Jak správně na rozjezdy do kopce

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Vana »

Jakub.K píše:...docela se divím, že pan Janda toto vůbec nebere v potaz....
pan Janda ještě nemá takové zkušenosti
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od šmoula »

Jakub.K: blbosti, blbosti, blbosti. Dokážu se rozjet prakticky bez couvnutí i z docela prudkého kopce a to jezdím s 50kW a 51kW(takže slabé auta), je to jen o cviku a řekl bych, že pokud se rozjedu s ručkou, tak ten rozjezd bude o několik sekund delší, než kdybych se rozjížděl bez ručky... A čas jsou peníze...
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Krysa »

Normální člověk se rozjede i se š 1000mb. Do kopce
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vojtadub »

jakub.k: Jak myslis, ze se rozjedes s automatem ? To taky pouzijes rucku ?
Chapu, ze si nekdo neni dvakrat jisty a pouzije na rozjezd do kopce rucku, ale tvrdit, ze vzdy a jen pouze, je podle me pekna blbost.
A pozastavuji se nad faktem, ze te v autoskole poradne nenaucili (pokud zastavas tvrzeni jen a pouze s ruckou) rozjezdy do kopce bez rucky..
JARDA001
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: stř 15 úno 11:37

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od JARDA001 »

Taktéž se rozjíždim brzda-spojka-plyn, ručku jsem snad ještě neměl potřebupoužívat a to taky nejezdim v nějaký raketě (půjčuju si 66kW Megana) takže taktéž nic extra, nicméně myslim že je to každýho věc, kdo si není jistej, použije ručku a kdo to chce mít elegantně jednoduchý tak brzda-spojka-plyn.

(teď si říkám, že to bylo první co mě v autočkole na cvičáku naučili:D a po asi čtvrt hodině jsem valil za město, přesto že se má bejt 2h na cvičáku:D)
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Jakub.K »

jako házet hnůj **** . Evidentně někdo něco nepochopil...

1) Zkušenosti pana Jandy nijak nepopírám
2) Znovu říkám, že úmyslně narážím do vašich ješitností o ničem jiném to není
3) jasně jsem napsal důvody, které jsou pádné a snadno "měřitelné" a "ověřitelné", reakce typu nesmysly nesmysly nejsou žádné argumenty, jen potvrzení toho co jsem napsal v bodě 2.
4) Narážka na automat jasně poukazuje míru znalosti, neb je asi 5 různých konstrukčních variant, takže se opravdu nemíním bavit o důvodu "proč s automatem"

(argumenty typu že se dá rozjet s nožkou se š1000 i v krpále pořád nijak neznevýhodňuje mnohem elegantnější a mnohem šetrnější variantu pro auto - rozjezd přes ruční brzdu.)

čekám, že se konečně dozvím, proč je nožka spojka správnější.
(zatím jste všichni původnímu dotazu tohoto vlákna všichni odpověděli že jedině pedály, nikdo neřekl proč. Reakce ve smyslu že já to tak umím jsou jen bodem č.2 --- PS: nejste sami kdo to tak umí, to ale nebyl původní dotaz chytráci)

a odmítám tady dále rozvádět flame, jasně jsem položil otázku a rád bych od odborníků slyšel odpověď. Zvláště od Mistra Volantu Pana šmouly.
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Krysa »

:!! :!! :!! :!! :!!
JARDA001
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: stř 15 úno 11:37

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od JARDA001 »

to Jakub.K: a kde ty jsi přišel na to, že pro ručku mluví ty tvoje body? Tyhle stejný body seděj i na brzda-spojka-plyn, taky se dokážu rozjet bez hvízdnutí kol tak že než se auto za mnou dá do pohybu 5km/h jsem an druhý straně křižovatky a obecně po 5+ vteřinách vidim jak teprve jsou ostatní na konci křižovatky. Taktéž nemám problém se rozjet bez cuknutí zpět a šetrnost? Když umíš způsob brzda-spojka-plyn dobře tak se to dá zvládnout stejně rychle, šetrně a elegantně jak s tou tvojí ručkou, tak kde je ta tvoje průkaznost? Nemyslíš, že každej umí to stejný co jsi napsal ty pro ručku po svém způsobu? Někdo to zvládne tak, jinej zase tak.
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vojtadub »

A doplnil bych, ze tim spojku opravdu nijak extra nekurvis ;)
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Krysa »

běžný člověk spojku nekurví :D
Odpovědět