Kdy zapnout mlhovky?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od M.Z. »

Souhlasím :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od GeneHawkins »

Na mě je to moc dlouhý.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od petr_riha »

GeneHawkins píše:Na mě je to moc dlouhý.
:-D

TL;DR: zapnout, když je mlha, vypnout, když mě někdo dojede, ať mu nepálím do xichtu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od EL_XEL »

M.Z. píše:Tak snad je taky při hustém dešti, intenzita víření vody tak vysoká, že ji potkávací (zadní) světla neprosvítí a je vidět leda kulové a ne auto.
Samozřejmě. Ale pokud je ta mlhovka v tu chvíli nutná, tak fakt nemůžeš letět 130.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Truck Daškam »

Tohle je velice zajímavé téma.
Na nákladním vozidle jsem mlhovky použil jednou (mlha a nikdo za mnou), přední nikdy.

Co se týká zadních na osobáku - není těžký se řidit podle viditelnosti vozidel před sebou. Jelikož jedou přde mnou, já budu vidět +-/ podobně jako oni.
Samozřejmě vezmu v úvahu svou barvu - s červeným vozidlem se ve vodním víru ztratím hůř, než když budu mít auto tmavý
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od řidičBOB »

No, dneska to bylo zase kochání pro oči. ½ řidičů na SPDS a ta druhá rozsvícenou snad i vnitřní osvětlení. Demence k pohledání.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od honziss »

Jj, dneska to bylo fakt vyzivny, z rakovnika do prahy, cca 80% svitilo vsim co meli a jeli jsme az k dalnici nekonecnej vlacek 50-60. Predemnou jel jeden mlhovkar, kterymu vadili moje matrix svetla, ktery ho ukazkove vyrezavaly, tak me pustil a zapnul mi dalkovy :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od řidičBOB »

...akorát, že u tvého auta je mu to k ničemu :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od Duke_Luke »

mne ked niekto povie,ze ho oslepuju aj predne svetla do hmly, tak ho akurat vysmejem. Tie ako bolo spomenute, maju podsvietit hmlu, takze svietia velmi nizko a rozpytlovo. Nie dohora a do vodicov oproti. Ak to niekomu robi, ma len dobastlene predne hmlovky a zle natocene,ze to svieti skor do neba.
Co sa tyka zadnych hmloviek,tak tie urcite vypinam hned,ako sa dostanem do vlacika a prestavam byt posledny. Realne ja aj v noci na semaforoch nestojim na brzde a radsej dam rucnu, aby som nepalil do xichtu tomu stojacemu za mnou. Lebo viem,ze ja som rovnako "opalovany" brzdovymi na semaforoch.
Tie hmlovky(predne aj zadne) v hustom dazdi potvrdzujem a tiez kvoli velkemu vireniu obcas pouzijem, ked sa dviha velky rozprasok po autach pred tebou, ty ich horsie vidis a ked je lejak, tak aj ked sice si autom dorazis k nim ano aj rychlostou 130kmh aj 140kmh, tak horsie vidiet,ako ich dobiehas. takze zakonite ked ja mam v takom lejaku problem vidiet auta, zapinam si zadnu hmlovku, aby som sa chranil. A vtedy mi je prednejsie aj to,ze mozno niekto bude fnukat, ze mi to chvilu viac svieti,ako preletim, akoby som mal ja fnukat rozbity mimo dialnice kvoli niekomu,kto soferuje napr. unaveny a ledva vidi na cestu.
Mam na prednom skle aj keramiku ala tekute stierace a je to bomba, kedy ani nemusim zapinat stierace a vidim lepsie ako vacsina aut a voda mi nerozleje vyhlad.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kdy zapnout mlhovky?

Příspěvek od M.Z. »

honziss píše:Jj, dneska to bylo fakt vyzivny, z rakovnika do prahy, cca 80% svitilo vsim co meli a jeli jsme az k dalnici nekonecnej vlacek 50-60. Predemnou jel jeden mlhovkar, kterymu vadili moje matrix svetla, ktery ho ukazkove vyrezavaly, tak me pustil a zapnul mi dalkovy :D

Někteří kokoti u LED světel blikají snad z principu, mají nonstop pocit, že je to oslňuje.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět