Zimní pneu v létě

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
PavelJ
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10 srp 09:22

Zimní pneu v létě

Příspěvek od PavelJ »

Ahoj, chci se zeptat, mám a jezdím letos pouze na zimních Hankook Winter. Vím, že to bude trochu kontroverzní téma, ale chci se zeptat, když se chystám do oblastí Alp, severských zemí, tak nemůžu narazit na místa, kde budou přímo nařízené zimní pneu na určitých úsecích?

Díky za každou radu, letní si hodlám pořídit a chtěl jsem i vědět, jak se budou zimní v létě chovat, ale že bych pocitoval obrovský rozdíl v porovnání s letními, tak to vůbec... Dojíždím do práce a jezdím často na výlety, samozřejmě jsem obezřetný, uvědomuji si, co mám obuté.
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od Michal220 »

Nad 20st a rozpálené silnici to je v rychleji projete zatáčce sakra rozdíl při stejným rozměru pneu.Záleží na tobě jestli chceš nabourat nebo zajet chodce v 20km/h rychlosti kde by jsi na letních už nejspíš stál.Do Alp si vem radši sebou řetězy a na zimu prezuj už v září-rijjnu.
Naposledy upravil(a) Michal220 dne pát 10 srp 10:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od mattonecz »

Asi tak, těch pár cm2 je jediný co pojí auto se silnicí. Šetřit na gumách je nesmysl.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od pavproch »

Taky souhlas - pokud to auto má trochu výkonu a rychlosti, tak zimní v létě sou napikaču. Proto ale s Pindicou (44kW, 4-kolka, 1100kilo a Vmax 120 - šla by víc ale mám strach) jezdím celoročně na zimních.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od HondaMan »

Tohle si musí každý rozhodnout sám. Má paní jezdí na celoročních protože najede prd a ten ještě pomalu a kolem komína.

Na "kdyby" od moralistů bych se z vysoka vykašlal. Ano, letní v létě fungují lépe stejně jako zahřáté slicky brzdí ale ještě lépe než drahé "běžné" letní.
2.9T RWD
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od spooon »

a pak je taky otázka, jestli kvalitní zimní pneu nebude v létě lepší než nejlevnější letní stlačená tma...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od jarka »

Od tý doby, co dojíždím zimní Nokiany v létě jsem konečně pochopil jak je ta guma skvělá :D . Jak píše Hondí muž, je to na každém a i když jsou slicky na suchu prokazatelně nejlepší, tak stejně na nich nikoho v létě nepotkáš. Mě ty argumenty o 4 malých ploškách přijdou jako úplně blbý. Prostě jezdíš autem s gripem, který je daný konstrukcí podvozku, těžištěm, gumama a spoustou dalších vlivů a tomuhle gripu musíš neustále přizpůsobovat rychlost a styl svý jízdy v každý zatáčce a při každým brždění. Nevidím tedy problém v tom, když změníš jednu proměnou a promítneš to do výslednýho přístupu. Vše tedy za předpokladu, že konstrukce gumy vydrží letní provoz, což se ale ukazuje že není moc problém (stačí se kdekoli na parkovišti podívat kolem sebe, kolik lidí dojíždí zimáky v létě a žádný armagedon se nekoná).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od řidičBOB »

Tak ale co si budeme povídat - projet zatáčku ve 30 na zimákách nebo na letňákách, je sakra rozdíl :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od mattonecz »

Si na zimákách jezděte jak chcete :D na oktávce taky byly když sme jí koupili a byla to v létě tragedie.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od Zajda »

Hlavne si nekupuj letni taktez Hankooky, nebo to bude jeste horsi. Mam zkusenost s jejich velmi dobryma Winter icept, a ty fungujou jeste ve 20°C lepe nez tragicke letni Ventus3 Prime, ktere se neustale tak prehrivaji, ze nejlip drzi na mirne vlhke silnici. Znamy je taky na svem aute nenavidel. V Alpach pokud vim napr. v IT muzou byt narizene vylozene retezy, takze ani zimni pred zakonem neobstoji, byt jizdne treba ano. Ja tam napr. jel koncem zari a bal se snehu, proto jsem auto jeste prezouval z letnich na zimni, a nakonec bylo i na Stelviu 20°C. O par tydnu pozdeji snehova kalamita. Takze do Alp zalezi kdy tam pojedes, s blizicim se podzimem bych byl klidnejsi na zimnich. Pokud tam nejedes vylozene radit v zatackach, tak zimni pneu na asfaltu se vzdy nejak prizpusobis, u letni vs snih to neplati.
《》
Odpovědět