Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kamiony

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od k86 »

Minuly tyden se mi presne neco podobneho stalo, kamiony se na cca 120. km zacaly radit do leveho ve zuzeni presne u cedule 500m ke zuzeni, jinak tam nikdo nebyl, inu vjel jsem do praveho a cca 60 - 80km jsem jel tech 500m ke zuzeni kde v pruhu nikdo nebyl, zhruba 200m pred zuzenim mijim kamion v levem kterej jede 20? kdyz jsem na udovni navesu vidim jen plnej pravej a na me, strhl jsem to od odstavneho a nejak jsem nechapal co se deje, zaradil jsem se pred kamion a aniz bych nekoho jakkoliv zdrzel tak jsme pokracovali zuzenim dal, nechal jsem se pak dojet tim kktem a cekal co bude, samozrejme plno silnych gest z kabiny. Zadna konfrontace nebyla, jel jsem dal.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od driver »

Když v Německu jezdí s kamiony Poláci, u nás Bulhaři, tak v tureckém kamionu mohou jezdit totální Tataři, co včera ZÍSKALI doklady.
Tady není co řešit, akorát předvídat.

Ale dokud nebude povinné obhajování ridičáku řekněme co 5 let pro všechny skupiny v CZ, i A a B, tak nevidím potenciál k zlepšení situace ani kdyby dnešní pokuty byly v eurech. Tím mám na mysli když jede Fabia 1.2 v levém na dálnici 10 minut a neuhne.

Jediné, co funguje, je odebrání oprávnění a nemožnost si ho udělat jinde.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od janjan »

bohužel řidičák v dnešní době není výhrada, ale skoro právo každého... Nenapadá mě honem žádná jiná "zkouška", na kterou je vlastně nekonečno pokusů. O to hůř, že se jedná o oprávnění k činnosti, kterou lze fyzicky a denně ohrozit nemálo ostatních lidí. Čím víc pokusů, tím větší pravděpoobnost, že se to jednou podaří. Souhlasím s Driverem, každých 5 let povinně pro všechny držitele ŘP jak praktické, tak teoretické přezkoušení. Neuděláš = neřídíš
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od KDB »

To je typicky socanský řešení, tohle přinese jen kšefty přezkušovatelům......Dement, co to udělal teď , udělá to i za 5 let.
Mnohem víc by přinesl dobrý stav silnic, uživatelsky přívětivý stav komunikací a značení obecně, dostavění páteřních dálnic, odstranění buzerace řidičů a místo vyvolávání strachu z pirátů, vést lidi k větší vstřícnost .
Ale to jsme zase v politice, že....
MG - radost až na kost.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od janjan »

Socanský řešení je dát řidičák všem, aby nikdo neměl míň... Nevím, jak alespoň jedna věc z toho, cos vypsal, pomůže tomu, aby každej nejezdil v levým pruhu, neohrožoval ostatní nekouknáním do zrcátek, znal alespoň základní pravidla silničního provozu... Problém č. 1 je počet řidičů, s tím přímo úměrně roste i počet dementů za volantem. Někdy mi i přijde, že počet dementů za volantem roste neúměrně rychle vůči počtů řidičů celkem...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od řidičBOB »

janjan píše: Někdy mi i přijde, že počet dementů za volantem roste neúměrně rychle vůči počtů řidičů celkem...
To je i tím, že ten ŘP je dnes zboží, jako každé jiné...tzn. zaplatíš = dostaneš.
I když znám jednoho borce, který to už 4x neudělal. A to ho po 4. dostávaj i cikáni :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od Stepan »

Kamarád dělal na 6. a do půl roku byl bez papírů za hulení. Ten řidičák dýl získával než měl =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od M.Z. »

k86 píše:Minuly tyden se mi presne neco podobneho stalo, kamiony se na cca 120. km zacaly radit do leveho ve zuzeni presne u cedule 500m ke zuzeni, jinak tam nikdo nebyl, inu vjel jsem do praveho a cca 60 - 80km jsem jel tech 500m ke zuzeni kde v pruhu nikdo nebyl, zhruba 200m pred zuzenim mijim kamion v levem kterej jede 20? kdyz jsem na udovni navesu vidim jen plnej pravej a na me, strhl jsem to od odstavneho a nejak jsem nechapal co se deje, zaradil jsem se pred kamion a aniz bych nekoho jakkoliv zdrzel tak jsme pokracovali zuzenim dal, nechal jsem se pak dojet tim kktem a cekal co bude, samozrejme plno silnych gest z kabiny. Zadna konfrontace nebyla, jel jsem dal.

Já dneska s hadraplánem přeskakoval kolonu cca 4 kamionů a několika osobáků za funícím podvalníkem v kopci, rychlost cca 30km/h podařilo se mi dostat mezi podvalník a kamion za ním. Mezera dostatečná, zaplul jsem tam úplně v pohodě, ještě jsem na něj omluvně mávnul, no troubil jak o závod. Na moje nechápavé gesto si rukama málem poshazoval věci v kabině, tak jsem se jen zasmál, o pár metrů dál předjel podval a jel do hajzlu.

Nevím, jestli tak moc toužil, abych jel za ním, nebo co mu vadilo, nebo tak prožíval, že čára nebyla úplně přerušovaná? :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od k86 »

Zacinaji me ti kamionaci pekne srat abych pravdu rekl
Me by zajimalo co by se stalo kdybych ja nebo ty zastavil a sel si to s nim nejak vyrikat?
Na rovinu nemam koule na to si na pumpe na dalnici nejak vyjasnovat PSP se smradlavym kamionakem
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kam

Příspěvek od řidičBOB »

Většinou se stejně zamknou v kabině...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět