Stránka 1 z 2

Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 09:36
od PavelJ
Ahoj, chci se zeptat, mám a jezdím letos pouze na zimních Hankook Winter. Vím, že to bude trochu kontroverzní téma, ale chci se zeptat, když se chystám do oblastí Alp, severských zemí, tak nemůžu narazit na místa, kde budou přímo nařízené zimní pneu na určitých úsecích?

Díky za každou radu, letní si hodlám pořídit a chtěl jsem i vědět, jak se budou zimní v létě chovat, ale že bych pocitoval obrovský rozdíl v porovnání s letními, tak to vůbec... Dojíždím do práce a jezdím často na výlety, samozřejmě jsem obezřetný, uvědomuji si, co mám obuté.

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 10:16
od Michal220
Nad 20st a rozpálené silnici to je v rychleji projete zatáčce sakra rozdíl při stejným rozměru pneu.Záleží na tobě jestli chceš nabourat nebo zajet chodce v 20km/h rychlosti kde by jsi na letních už nejspíš stál.Do Alp si vem radši sebou řetězy a na zimu prezuj už v září-rijjnu.

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 10:17
od mattonecz
Asi tak, těch pár cm2 je jediný co pojí auto se silnicí. Šetřit na gumách je nesmysl.

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 12:12
od pavproch
Taky souhlas - pokud to auto má trochu výkonu a rychlosti, tak zimní v létě sou napikaču. Proto ale s Pindicou (44kW, 4-kolka, 1100kilo a Vmax 120 - šla by víc ale mám strach) jezdím celoročně na zimních.... :D

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 13:47
od HondaMan
Tohle si musí každý rozhodnout sám. Má paní jezdí na celoročních protože najede prd a ten ještě pomalu a kolem komína.

Na "kdyby" od moralistů bych se z vysoka vykašlal. Ano, letní v létě fungují lépe stejně jako zahřáté slicky brzdí ale ještě lépe než drahé "běžné" letní.

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 14:09
od spooon
a pak je taky otázka, jestli kvalitní zimní pneu nebude v létě lepší než nejlevnější letní stlačená tma...

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 14:28
od jarka
Od tý doby, co dojíždím zimní Nokiany v létě jsem konečně pochopil jak je ta guma skvělá :D . Jak píše Hondí muž, je to na každém a i když jsou slicky na suchu prokazatelně nejlepší, tak stejně na nich nikoho v létě nepotkáš. Mě ty argumenty o 4 malých ploškách přijdou jako úplně blbý. Prostě jezdíš autem s gripem, který je daný konstrukcí podvozku, těžištěm, gumama a spoustou dalších vlivů a tomuhle gripu musíš neustále přizpůsobovat rychlost a styl svý jízdy v každý zatáčce a při každým brždění. Nevidím tedy problém v tom, když změníš jednu proměnou a promítneš to do výslednýho přístupu. Vše tedy za předpokladu, že konstrukce gumy vydrží letní provoz, což se ale ukazuje že není moc problém (stačí se kdekoli na parkovišti podívat kolem sebe, kolik lidí dojíždí zimáky v létě a žádný armagedon se nekoná).

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 14:34
od řidičBOB
Tak ale co si budeme povídat - projet zatáčku ve 30 na zimákách nebo na letňákách, je sakra rozdíl :-)

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 14:39
od mattonecz
Si na zimákách jezděte jak chcete :D na oktávce taky byly když sme jí koupili a byla to v létě tragedie.

Re: Zimní pneu v létě

PříspěvekNapsal: pát 10 srp 14:43
od Zajda
Hlavne si nekupuj letni taktez Hankooky, nebo to bude jeste horsi. Mam zkusenost s jejich velmi dobryma Winter icept, a ty fungujou jeste ve 20°C lepe nez tragicke letni Ventus3 Prime, ktere se neustale tak prehrivaji, ze nejlip drzi na mirne vlhke silnici. Znamy je taky na svem aute nenavidel. V Alpach pokud vim napr. v IT muzou byt narizene vylozene retezy, takze ani zimni pred zakonem neobstoji, byt jizdne treba ano. Ja tam napr. jel koncem zari a bal se snehu, proto jsem auto jeste prezouval z letnich na zimni, a nakonec bylo i na Stelviu 20°C. O par tydnu pozdeji snehova kalamita. Takze do Alp zalezi kdy tam pojedes, s blizicim se podzimem bych byl klidnejsi na zimnich. Pokud tam nejedes vylozene radit v zatackach, tak zimni pneu na asfaltu se vzdy nejak prizpusobis, u letni vs snih to neplati.