Kdy zapnout mlhovky?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Truck Daškam »

Napsal jsi zcela přesně, že přední mlhovky svítí "rozptylovo".
A to je přesně důvod, proč oslňují

Pamatuju si, jak na silnici u Benešova byla mlha. Vidět docela bylo, nebyl problém.
Až do momentu protijedoucích vozidel, kdy jsem neviděl nic kromě "bílé tmy" - kterou dělali právě mlhovky. Potkávačky se jevily spíš jako parkovačky.
Nikomu jsem nic nevíčítal - mlha opravdu byla, a ještě navíc u některých aut zcela nesmyslně nejde zapnout zadní mlhovka bez předních
Přední mlhovky za jasné noci jsou jasný, a svítit s nima může jen debil.


Jak jsem psal, přední mlhovky na autě mám, ale nepoužívám - nějak nevím k čemu. Takovou mlhu aby mi k něčemu byly jsem v ČR nezažil asi 10let
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně tak - přední světla do mlhy mají silnou intenzitu a rozptyl. Oslňují zejména protijedoucí řidiče, když není důvod je použít. Velmi často je řidiči používají jen tak - i v noci, kdy mlha není. To pak vždy zavadím o páčku na dálkovkách, ať si taky užijí svou porci světla.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Truck Daškam »

Blbý je, že většina to nepochopí a myslel si jen, že kokot jsi ty
Chápeš to?
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od honziss »

Touareg nema predni mlhovky, jen funkci "spatny pocasi", coz znamena ze sviti niz a vic do strany. Soucasne to spolupracuje s dalkovejma, ktery jsou v tomhle rezimu opatrnejsi (sviti krizem), vyrezavaj auto pred sebou s velkou rezervou a nasvecujou hlavne skarpy. Proste system co fakt funguje dobre a stejne se najde obcas nekdo, komu vadi ze mu svitim na cestu [-(
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od řidičBOB »

Ano, Ten Turek to má hodně vychytané a funkční.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Duke_Luke »

tak to potom neviem, ci ja mam asi nejaku ocnu vadu, ale mne v zivote nevadili oprotiiduce auta so zapnutymi prednymi hmlovkami. A nech to bolo v akomkolvek pocasi... A to mam auto este prilepene k zemi. 7cm od zeme a skoro lezim v nom dost nizko, takze ja by som to mal teoreticky pocitit viac....ale mne to vobec neprekaza. Zadne hmlovky, tie urcite ano.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od pavproch »

Souhlas, přední mlhovky mi naprotiffku nikdy nevadily, zadní vadí (skoro) vždy.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Truck Daškam »

No, ono s nima zakázaný svítit při dobrém počase prostě je - takže tak nějak zbytečná debata. Zatím to chápu tak, že s nima svítíte jen tak a ted se tu hájíte :)
Chápeš to?
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Duke_Luke »

Truck Daškam píše:No, ono s nima zakázaný svítit při dobrém počase prostě je - takže tak nějak zbytečná debata. Zatím to chápu tak, že s nima svítíte jen tak a ted se tu hájíte :)
Jaj tak to je len dedukcia, to som ja nikde nepovedal,ze svietim s hmlovkami ,ked sa nema - a z toho,co som hovoril vyssie,ze dokonca ani nestojim vecer na semoforoch na brzde, aby som neoslepoval a radsej si zatiahnem rucnu, tak to si myslim,ze dost hovori o tom,ako svietim hmlovkami a ako pouzivam ja svoje svetla :ympeace:
Len hovorim, ako tu pisete, ze predne oslnuju ,tak ja som toto v zivote tak nevnimal a predne ma nijako netrapia. Skor je moj nazor, ze vam vadi legislativna stranka veci a len sa musi poukazat na to, ze sa nema vtedy svietit. S cim suhlasim, ale realne si myslim, ze s oslnenim to vela nema spolocne.
Ja mam dokonca zadne hmlovky obojstranne ,nie len jedna strana, takze ja zadnymi oslnim o dost skaredsie, preto si na to davam tiez pozor ;)
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Truck Daškam »

Dobře, ono se nedá říct že by vyloženě oslňovali (v porovnání s dálkovýma vůbec). Ale narozdíl od samotných potkávaček protivný jsou - u některých aut více, u některých méně. Když má někdo vyžranou parabolu, je jasný že jeho mlhovky nevadí určitě :-D

Stejně tak se můžem bavit - kdy zhasnout potkávačky na parkovačky? A někdo by mohl příjít a říct, že přepínání na parkovačky je vlastně blbost...
Chápeš to?
Odpovědět