Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od Caddy »

moje auta to vzdy umela, nakonec bez toho by nesla jedna z njedulezitejsich funkci :-D

Obrázek

Chcete rict, ze s novym bavorem si clovek ani nezagumuje? :)
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od jarka »

Ono se to nechá většinou poměrně jednoduše odpojit. Od brzdového čidla jde většinou jeden signál na světla a další do ECU a ten pro jednotku se překlemuje nebo přeruší.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od pjanda »

metaljohn píše:pjanda: Porsche 911 neumožní přidat plyn, když se brzdí?? Doufám, že jsem to jenom špatně pochopil, protože to by bylo u takovýho auta celkem nepochopitelný.
Spise nejde brzdit, kdyz se pridava plyn :) S meziplyny pri brzdeni problem neni, to jde naopak tak dobre jak u zadneho jineho soucasneho auta (inu co ladil jeste Walter Rohrl, to v tom smeru funguje dokonale, ridi zcela klasicky), ale kdyz si chcete prbrzdit levou, tak jedine pri pustenem plynu, jinak to odpoji privod paliva. Zaroven je ale treba rici, ze tato technika je u auta koncepce 911 prakticky k nicemu, takze to omezi leda nepresne probrzdeni levou (tam byste na obou pedalech ani byt nemel...).

Kazdopadne nezapomente, ze uz 997 je i pres nekdejsi relativni samostatnost Porsche hodne koncernova zalezitost. Takze toto nebo ne zcela vypinatelne ESP (zapina se v "panickych situacich", co to ale je, ze...) je zkratka na palube jako standard. A po FL je toho jeste vice...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
PzKpfw VI Tiger
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 17 úno 10:40

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od PzKpfw VI Tiger »

pjanda píše:...ne zcela vypinatelne ESP (zapina se v "panickych situacich", co to ale je, ze...) je zkratka na palube jako standard. A po FL je toho jeste vice...
Tak panicka situace je (by měla být) situace, kdy už je ESP na nic, takže by si mohli strčit tu fičuru někam.
Spíš, nějakým zásahem do elektroniky nebo tak to vypnout jde, resp. udělat zcela vypínatelné? :-?
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od ExFun »

MB to kupodivu umí :o Golf 2001 to neuměl.
Back to basics.
Příčina -> následek
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od Bond007 »

drugster píše:No rekl bych, ze 130i po FL to dela, ale az kdyz se hodne brzdi, mozna aktivuje ABS. Pak otacky motoru plynem nezvednes, mel jsem pocit ze nad 4000 ot/min. Ale je mozne, ze vubec nereaguje. To zjisteni jsem udelal pri brzdeni a podrazovani s meziplyny. Pri brzdeni levou nohou, co jsem zkousel jen tak zlehka, jsem problem nenasel.
je to jen pod plnyma brzdama... prisel jsem na tom v moste
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
drugster
Pan Řidič
Příspěvky: 295
Registrován: sob 19 úno 19:05

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od drugster »

Ano, brzdeni na konci cilovky presne toto odhali :D
Proc mi vyber noveho auta uz neprinasi radost?
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od pjanda »

Pridam jen, ze BMW 1 M to umoznuje a nevzpominam si na M, kde by to bylo omezeno. Ale jednou se jiste dockame :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od Syčák »

Benzínový dvoulitr Focus mk2 kombi to sice zvládá slušně, nic se nevypíná, jenže díky nastavení ABS se pak chová dost nevypočitatelně. Vůz se staví do požadovaného směru když v tom začne ABS odbržďovat a je zle. Protože Focus, a kombík zvlášť, velmi dobře reaguje na prudší ubrání plynu přetáčívostí, je lepší využívat tuto vlastnost.
Uživatelský avatar
vijo
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: stř 19 říj 00:20

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od vijo »

Chvalabohu moja Alfa je ešte zo starej školy, keď ešte ekodementi nekecali do áut... čiže si môžem kľudne brzdiť pod plynom (a veľakrát sa mi to už zišlo), alebo pri brzdení "kopať" medziplyny.
Don't tell me, I know best, I'm not the same as all the rest!
Odpovědět