Zimní pneu v létě

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od jarka »

řidičBOB píše:Tak ale co si budeme povídat - projet zatáčku ve 30 na zimákách nebo na letňákách, je sakra rozdíl :-)
Záleží v jaký kategorii pneu jsi, stačí mít něco balónovitějšího a najednou si toho rozdílu ani nevšimneš, svorně se hrne jak letní tak zimní :) . Na Doblu mám vzadu zimní nokiany (mají 6mm a furt drží), vpředu nějaký Nexeny a nevšimneš si ničeho a i grip na suchu mají v poho (na mokru spíš lepší). Když jsem měl na Ignácovi vpředu Savy (žiletky 165/70), tak oproti letním eko (175/65) byly na jaře i na suchu vyloženě lepší, ale samo zmizely za 2tis. km aktivní jízdy.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od řidičBOB »

No nevím - já to jednou zkusil, že dojedu zimáky, ještě na R36 (nějaké 235/35 R19 Dunlop/Conti?) a nad 20 stupňůch se s tím vyloženě nedalo jezdit. To se žvejkalo jako Pedro :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od M.Z. »

Zas se na tom dá dobře driftit, já teda dojíždím, ale většinou to trvá jedno odpoledne.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od řidičBOB »

jj...říkal včera i kamarád, který urval 19"disk na 5er o obrubník při této činnosti :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od pavproch »

Jo, ještě dodatek k celoročnímu používání zimáků na Pindici: letní vysoké těploty tak změní charakter (zimní) pryže, že každý rok musím na podzim koupi 2 ks novýc (dopředu na zimu, pak na léto dozadu). A tak furt dokola. Ale furt to vyjde míň náročně na čas i peníze než točit celou sadu letních i zimních.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zimní pneu v létě

Příspěvek od honziss »

Ja naopak premejslim ze bych letos misto zimaku nazul naky celorocni co maj dobry hodnoceni na vode. Vzhledem k tomu, ze loni jsem z cca 30tkm zimnich kilometru najel po snehu asi 3.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět