Co na strach z řízení?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
DemeMare
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 10 kvě 13:28

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od DemeMare »

No moc to není, ale aby to pak nebyli vyhozené peníze.
DemeMare
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 10 kvě 13:28

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od DemeMare »

janjan píše:takže budeš zkoušet, jak se ostatní účastníci provozu poperou s tím, že ta tvoje pod tvým tlakem "vyjede" v totálním nervu mezi lidi s tím, že to 50:50 buď zvládne a překoná, nebo se stane průser? :ymdaydream:
Jsem neřek, že ji nutím násilím někam jezdit to nevim kde si četl. A tak to vidím, když jedem někde po vesnicích, že s tím nemá problém. Je soustředěná, nedělá kraviny a pozorná. Jízda je plynulá – nevidím tam žádný problém jinak.
Karel1991
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 07 zář 12:30

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od Karel1991 »

To jsou opravdu hloupé odpovědi typu "nesedat za volant" ... Sestra má stejný problém a ani se tomu nedivím, když jí v autoškole nic nenaučili a jen jezdila po vsi, večer nebo za žádného provozu. Je potřeba jezdit s někým, kdo ji povede i kdyby s opakováním všech základů a v klidu ji bude říkat všechny chyby. Já bych tohle nemohl protože jsem hroznej nervák :D Ale důležité je jezdit, zpočátku asi v menším provozu a za něčí asistence. Jakmile si auto přisvojí a za chvíli pro to bude mít i větší cit, tak bude mít strach menší a půjde to už přirozeně. Je to tak asi jako se vším novým, v čem nejsme zběhlý, tak z toho máme strach. Ale ten je třeba překonávat! B-)
Ludvak
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26 dub 17:55

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od Ludvak »

driver píše: pon 15 kvě 13:18 Strach má z toho, že nezvládá buď obsluhu auta nebo z malých zkušeností.
Jednoduše je potřeba jí zvednout sebevědomí větší praxí, jezdit kde je provoz nejlépe nulový a zejména je problém opatrně sdělovat chyby.
To, že sypeš z rukávu, co je vše chybně, jí nenaučí se chyb vyvarovat, ona spíše panikaří!
Lepší je říct, jedeš skvěle, udělat úseky tak, aby si vzpoměla, co se odehrávalo, třeba po 10ti min a pak v klidu při stojícím vozidle vyjmenovat: :D netrefuj kanály, nejezdi po čáře, objížděj díry, více si najížděj na rozhled, dávej více plynu, spojku pomaleji, nepodtáčej, volant drž takhle, podřazuj před předjížděním a probrat s ní, co to znamená v reálu a jak to vylepšit. Ona kolikrát neví, jak ten kanál objet a máš alu škráblé o obrubník. Musíš ji říct v klidu, kudy se které díry míjejí. ;) A tak je to se vším.
Naprostý souhlas. Bohužel toto každý neumí. Hlavně podpořit a negativa, respektive chyby postupně zmínit, nijak negativně, pouze aby o nich věděla... A hlavně, zkoušet a jezdit, obden, mimo provoz, pak to půjde :-bd
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od řidičBOB »

Moje žena dřív taky neřídila, protože měla dřív přítele, který na ní furt řval, co dělá blbě a sahal jí do řízení.
Já jsem se s ní vydal nejdřív kolem komína a perimetr zvětšoval. Dneska jezdí jako profík, zaparkuje i tam, kde většina pánů ne.
Chce to klid a trochu toho pedagogického talentu :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od Volfik »

Koupit jí levné malé auto za 70.000 Kč "na obouchání" a prostě ji nechat samotnou jezdit. Ono ji to postupně, týdny, začne bavit a jít :)
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od Truck Daškam »

A když ne, tak auto i ženu sežené nové - nebo ojetiny :-D

Hele jo, prostě hodit do vody a plav. A než nějaký "jedeme se projet" je pochopitelně lepší "musím jet"
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od PepaSFI »

kdysi tady jedna řidička měla v autoškole problém s rozjížděním. Vysvětlování nepomáhalo ani od učitele ani od lidí z rodiny a práce, furt to skákalo a chcípalo, prostě spojka bez citu, zoufalství, panika. A najednou změna, šlo to. Bylo to prosté, prý se k tomu jednou dostal nějaký vypomáhající starý zkušený učitel a hned mu bylo jasno. Vytáhl ze skříně zaprášený model spojky, takový ten mechanický s klikou na roztáčení, kde je vidět jak se to tam k sobě přitláčí a unáší. Ahá takhle to funguje! Proč mi to nikdo nevysvětlil? Furt s citem s citem pomalu pouštět, jenže co to dělá nevysvětlil nikdo. Ten strach nejspíš není obecný, týká se něčeho konkrétního.Někdy je potřeba najít ten blok a něco s ním udělat. Jestli to je nejistota z ovládání auta, nebo špatné odhadování pozice na silnici, krajnice, protisměr, najít něco jak z toho ven.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od Truck Daškam »

Často to je o tom, jak se to člověku podá.
Já když se učil řezat s motorovkou, furt jsem měl tendence při řázeřu povolit plyn..a furt se mi pila kousala a já nevěděl vlastně proč... Dokud mi kolega neřekl že to není auto, at pořád držím plnej :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Co na strach z řízení?

Příspěvek od abgx1 »

Dost pomaha zobrat ich niekde na prazdnu plochu, a nech sa skusaju pomalicky rozbiehat bez plynu, cisto na volnobeh motora. Vtedy pekne pociti ten bod ked spojka zacne zaberat a ma dost casu sa s nim hrat a ziskavat cit. Aj 5-10 takýchto rozbehnuti spravi divy.

Kto sa nevie komfortne pohnut za kazdej situacie, ten nemoze ani komfortne jazdit.
Odpovědět