Rady začátečníkům v autoškole

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Franta Lopata »

Omlouvám se.

Moje rada pro začátečníky zní: Když nebudete něco vědět, nebojte se kohokoliv zeptat, každý jsme nějak začínali. V autoškole vás nenaučí všechno.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pardon Mistře moderátore. O:-)

Rada: Žádný učený z nebe nespadl.
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Caddy »

zato blbce, jako by setrasali.... :-X
davout1993
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 kvě 15:06

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od davout1993 »

Zdravim,
na konci dubna jsem udělal řidičák a jelikož čekám na řidičák než přijde tak nemám zkušenost, ale chtěl bych napsat sem pár poznatků.
1) První jízdu jsem měl večer a když sněžilo.. před tím nesněžilo a ten den začlo. Můj učitel me chtěl vzít na parkoviště ( spíš nejaký opuštění místo za supermarketem) abych si vyzkoušel jak se to auto chová.. bohužel už tam driftovali nějácí lidi takže nic..
Dobrej nápad ne?
2) Jednu jízdu sem měl jiného učitele, asi měsíc jsem před tím neřídil, protože sem nemel technickou a zdrávku.. Takže mi to trochu řvalo. :(( A co ten učitel byl za vola... Okamžitě na mě začal pokřikovat jak jedu, že jeto příšerný a to že jsem na konci kurzu a že zkoušky neudělam apod... Totální idiot, kterej neporadil a jen mě shazoval a dokazoval si, že on je ten kdo tu velí...
Takže jakmile je takovej učitel honem k jinýmu.. Ten můj to dělal na částečný úvazek(žádnej syndrom vyhoření, apod)- klidnej byl, když se mi něco nepovedlo tak řekl jak na to... Hlavně mě učil, že až potom co jsem projel křižovatku, sužení.. tak mi řekl co bylo špatně a co mám udělat. Ponechal mi můj úsudek (jasný jsem ho poslouchal a řídil se jeho radama o tom žádná). Já sam sem se musel nejprve ze situací vypořádat, což se hodí u zkoušek, kde vám nikdo nepomáha. Jasně, že mě poradil když jsem jel někde kde ja fakt hustej provoz nebo nějáká hodně atypická věc..
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Krysa »

V autoškole se ještě nikdo jezdit nenaučil. Všechno se musíš naučit sám. Jen to chce učit se pomalu a ne rovnou zkoušet ,která zatáčka lze projet 150 O:-)
davout1993
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 kvě 15:06

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od davout1993 »

Krysa píše:V autoškole se ještě nikdo jezdit nenaučil. Všechno se musíš naučit sám. Jen to chce učit se pomalu a ne rovnou zkoušet ,která zatáčka lze projet 150 O:-)
Jasně, ale je lepší když v autoškole se musiš se situací porvat sám, než když ti učitel do to ho šahá nebo ti řiká po vteřině jak máš ject..
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Krysa »

Já bych řidiče vypustil do provozu,a kdo se vrátí,ten dostane řidičák. =)) =)) =))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od pavproch »

nebudu temu dávat nové vlákno... před chvíli na objíždce mezi Holešovem a Bystřicí p H. (jak je tam zavřený už asi rok most quli opravě) sem viděl pomalu jedoucí autoškolu... megane s M-kovou značkou.... nic moc, že? jenomže ten mežan byl co? bylo to KABRIO! :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od francis »

Mirek
Moon
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15 srp 20:03

Re: Rady začátečníkům v autoškole

Příspěvek od Moon »

Já jezdím už tři měsíce a snažím se jezdit tak, abych dojel v pohodě z bodu A do bodu B. Ve městě jezdím tak cca 45 km/h, sleduju přechody a provoz kolem sebe. Mimo město lítám tak 75-90 km/h. V noci kolem 70 km/h, v lesnatých úsecích asi 50 km/h

V autoškole nám říkali, že první 3 000 km budou katastrofální a pak už to jakž takž dostaneme do krve.

Stalo se mi několikrát, že jsem třeba zazmatkoval a nedal přednost nebo už se mi povedlo odřít auto o sloup.

Zkusil jsem si na letišti (trávník) umělé smyky.
1. nedotáčivý smyk při plynu - stačilo pustit plyn a srovnat kola
2. smyk při brždění - v NFS to vypadá krásně, ale v reálu to auto ustřelilo a chytl jsem hodiny. Nechtěl bych to zažít v reálu na silnici, protože v tu chvíli mě auto neslo a já tuplem nevěděl co dělat.
A navíc moje Felda postrádá posilovač řízení, takže jsem musel tolik točit volantem, abych jakž takž držel směr.
Odpovědět