Rady začátečníkům v autoškole

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od metaljohn »

To přidání plynu mi v zimě celkem pomáhá, ale na suchu bych stejně musel dát spojku, protože s plynem by mi to akorát chcíplo, to už by můj motor nevytáhl :) Nebo asi záleží, jak velkej úhel by byl, u malých by to šlo, ale u velkých už asi ne, to by mi to akorát chcíplo...Těžo říct, na suchu jsem to nezažil.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
drugster
Pan Řidič
Příspěvky: 295
Registrován: sob 19 úno 19:05

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od drugster »

Panove,mam pocit, ze zapominate na jednu dulezitou vec. Aby se v popisovanem pripade pridal plyn, musi clovek , ridic, zacatecnik, prekonat pud sebezachovy a to opravdu, ale opravdu nepujde bez poradneho treninku, ktery bohuzel v autoskole nedostane. Takze bych doporucoval co pise PJ, vyslapni spojku a doufej, hlavne nebrzdi, jedine az uvidis zadek pred sebou, pak je to nejlepsi vec , kterou muzes udelat ;)
Proc mi vyber noveho auta uz neprinasi radost?
masakr
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: stř 08 čer 12:32

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od masakr »

Když už se tady řeší autoškola, tak osobně jsem před 2 lety u testů měl blbě tuhle otázku - http://www.autoskola-testy.cz/prohlizen ... system_abs dal jsem možnost 2) (správně je 3) ) s tím, že co jsem se kde všude, teoreticky i z osobních zkušeností ostatních, dočetl může ABS brzdnou dráhu v některých situacích spíš prodloužit???, což jsem řekl i instruktorovi, když se mě ptal jaktože nevím jak funguje ABS nacož mi už nic neřekl a mlčel. Komisař si taky myslel, že jsem nejspíš idiot tak mi dal jako technickou právě ABS - vysypal jsem všechno co jsem věděl a pamatoval si, též neřekl ani slovo proti... :-?
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Smrťák »

zajišťuje ovladatelnost vozidla při brzdění. Když už není na výběr :D Kdo ty testy vyráběl? Asi magor. Až se na to,že ABS nemění brzdnou dráhu někdo spolehne tak zahyne =))(+-)
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Franta Lopata »

ABS výrazně přispívá ke zvýšení aktivní bezpečnosti jízdy. Oproti vozidlům bez ABS je při plném brzdění na kluzké vozovce udržena nejlepší možná ovladatelnost, neboť se kola neblokují. Při nebezpečí smyku ABS 12-16x za sekundu „ubere a zase přidá“ brzdnou sílu a tím zajistí stálé otáčení kol a možnost automobil stále řídit. Nemůžete však očekávat, že se vlivem ABS brzdná dráha zkrátí, za jistých okolností se může i prodloužit, např. na štěrku a sněhu, kde se má vždy jezdit s maximální opatrností a pomalu.

Text je z této stránky, sice to není kdovíjak odborné, ale podstatu to plní. http://www.tuning100.estranky.cz/clanky ... evite.html

Lepší informace o ABS zde: http://cs.autolexicon.net/articles/abs- ... ng-system/

Asi to bylo myšleno takto a pak by tedy ta odpověď č. 3 je správná.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
cesilek
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 02 srp 20:51

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od cesilek »

Taky si to trošku protiřečí s touto otázkou:

(kód otázky: 06060478, počet bodů: 2, kategorie: Zásady bezpečné jízdy)
Protiblokovací brzdový systém (ABS):
1) Vždy zkracuje brzdnou dráhu vozidla.
2) (SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ) Zkracuje brzdnou dráhu vozidla při jízdě za snížené přilnavosti.
3) Nemění brzdnou dráhu, zvyšuje pouze ovladatelnost vozidla při brzdění.

Je to sice otázka, která již v testech myslím není, ale byla...
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Smrťák »

Pojem nemění brzdnou je dráhu je naprostá pičovina. Na sněhu(vyšší vrstvě) prodlužuje. Na suchu prodlužuje. Na mokru a ledu zkracuje a různé kombinace.
Naposledy upravil(a) Smrťák dne stř 17 srp 20:23, celkem upraveno 1 x.
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Franta Lopata »

cesílek: Byla viz věstník MD.
Smrťák: Souhlas! 8-x
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Smrťák »

A ještě se přidává občasné vypadení systému na hrbech. Třeba Fabie. :-o
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Franta Lopata »

To není chyba, to je fíčura! [-x :D
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Odpovědět