Předjíždění zprava

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Přejdíždění z prava

Příspěvek od EL_XEL »

Stepan píše:No já bejt v levým a někdo mě problikávat, když je pravý úplně volný, tak si dám primárně pár facek a pak se zamyslím, kdo je v daný situaci blbeček ;)

ctrl byl rychlejší
Já myslel, že se bavíme o provozu ve městě…
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Přejdíždění z prava

Příspěvek od EL_XEL »

ctrl_j píše:Je, ale EL_XEL ve sve hypoteze jasne stanovil variantu „když mají pravý úplně volný“.
Ježiš, ale když mají pravý úplně volný a jsem ve městě, tak nevím, proč bych měl šaškovat s přejížděním, když jejich manévr je úplně stejně komplikovaný jako můj a já nikam nespěchám. To je přece nesmysl. Pokud zavazím, tak z levého samozřejmě ASAP uhnu. Ale abych kličkoval kvůli dementovi, kterej spěchá a neví, jak se jezdí ve městě, tak na to seru. Nemám potřebu např. v pravém vymetat kanály nebo tam přejíždět jenom proto, abych se zase vracel, protože vzápětí sjíždím třeba z tunelu vlevo.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od ctrl_j »

Vsak ano, vzdyt jsem to napsal - kdyz je pravy volny tak neuhybas nikdy nikam (v obci).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od EL_XEL »

Mně připadalo, že mi tady spíláte za to, že ve městě seru na uhýbání do pravého v momentě, kdy to nedává smysl…

Ono jinak spěchání ve městě je strašně srandovní, pokud člověk jede s rozumem, tak dost často ani nemusí překračovat povolenou rychlost a je steně rychlý, ne-li rychlejší než spěchálci. Nicméně, ač se jim v duchu směju, tak je neodsuzuju, fakt je možné, že některý z nich opravdu strašně spěchá a moc mu to nemyslí.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od Jenyk »

Na silnici se jezdí vpravo, par. 11 odst.1, první pravidlo o jízdě autem v zákonu o provozu na pozemních komunikacích, obec neobec. Pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti (např. zmíněné uhýbám za chvíli vlevo), je slušností uhýbat vpravo i v obci. Do toho, jestli a proč jede někdo rychleji, mi nic není a snažím se mu nepřekážet.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od Pavelpu27 »

ctrl_j píše:Vsak ano, vzdyt jsem to napsal - kdyz je pravy volny tak neuhybas nikdy nikam (v obci).
Omyl, pletete si dvě věci - v obci mohu použít jakýkoli pruh a můžu předjíždět zprava. ALE pokud jsem já ten pomalejší a jedu v levém pruhu, MÁM POVINNOST jej uvolnit, pokud mě dojede rychlejší vozidlo.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od ctrl_j »

Neni to pravda.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od Pavelpu27 »

ctrl_j píše:Neni to pravda.
Máš pravdu, omlouvám se, moje chyba. Levý máš povinnost uvolnit jen pokud vpravo není volno.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od GeneHawkins »

Jenyk píše:Na silnici se jezdí vpravo, par. 11 odst.1, první pravidlo o jízdě autem v zákonu o provozu na pozemních komunikacích, obec neobec. Pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti (např. zmíněné uhýbám za chvíli vlevo), je slušností uhýbat vpravo i v obci. Do toho, jestli a proč jede někdo rychleji, mi nic není a snažím se mu nepřekážet.
... pokud není stanoveno jinak!

V obci je stanoveno jinak.
rendlik
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 06 dub 10:33

Re: Předjíždění zprava

Příspěvek od rendlik »

Jenyk píše:Na silnici se jezdí vpravo, par. 11 odst.1, první pravidlo o jízdě autem v zákonu o provozu na pozemních komunikacích, obec neobec. Pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti (např. zmíněné uhýbám za chvíli vlevo), je slušností uhýbat vpravo i v obci. Do toho, jestli a proč jede někdo rychleji, mi nic není a snažím se mu nepřekážet.
Ano, jezdi se vpravo. Ale toto je ustanoveni "Směr a způsob jízdy" – rika naprosto zakladni vec v tom smyslu ze nejsme napr. v Britanii, kde se jezdi vlevo. Takze kdyz tvuj smer ma tri pruhy, a jedeš v levém, pořád podle tohoto paragrafu "jedeš vpravo" (protože protismer máš vlevo). To, jak se pak jede v jizdnich pruzich daného směru, určuje dalsi paragraf. A ten rika, ze v obci muzes vyuzit libovolneho pruhu a levy pruh jsi povinnen uvolnit pouze tehdy, pokud by v pravych pruzich jela dalsi vozidla branici v jizde rychlejsimu. Je zcela evidentni, ze problikavaci leveho pruhu v obci o necem takovem ani nemaji tuseni.
Odpovědět