tam měla být dodatková tabulka s tvarem křižovatky. Představme si tedy že ji tam dáme. Tímto vyhlašuju kreslířskou soutěž, jak by ta tabulka měla vypadat, aby bylo poznat která cesta je nadřazená které. A neaby sem někdo zkopíroval čínskej jídelní lístek.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2248
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

V Praze je tohle značení běžný (viz ta křižovatka v Kyjích co jsem sem dával já). Ano, na vesnicích se dá jedna P4 20m před křižovatku a hotovo. Ano, v těch Kyjích se jedná o jednu křižovatku a přednost má ten, co odbočuje doprava (před těmi, co odbočují z protisměru doleva)

Vypadala by úplně normálně - vodorovně silnější tlustá, kolmo na ní tenká (ta tenká může být nakloněná). Což je jasná známka toho, že se jedná o další křižovatku a já dávám přednost všem zleva bez ohledu na to, odkud jedou.
X-krát jsem to viděl, jen ted nevím, kde abych to sem dal. Až to zas někde uvidím, pošlu to sem

A co tak koukám, tak řešení co sem dával Předseda a celou dobu tu řešíme - je docela častý a lidi jsou na to nesmyslně zyvklý. Viz tady v čase 5:20 a 6:07 (kde měl přednost autobus z výhledu)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ten autobuzňák ve 3:05 se fakt vyznamenal, nejdřív z vedlejší suterénně vypálí před přijíždějící náklaďák (který navíc pro jistotu přibrzdil, pokud se nemýlím) a samozřejmě bez blinkru, po metru dupne na brzdu a až pak zapne blinkr. Fakt chuťovka. #:-s
Co to bylo za auto mimochodem, asi něco novějšího a/nebo nenaloženého podle razantního nástupu brzdného účinku.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2248
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Novější (v tý době 3roky starý) a naloženej, ale jedoucí do kopce. Nejel jsem nijak rychle, tak to stojí celkem hned. Přibrzdil, protože mi bylo jasný že nemá formuli a dojel bych ho... že zastaví mě fakt nenapadlo

S těma blinkrama to je těžký a mám částečně pochopení - ono jak se rovnal po vytočení (tj. točil volantem doleva), ten pravej blinkr prostě vypadne... Občas by nebylo na škodu mít blinkry jak na motorce bez vypínání
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: čtv 15 zář 13:06 Nenašel jsem, na co jsi se ptal
To je pak těžká komunikace, že? :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: čtv 15 zář 15:59 A co tak koukám, tak řešení co sem dával Předseda a celou dobu tu řešíme - je docela častý a lidi jsou na to nesmyslně zyvklý. Viz tady v čase 5:20 a 6:07 (kde měl přednost autobus z výhledu)
Ani mě nepřekvapuje, že to první byl kolega kamioňák... všichni s těmi značkami máte ± stejné problémy. Smutné na profesionální řidiče.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2248
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má přednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: A dozvím se teda, dle čeho má řidič odbočující doprava posoudit, zda má před řidičem odbočujícím doleva přednost či nikoliv...?

Plkáte tady na tohle téma 4 stránky a odpoved furt nikde
Chápeš to?
Odpovědět