Manuál vs. automat s manuálním řazením

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od řidičBOB »

driver píše:Já když občas řadím manuálně, velmi jde o čas a když jde o čas, tak mám ruce na 9:15 a pádly a né jednu na řadičce a druhou na okně ;)
Tak se nauč řídit a pak se budeš moct poměřovat i s opravdovými řidiči a ne to mít jenom jako nick na fóru \m/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od driver »

Diskvalifikovat se před závodem, to umíš jen ty :))
Kdo na to opravdu šlápne, a nemá obě ruce v race poloze, ten se toho má ještě hodně co učit...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Sajmik
Řidič začátečník
Příspěvky: 137
Registrován: sob 19 lis 09:03

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od Sajmik »

driver píše:Diskvalifikovat se před závodem, to umíš jen ty :))
Kdo na to opravdu šlápne, a nemá obě ruce v race poloze, ten se toho má ještě hodně co učit...
Nevidím problém v sundání jedné ruky z volantu na 0,5 vteřiny kvůli podřazení na brzdách nebo při zrychlování.
V zatáčkách bych volant jednou rukou nedržel, ale ty určitě víš, že tam se řadit nemá :)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od Stepan »

driver píše:
pavproch píše:Cvičná (planá teoŕetická) otázka - RS3 s pětihrnkem jde kupiť s 6MT?
Cvičná otázka: Chceš tvrdit, že s manuálem bys v RS3 zajel lepší čas? ;)
Tyhle letadla řadí úplně jinak než S verze a dokonce už teď se nestává, že by jsi přeředil jedním stiskem o dva kvalty, jako se tomu dosud stávalo, že když jsi řadil přesně v době kdy auto, tak to skočilo o dva kvalty.
Podle mě to je teď skoro dokonalé a právě řazení v zatáčce je proti manuálu zásadní pecka.
Já bych manuál nechtěl ani do Fabie RS, jak se to hrne v zatáčce lehce ven a jsi v červeném, tak u manuálu nemáš koncentraci ještě řadit a korigovat pohonem i volantem tek dokonale:D A u něčeho, co předjede běžného 99% provozu, mi to už vůbec smysl nedává, dnešní RS vypráskají i starší supersporty, sice né na trati, ale v provozu úplně s prstem v nose. ;)
v zatáčce je to základ! :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od řidičBOB »

Driver: když to říkáš ty, tak to bude jistě pravda :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od EL_XEL »

Já teda nevím, ale kdybych měl R jenom pro zábavu a ne daily, tak bych chtěl manuál. Prostě proto, že je to s ním větší zábava (a to nejsem žádný staromilec). Že bych byl o něco pomalejší? No a, to auto je tak rychlé, že to na běžné silnici stejně nemám šanci využít.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od Jenyk »

Důležité je mít výkonný motor, manuálně skoro neřadím. A když už si před akcelerací výjimečně podřadím, dávám si pozor, aby to sedlo.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od driver »

Stepan: Jestli máš problém se základy, jako že před zatáčkou se brzdí a v ní už zrychluje a případně i ŘADÍ, tak jsi zamrzl někde v 19/20 století
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od driver »

EL_XEL píše:Já teda nevím, ale kdybych měl R jenom pro zábavu a ne daily, tak bych chtěl manuál. Prostě proto, že je to s ním větší zábava (a to nejsem žádný staromilec). Že bych byl o něco pomalejší? No a, to auto je tak rychlé, že to na běžné silnici stejně nemám šanci využít.
V čem ta zábava spočívá? Že všichni sedíte nakřivo a máte zničenou páteř? ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuál vs. automat s manuálním řazením

Příspěvek od řidičBOB »

tvl...to už je i fyzioterapeut :-? =))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět