Nordschleife- poježdění

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Máš na mysli pojišťovny v UK, u kterých jsi to zjišťoval?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Londoner
Řidič začátečník
Příspěvky: 142
Registrován: stř 24 čer 14:52

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Londoner »

Jo.
V8 5.0L - Lovely pussycat......sold

Poradnej ofroud LR D4!
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od bambus »

Já jsem se informoval v CZ pojišťovně. Pokud má silnice status zpoplatněné veřejné silnice na které platí pravidla silničního provozu, což NS v režimu touristenfahrten splňuje, tak zde zákonné i havarijní pojištění platí.
Uživatelský avatar
Londoner
Řidič začátečník
Příspěvky: 142
Registrován: stř 24 čer 14:52

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Londoner »

Jo jasne, ja jen reagoval na ty britsky mladiky. Celkem by me zajimal vysledek.

Jinak abych doplnil, da se koupit extra pojisteni na NS/trackdays ale povinne to nekreje.
V8 5.0L - Lovely pussycat......sold

Poradnej ofroud LR D4!
Uživatelský avatar
Londoner
Řidič začátečník
Příspěvky: 142
Registrován: stř 24 čer 14:52

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Londoner »

Tak jsem pohledal a Bully by mel byt v pohode, pojistovna mu jako 3ti strane nejspise zaplati a potom to bude vymahat po britovi - to je jasny ze se mu nechtelo nic priznavat :-D

http://www.nurburgring.org.uk/insurance.php
V8 5.0L - Lovely pussycat......sold

Poradnej ofroud LR D4!
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Bully »

Pojistovny v UK ev. skody na Nurburgringu neplati, v tehle zemi je to oproti ostatnim proste vyjimka. Samozrejme se da zvlastni pripojisteni v Britanii pro Ring dokoupit a udelal to tak i ten kluk. I kdyby to pripojisteni nemel, nezajima me to. Mam plnou pojistku snad i na utok od mimozenstanu a ta mne pokryje cokoliv, v pripade zavineni druhou stranou mne hradi kompletni opravu a vymahaji to potom od vinika az zpetne. At z jeho PR, nebo bude muset vydelavat na svou chybu sam.

K udalosti samotne- anglan jel celou dobu pri pravem okraji silnice. Na jeho uroven jsem se dostal v Hatzembachu, pred levotocivou zatackou. Tesne pred ni dokonce brzdil, i kdyz vubec nemusel, to me spolecne s tim, ze zustal uplne vpravo ujistilo v tom, ze muzu jet (blinkr doprava nedavaji zdaleka vsichni a je to spis na ochote, neni to zadna povinnost). Kdyz jsem sel normalne zleva pres nej, rizl znenadani zatacku smerem na me. Prejel jsem koly i pres(na?) vysoky obrubnik doleva z trati do travy, vic udelat neslo. Pokracoval az do chvilky, kdy do me prasknul. Ale byl to okamzik, nestacil jsem ani zatroubit. Nastesti jsme byli presne vedle sebe, kdyby vzal nekdo nekoho jenom na zadek, mohlo to skoncit spatne. Proste tam byl poprve, jel jak trouba, nekoukal se do zrcatek za sebe a navic jako anglican neceka predjizdeni z leve strany.
Zpracovavam to video a nervuju u toho, ten stary notebook driv rozkrapu, nez se to nacte.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Tak nějak jsem si to představoval, už jsem párkrát taky před podobnýma pilotama prchal, nejhorší byl jeden sebevražedný motorkář.
Naštěstí to vyšlo.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od jarka »

bully: až budeš mít video, tak to sem pls postni. Ať má člověk přehled co všechno se může stát. Minule jsem málem taky sundal nějakou M3, se mi celá schovala do mrtvýho úhlu (i když jsem si kontroloval zrcátka). Holt je to na okruhu, tak se může stát ledasco. Asi proto je to tam tak skvělý - poměrně velký riziko = moc adrenalinu :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Bully »

Tady to je, ten smolny moment:
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Snowman000 »

Mala rana to teda nebola x_x
PS: Vymaz si z odkazu to "s" z https...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět