Nedotáčivý smyk - proč?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od KDB »

Přehnaná rychlost, přílišná akcelerace, málo adhezivní pneu ( velikost 13´, na to vliv fakt nemá), nebo mastný flek ( nafta, olej)......
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od Stepan »

Tudy jsem jezdil každej den do školy. 5 let autobusem, pak skoro Feldou a pak 3 měsíce Tucsonem. Na mapě to není moc vidět, ale ta zatáčka je směrem nahoru i docela klopená. Minimálně v pravým pruhu. A jednou to předemnou, taktéž v pravém pruhu otočil o 180 stupňů pán v Peugeotu 508. Za hustého deště, já byl v tu chvíli na jeho sedmé hodině, moje PP kolo u jeho LZ. A netrefil mě, zůstal ve svém pruhu. Byl to celkem fofr.

Prarodič to tam jednou otočil cestou dolů. Na sněhu a o 360.

Tip na tuhle zatáčku, s FWD je jasný. Hned jak se to rozdvojí, podřadit co nejníž, plnej a držet se středem auta na dělící čáře. Kdo to zkusí venkem, letí vždycky do protisměru. A tam se často vyskytují kamiony a jiná havěť...

Jinak Felda na pneu typu protektor to v pravém 60km/h v pohodě dala. Sice na dvojku a v redline (teda, nemá to otáčkověr, ale tak nějak na sluch), ale dala. Bez vynesení. I na mokru :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Pijoš
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25 čer 22:53

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od Pijoš »

Lambdaman:

Tlumiče přemýšlím vyměnit tak či onak. Jsem zvyklý na něco trochu jiného. A naše silnice tomu chvílema dávají zabrat.

Každopádně jak se říká, darovanému (spíš přenechanému) koni... Myslím, že když se naučím udržet na silnici tohle, tak jedině dobře pro mě.

Pro zajímavost ale... Jezdíval jsem předtím Fordem Fusion a jak to auto mám rád (jasně, má svá slabá místa... ale začínal jsem na něm, člověk ho i utrhne když chce blbnout, převodovka mi prostě sedla... ), tak od první jízdy v tý fábce mi sedla mnohem víc. Byl jsem si v ní mnohem jistější v zatáčkách. Prostě mi přijde, že v nich víc sedí. A že v tom Fusionu pár tisíc naježděno mám. Možná je to i tím, jak Fusion umí plavat. Nebo tím, že fábka sedí níž, možná i větší odezvou od kol...

Naopak naprosto nejistě jsem se cítil paradoxně třeba ve Volvu V40, kde mi přišlo, že necítím nic a s volantem jsem kroutil jedním prstem.

Stepan:

Díky. Dneska jsem tam jel a bylo prázdno, tak jsem to zkusil. Za sucha. Opět v pravém pruhu. (V tom jsem jel i včera a skončil málem v protijedoucím :D ). Tentokrát se to neutrhlo ani při 80 na tachometru. Ale krapet to vyneslo... Rozhodně je to jiný, než plně ztratit kontrolu. Takže ponaučení zní nepodceňovat a už vůbec ne za vlhka.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od GeneHawkins »

Nedotáčivý smyk - proč?
Páčs jel moc rychle!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně tak - fyzika se ochcat nedá. Zvláště pak ne za snížených adhezních podmínek.
Ti, co jezdí do přímořských letovisk vědí, že letní deštík je zákeřná svině a musí se pomalu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od KDB »

Páč tam do asfaltu dávaj kamenivo mramorového původu... :D
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od pavproch »

eeeeee, to je teňounká vrstvička soli z mořského vzduchu

v UK na to vymysleli jakýsi xtra propustný asfalt, aby to hned první kapky deště spláchly a neklouzalo to...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
valdert
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04 úno 11:36

Re: Nedotáčivý smyk - proč?

Příspěvek od valdert »

To co projedu na Mondeu, to samé mi Fábka neprojede. Vyzkoušeno v praxi. Tzn, jezdit v možnostech auta a ne řidiče. Vždy zatáčky vytahuji plynem a opravdu nikdy jsem nevyjel z pruhu v Mondeu, pokud to nebyl úmysl. :)
Odpovědět