Stránka 1 z 1

Přednost zprava u obytné zóny

PříspěvekNapsal: stř 23 led 19:06
od Thomsone
Dobrý den,

Chci se zeptat na situaci kterou jsem dnes zažil, jel jsem po pozemní komunikaci (viz foto v příloze) a narazil na křižovatku kde zprava byl vjezd do obytné zóny , z mé autoškoly si pamatuji že v této situaci nemusím dávat přednost zprava byl bych rád pokud tomu tak není že mě na to upozorníte ale předpokládám že si to pamatuji správně... ale v této situaci bylo auto které vyjíždělo zprava z obytné zóny již na hraně křižovatky a to těsně za značkou ukončení obytné zóny proto se ptám jestli jsem měl dát přednost zprava nebo nikoli... V příloze to snad bude srozumitelné jak to myslím nevím jak to lépe popsat.

Děkuji za odpovědi

Přeji hezký večer
Thomsone

Re: Přednost zprava u obytné zóny

PříspěvekNapsal: stř 23 led 19:12
od řidičBOB
Pamatuješ si to správně. Řidič, který vyjíždí z obytné zóny, je povinen dát přednost v jízdě vozidlům (a dalším skupinám uvedeným v zákoně), která jedou po pozemní komunikaci, přednost.

Re: Přednost zprava u obytné zóny

PříspěvekNapsal: stř 23 led 19:22
od Thomsone
řidičBOB píše:Pamatuješ si to správně. Řidič, který vyjíždí z obytné zóny, je povinen dát přednost v jízdě vozidlům (a dalším skupinám uvedeným v zákoně), která jedou po pozemní komunikaci, přednost.

No a v tomto případě kdy už je na tom cípu křižovatky ? když už je za značkou která upozorňuje na vyjetí z obytné zóny těsně před křižovatkou ?

Re: Přednost zprava u obytné zóny

PříspěvekNapsal: stř 23 led 19:29
od řidičBOB
pořád je to místo, ležící mimo PK...