Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2293
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od Truck Daškam »

V tom případě máme dle tebe napříč republikou všude špatné značení

Dneska jsem na to koukal - návěst na Jižní spojce, sjezd na Krč. B4 6t
Sjedu, následuje křižovatka. Doprava B4 Mimo DO, doleva průjezdné a pak až dál začíná zóna B4 6t (na kterou mám vyjímku)

Takže dle tebe do zóny můžu jet, ale nesmím sjet z Jižní spojky. Trochu blbost, ne?
Na dalším sjezdu (Vídeňská) - stejná situace
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2293
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od Truck Daškam »

No a ted..
Od D8 směr Postřižín dvě návěsti o tom, že za kruhovým objezdem je B4 12t. Přijedu na kruhový objezd a na tom sjezdu směr Postřižín B4 12t Mimo dopravní obsluhy

Takže něco tu nesedí
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od GeneHawkins »

IS9a - Návěst před úrovňovou křižovatkou je informativní značka, nic ti nezakazuje.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2293
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od Truck Daškam »

No to já si taky právě myslím, ale jak vidíš - dozvěděl jsem se že jsem vlastně idiot
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 454
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od PepaSFI »

že je v dopravním značení bordel, o tom není pochyb a stejně tak je i mnoho svérázných výkladů. Nejdřív trošku upřesnění, nejspíš půjde o variaci na značku IS9c, tedy informaci o tom že se někde za křižovatkou nachází nějaké omezení, zákaz a podobně. Jde o informativní značku, informaci o tom že je potřeba se na situaci připravit a řešit ale nic to nezakazuje ani nepřikazuje. Další věc je, že taková informace může být někdy nedostatečná, ideální stav je když tam je upřesnění místa nebo vzdálenosti, "1km" nebo "v obci Dolní Senokřupy" nebo třeba to "mimo dopravní obsluhu", zkrátka aby to zbytečně nestrašilo ty jichž se omezení z nějakého důvodu netýká.

Ovšem jiná věc je, když tam bude značka zákazová, vyberte dle libosti, doplněná šipkou, nebo zákaz odbočení s dodatkovou tabulkou upravující platnost. To pak samozřejmě platí.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: sob 04 čer 15:24 No to já si taky právě myslím, ale jak vidíš - dozvěděl jsem se že jsem vlastně idiot
No tak ale to jsme ti psali i dřív, ne?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 454
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od PepaSFI »

tak jsem si dnes schválně všímal, jak to s těmi infoznačkami vypadá tady v okolí a narazil jsem na oba případy. Na jedné je u toho omezení, v tomto případě jde o výšku, název následující obce. Podle uspořádání to vypadá že omezení je až za obcí, což odpovídá, je tam železniční most. A druhý případ, na infoznačce je na odbočce zákaz pro nákladní nad 12t a za křižovatkou je zákazová značka doplněná vzdáleností tuším 1500m. Je tam ve vesnici most s omezenou nosností. Takže náklaďák tam může, ale jen do jedné půlky vesnice. Ovšem na infoznačce to není patrné, takže to může být matoucí.
A taky tady je případ, kdy je zákazová značka umístěná u křižovatky tak, že není jasné že platí pro odbočku a nemá doplňující šipku. Je to patrné jen ze značky určující řazení do pruhů. Jednou jsem to vysvětloval po vysílačce dvěma náklaďákům co měly na korbě bagry a báli se jet dál kvůli výšce, že rovně je to dobrý, že se to týká průjezdu přes náměstí vpravo, historickou bránou.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2293
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Hloupý dotaz na značku tvar křižovatky

Příspěvek od Truck Daškam »

No a to je přesně ono

Ono teda avizace, že je někde zákaz - je dobře a logická. Protože když někam jedu, je nesmysl mi uprostřed ničeho hodit zákaz a starej se - přesněji řečeno otoč se, jed zpět a jed si jinudy
Jako třeba když jsem odjížděl v Praze se Satalic (nebo Kbely, ted nevím), dojedu ke křižovatce - a tam zjistím že nesmím nikam a měl bych se tam vlastně otočit a jet zpět :-D

Ale to je to, co jsem se snažil marně vysvětlit v tématu vedle Bobovi.
Chápeš to?
Odpovědět