Přednost zprava

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Přednost zprava

Příspěvek od M.Z. »

Přesně :)
No řidičák měla min. aspoň 2 roky, takže si uměla svou přednost vydobýt. Byla velice emancipovaná a navíc jela z kopce :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Přednost zprava

Příspěvek od HondaMan »

Je od Tebe milé, žes ji nepřejel.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: Přednost z prava

Příspěvek od .Z3 »

PepaSFI píše: často mívají obzvlášť místní obyvatelé tendenci, považovat tu "rovně" za hlavní.
Jj, argument "tady je hlavní rovně" od místních obyvatel jsem už taky párkrát slyšel :)
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Janek25
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25 črc 10:52

Re: Přednost zprava

Příspěvek od Janek25 »

Zdravím chci se zeptat plati tady prednost z prava je to parkoviště a parkoviště je místo ležící mimo pozemni komunikaci při vijizdeni by se mělo dávat přednost všem vozidlum ale neni tam značka parkoviště je v tom nějaký rozdil děkuji za rady Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj
https://maps.app.goo.gl/knKfDEQmvQmWndpFA
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Přednost zprava

Příspěvek od PepaSFI »

no to je právě ten problém, nijak nejde poznat jestli je to komunikace nebo ne. Parkoviště tam označené není, ani to není nijak stavebně oddělené od té silnice, například jiným povrchem nebo šířkou cesty aby se to dalo vykládat jako místo mimo. Jeví se mi to jako místní veřejné cesty bez rozlišení přednosti, čili přednosti zprava. Jenže jistota v tom není, lidi si to můžou vykládat všelijak a právníci obzvlášť, někdo pak zjistí že v plánech to je zapsané kdovíjak, jen ne jako komunikace a je problém. Jak už jsem napsal výše, opatrně a předvídat. Nejspíš tam nebude velký provoz takže by snad neměl být velký problém nějak se tam porovnat.
Janek25
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25 črc 10:52

Re: Přednost zprava

Příspěvek od Janek25 »

Podle mně se tam dava prednost z prava ale neni to na 100% radši jet pomalu a predvidat tak dik za odpověď
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost zprava

Příspěvek od řidičBOB »

Není snad problém si přibrzdit a očním kontaktem se nějak domluvit, než cokoliv hrotit. Maximálně na tebe někdo zatroubí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přednost zprava

Příspěvek od Lachende Bestien »

V poslední době se relativně často setkávám s tím, že mi dávají přednost řidiči přijíždějící do neoznačené křižovatky zprava, nejspíše podle "logiky" rovnější a širší silnice rovná se hlavní.
Mj. i proto si dávám mnohem větší pozor při vjíždění do podobné křižovatky zprava, i když mám teoreticky přednost. :-!
Odpovědět