Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od KoPP »

Včera jsem jel O1 nějak to auto nemiluju, ale bylo napršeno, a jel jsem krásnou širokou zatáčku, že mi až přišlo líto jet jí čistě, tak nic říkám si na brzdách to snad bude přetačívé... i houbelec, přichází další zatáčka, tak si říkám nasimulujeme ručku, šup pravou na plný plyn, šup levou středně na brzdy...

fíííha a co se nestalo? Motor si pomyslel, že ví mnohem lépe než já, že na žádnej plyn nešlapu a ještě tak sekundu po uvolnění brzdy se převaloval na volnoběhu... WTF?

Passat ani Mini takové kejkle nedělá, prostě motor "přerve" přední brzdy, zadní kola se zaseknou a ejhle 3x silnější, lépe ovladatelná ručka je na světě.

Takhle se chovají všechny novější koncernová auta nebo je to nějaká spešl fičůra O1 nebo jen nějakého ročníku?
- u O2 jsem se k vyzkoušení ještě nedostal páč je to pořád v záběhu...
Slow and serious
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od jarka »

Nic zvláštního si nezažil, z této vlastnosti se už dnes stává standard. Přeci když brzdíš, tak nepotřebuješ přidávat plyn a uvolňovat další CO2 :D . A vůbec takový ježdění co popisuješ na silnici nepatří a slušný člověk to nepotřebuje :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od pjanda »

Tak jak jste popsal se chova priblizne 8 z 10 aut vyrobenych za poslednich 10 let, predtim to bylo mene caste, dnes je to skoro povinne. Ja jezdim spise se zadaokolkami, kde to prilis caste vyuziti nenajde, ale problem je i v tom, ze kdyz auto tuto "ficuru" ma, je nekdy naladena tak mizerme, ze odpojuje privod paliva k motoru pri meziplynech pod ostrymi brzdami. A jizda s necim takovym je pak horor...

Neda se uplne presne predem rici, ktere auto to dela a ktere ne, lisi se to kolikrat verzi od verze v ramci jednoho modelu. Proc, to nevim, ale umysl bych v tom nehledal. Neberte me za slovo, protoze si to uplne presne nepamatuji, ale mam pocit, ze treba v ramci jednickove rady BMW to 116i nedelala a 130i ano, pricemz kdyby to melo mit nejaky smysl, bude to naopak.

Kazdopadne napr. 3er E46 to nedelala, E90 to dela nekdy (330i preFL ne), dost otravne to bylo v Golfu V GTI, ktery to delal dost razantne, dela to treba i P911 (997) a to podobne razandne jako Golf. Jen malo aut, ktera jsem za poslednich 10 let testoval, to nedelala, a pokud byla sportovne ladena a melo to u nich nejaky vetsi smysl (tj. predokolka) jsem to i v testech zminoval.

Zrovna u O1 me to prekvapuje, je na to dost stara. Neni to nejaky Tour, nebo model po FL z poslednich let ci tak?
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od KoPP »

tuším, že se kupovala hned jak přišel facelift kombíku... tedy rok 01 nebo 02...

- já z toho byl teda dost špatný, po sto letech jsem se dokopal k tomu, že jsem strávil "pár" kilometru brždění levou a už to začíná vypadat, že by se to mohlo jakštakš umět, pak nastane chuť a podmínky a PRD :)

jarka: Nemám strach, za chvíli bude produkování CO2 žádoucím jevem.
Slow and serious
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od pjanda »

KoPP: Naucil jste se to ve spatne dobe ;)

Jinak myslim, ze toto ma hlavne bezpecnostni duvody, o CO2 tu nejde. Je to spise antidementni opatreni vznikle na zaklade podobnych pripadu jako bylo nedavno "unintended acceleration" u Toyot v USA. Proste kdyz si nekdo v panicke situaci najednou slapne na brzdu a na plyn misto na spojku a na brzdu, tak to samozrejme brzdi mene a naboura o to vice. A protoze tu mame skvele Spojene staty tvarici se jako zeme svobody a odpovednosti, ve skutecnosti se ale jakykoli projev vlastni nezdopovednosti a neschopnosti s podporou soudu prenasi na firmy, tak by se urcite nasel pripad, kde byla ta ci ona automobilka odsouzena k placeni nekonecneho odskodneni za to, ze nezabranila projevu neschopnosti vlastniho zakaznika, ktery si pred nehodou zmackl krom brzdy take plyn. Bosch na to pak udelal nejaky patch, aby byli zakaznici pred vlastni blbosti ochraneni a casem to bylo vsude...

Vsadil bych se, ze historie toho bude presne takova. Vetsina zdanlive nepochopitelnych "if-then" omezeni aut ma puvod v americkych kauzach podobneho typu. Pamatuji si treba, jak mi jeden americky pritel vypravel o pripadu, kdy nejaka zena prejela kocarek s vlastnim deckem na parkovisti pred domem, protoze si nechala zarazenou rychlost, nezmackla spojku ani brzdu a nastartovala. Zkuste si dnes nastartovat novejsi auto bez zmacknuti spojky, trebaze na neutral - bud to proste nepujde, nebo vam ta "chytrejsi" napisou, ze pro nastartovani je treba zmacknout spojku. Kdepak to ma asi puvod...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od KoPP »

zrovna to startování je tak na nakopání do zadnice... zůstanu s nepojizdným autem na přejezdu, dřív bych si odskákal na startér dnes si skočím tak leda do pojišťovny.

no jo no, řidič jest člověk na nuceném vymření a vymře po technice. Ifítka a ..., přemýšlím, co by stála výroba a vývoj nějakých splašených trubek s euro normou - 3, vše ryzí mechanika, lze vůbec dnes něco takového vyrobit a prodávat? Já nevím nějaká vyjímka, protože se jedná o maloseriovku a tedy by člověk nemusel plnit euro 5, mět v autě 30 pytlů a ...
Slow and serious
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od jarka »

KoPP píše:Ifítka a ..., přemýšlím, co by stála výroba a vývoj nějakých splašených trubek s euro normou - 3, vše ryzí mechanika, lze vůbec dnes něco takového vyrobit a prodávat? Já nevím nějaká vyjímka, protože se jedná o maloseriovku a tedy by člověk nemusel plnit euro 5, mět v autě 30 pytlů a ...

Myslím, že ubírat se tímhle směrem je při dnešních regulacích hodně složité. Minulý týden na STK mě to názorně ukázali... Ale byla by to lákavá představa.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od metaljohn »

Moje auto to umí, ale tak to se vcelku není čemu divit :)

pjanda: Porsche 911 neumožní přidat plyn, když se brzdí?? Doufám, že jsem to jenom špatně pochopil, protože to by bylo u takovýho auta celkem nepochopitelný.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
drugster
Pan Řidič
Příspěvky: 295
Registrován: sob 19 úno 19:05

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od drugster »

No rekl bych, ze 130i po FL to dela, ale az kdyz se hodne brzdi, mozna aktivuje ABS. Pak otacky motoru plynem nezvednes, mel jsem pocit ze nad 4000 ot/min. Ale je mozne, ze vubec nereaguje. To zjisteni jsem udelal pri brzdeni a podrazovani s meziplyny. Pri brzdeni levou nohou, co jsem zkousel jen tak zlehka, jsem problem nenasel.
Proc mi vyber noveho auta uz neprinasi radost?
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Umožňuje Vaše auto použití plynu a brzdy zároveň?

Příspěvek od KoPP »

zas úplně blbé to není, meziplyny při brždění to dovolí... a u zadokolky mi příjde zbytečné plynovat a brzdit pokud to neomezuje meziplynování, při plných brzdách by to mohlo být klasické ifítko, protože řidič patrně panikaří a sešlápl víc pedálů než chtěl.
Slow and serious
Odpovědět