Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Jarda3
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11 čer 16:42

Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od Jarda3 »

Kde bych měl mít středovou čáru?
Přijde mi, že se z kola udělal krátký úzký průhledný traktor a na ty se nenadavá, ač mohou jet po poli (ano, jsem si vědom, že se jídlo nezhmotňuje v obchodě.)
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od PepaSFI »

kde mít středovou čáru? Kdekoliv. Ta s tím přece nemá nic společného, musíš jen dodržet odstup minimálně 1,5m. Na běžných silnicích je šířka pruhu kolem 3m. Pokud pedálista pojede 0,5m od kraje, má ke středu minimálně 2m. Takže když pojedeš pravými koly po čáře, máš to s rezervou. Běžně takhle cyklisty předjíždím, pokud to jde, držím si opravdu velký odstup. Fakt nestojím o to aby mi tam blbec spadnul. Někteří věnují tomu bušení do pedálů 150% svého snažení, na sledování provozu a ovládání vozidla už kapacita nezbývá, hází to s nima po cestě jak kdyby měli atomovej záchvat, tak je radši objedu z dálky. Problém ovšem nastane, když trotl pojede u středu a nehodlá uhnout. To pak nezbyde než jet pomalu za ním a až se unaví a zastaví, dát mu po hubě. I na tom jejich nablblým Auto-matu píšou že v některých situacích to bude vyžadovat trochu spolupráce protože když někdo za sebou nechá jet čtvrt hodiny autobus, je debil.


A na traktory se nadává, jen rozdíl je v tom že traktor prostě fyzicky předjet často nejde ale cyklisti to budou mít ze zákona a pro většinu situací úplně zbytečně.
A traktor opravdu nemůže jet po poli. Mám snad vysvětlovat proč?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Na byku může jet u středu silnice výhradně nadprůměrně arogantní pičus, kterému pořádné přesdržkovné jen prospěje.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od PepaSFI »

to já se v jedné diskusi setkal s případem co si to vehementně obhajoval. Prý si tím vynucuje respekt. A nějak nechtěl pochopit, že si tím může vynutit na straně zákona pokutu páč je to přestupek a na straně ostatních uživatelů všeobecné opovržení, rozličné ústrky, eventuelně pár liskanců, páč je to arogance a hovadismus.
On se jim ten odstup taky vyplatí. Místo plynulého předjetí se bude muset zpomalit až do minima, podřadit, pak prudce akcelerovat, se vším tím hlukem a emisemi co k tomu patří. Obzvlášť starší diesely cyklistům jistě přinesou mnoho nevšedních zážitků. Kdo chce kam...každý svého štěstí strojvůdce.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od pavproch »

U konkurence vyšel neska článek k thémě.

Tohle mě zaujalo:
Jenže advokát a místopředseda Asociace autoškol ČR Ondřej Horázný to vidí jinak: „Tak to se, pane, velice mýlíte! Když to bude prokazatelně 1,45 metru, pak pokuta 5000-10.000 Kč, zákaz činnosti 6-12 měsíců a 7 bodů! O tom už nikdo nemluví! Když se řekne A, musí se říci B!“ vysvětluje s tím, že půjde na úzkých komunikacích a ve městech o problematický a šikanózní návrh. A ve všech situacích, nejen při nehodách.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od M.Z. »

Akademická debata o hovně... stejně se nic nezmění, vzdálenost nejsou schopni doložit a stejně každý soudný, objíždí kolaře s dostatečným rozestupem, i bez nějaké připitomělého paragrafu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Podstata činnosti prolhaných zkorumpovaných byrokradů je vytvářet umělé problémy, aby je pak s velkou slávou mohli "řešit" a nejlépe se na tom samozřejmě pořádně napakovat s pomocí "legálních" profesionálních vyděračů a loupežníků. :ymapplause:
Zrůdy cizopasnické, už aby pochcípaly, hned by bylo na světě krásněji. :ymdaydream:
Jinak by mě též zajímalo, jakým způsobem to hodlají kontrolovat - asi podobně, jako "bezpečné" rozestupy mezi auty - NIJAK.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od PepaSFI »

jojo, sedí parazit na ouřadě, škrábe se na zadeli, fejsbůk už ho nudí, svých šest čísel do okýnek už vypsal, pro kafe je to daleko a už tam byl sedmkrát... no jo a co když někdo zatouží po mý židli, já budu muset udělat nějakou aktivitu aby všichni viděli že jsem člověk na pravým místě!Vymyslím pár problémů, pak se to bude dlouho řešit, ladit, já budu velkej king co řeší zásadní problémy světa!


Problém je že teď bude každej cyklista co přehlídl zaměkouli, házet vinu na auta co ho málo uctivě objely a on kvůli tomu hapal.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od pavproch »

Co se tady ten dotaz objevil, tak sem (marně) pátral fpaměti, kde sem k tomu viděl i videjo. Až neska mito docvaklo.

Tady.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kolik je 1,5 metrový odstup od cyklisty?

Příspěvek od Truck Daškam »

Hysterie, nic se nezmění...
Chápeš to?
Odpovědět