Stránka 1 z 2

Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 12:31
od gblack
Dobrý den
Vezměme si klasickou + křižovatku s vyznačenou hlavní silnici. Vy přijíždíte po vedlejší.
Jestli jsem dobře četl, tak i dle pravidel a pokud to šíře vozovky umožňuje, se auta řadí do 2 pruhů. Ti, co odbočují doleva, tak ke středu vozovky(tedy na levou stranu svého pruhu) a ti co odbočují doprava, tak se řadí k pravému okraji vozovky.

A teď otázka?
Kam, do které fronty se bude řadit, ten co pojede rovně?
Mám své 2 hypotézy, jednu si myslím logickou a jednu si myslím dle pravidel, ale jsou poněkud protichůdné. :|
Mohl by mi to někdo osvětlit a myslím tím pokud možno dle pravidel?

Jinými slovy:
Obrázek
Kam se zařadíte pojedete-li v zeleném autě se záměrem ject rovně?

Děkuji GB.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 12:45
od ctrl_j
Obecne platne pravidlo rika ze se jezdi bliz k pravemu okraji vozovky. Pokud je tam extra siroky pruh ze se vlastne vejdou dve auta vedle sebe, pak rovne jedouci dle dikce zakona kopiruje jizdu cerveneho.

Beztak je tu predpoklad, ze vpravo odbocujici zmizi driv, takze si usetris cas pro dalsi korekci volantu s objizdenim vlevo odbocujiciho.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 12:58
od HondaMan
ctrl_j píše:Pokud je tam extra siroky pruh ze se vlastne vejdou dve auta vedle sebe...
Třeba v Římě mají tyhle "extra" široké pruhy skoro všude :-D

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 13:43
od Spectral
Jak popsal ctrl_j, řadíš se vpravo, za červené vozidlo.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 13:46
od GeneHawkins
Přesně tak. A ještě pravděpodobně předjedeš i toho černého kokota, který jede taky rovně, ale neumí se ani pořádně rozjet a využít mezeru.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 14:22
od zde.
:D

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 18:04
od gblack
No a mě by klidně přišlo logický, že ten kdo jede doleva a rovně dává přednost oběma pruhům a to na rozdíl od toho, kdo jede jen doprava. Takže by mohli být v jedný frontě. :-)
Neboli jsem poněkud roztrpčen, když chci doprava a oba pruhy jsou zablokovaný, protože nikdo není schopen tu silnici přes oba pruhy dát.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 18:44
od Spectral
To by ovšem plynulosti provozu pomohlo jen ze tvého sobeckého pohledu, tj. jen těm, kteří odbočují doprava. Naopak by to těžce odsrali všichni, co jedou rovně, protože by byli zablokovaní byť jen jediným autem odbočujícím doleva, které dává přednost nejen autům na hlavní, ale i těm protijedoucím... Samozřejmě v závislosti na místních poměrech a intenzitě provozu v různých směrech to někde může mít smysl, ale tam by to měla řešit řádná místní úprava - rozlajnování do jízdních pruhů. Pokud to tam nemáte, platí to, co jsme ti psali.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: pon 11 úno 19:54
od ctrl_j
gblack: Jsem presvedcen, ze i v realnem reseni bude tam, kde jsou k dispozici dva jizdni pruhy, prevladat reseni, kdy je levy pruh exkluzivne jen pro odbocovani vlevo a pravy spolecny pro primy a pravy smer.
A prvni opatreni ktere se na dopravne zahlcenych krizovatkach provadi, je proste zakazani odbocovani vlevo. Protoze prave tento ukon je brzdou nejvetsi, jak uz padlo vyse.

Re: Svévolné řazení před křižovatkou na vedlejší silnici

PříspěvekNapsal: úte 12 úno 08:14
od jirka87
Pokud přece dojedu na křižovatku se záměrem odbočovat vlevo, tak se řadím co nejvíce vlevo svého jízdního pruhu.

Tedy ten, co přijede za mnou se záměrem pokračovat rovně, se může naprosto v klidu postavit vedle mě. Proč by nemohl ? Totéž, pokud chce odbočovat vpravo.

NAOPAK pokud je někdo takovej debil, debilní, že křižovatka u nás ve měste je široká v tom nejširším místě-nejblíže středu pro 3 středně velké osobáky a kretén ji ucpe celou, takže nemůže na základě jeho neschopnosti se rozjet vpřed odbočovat nikdo- toho času nezávisle na něm vlevo a vpravo...tak je kokot.

MILUJU *******, kteří dávají blinkr pozdě (ideálně nic nic nic, brzda, za 3 sec blinkr současně s otáčením volantu do požadované ho směru odbočení), nebo vůbec a nejvíc ty, kteří jedou po městě (1 pruh tam, druhý zpět), chtějí odbočovat vlevo a postaví se jak kdyby měli snad návěs nebo co tzv. "šikmo vpřed", takže ti stojí prdelí vpravo a čumákem vlevo = blokuje celý jízdní pruh.

Je to takový problém najet celým autem stejnoměrně co nejvíce ke středové dělící/přerušované čáře a ponechat místo na projetí vpravo ?

P.S : Když jsme u těch fenoménů....Nikdy, ale NIKDY mě nepřestane udivovat tento posed za volantem : Sedačka nadoraz dopředu, kolena opřené do palubovky, vzdálenost volantu od brady 7,5cm, totální nemožnost otočit volantem prudce jakýmkoliv směrem...Po nárazu zdevastované celé tělo, ikdyby to bylo jen ve 30km/h...Nechci urazit, ale sedí tak každá druhá ženská. To je prostě holý fakt.