Nordschleife- poježdění

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

No tak tos pořídil solidní nářadí. :-bd
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od bambus »

Vzhledem k mým řidičským (ne)schopnostem je 205 koní až až. Je to náhrada za podobně těžkou a o 60 k slabší létající Lagunu.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od jarka »

Tak to bychom zas mohli zkusit uspořádat něco v Hradci, třeba by jsi skočil výš a dál :D .

Ad. ring: desítky kol na naučení je podle mýho blbost. To platí pouze pro důchodce, co neví že existují simulátory, kde se dá stopa perfektně naučit zadarmo.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Když jsem tam byl poprvé, vždycky jsem se někoho chytil a šprtal trať a když zrovna nikdo nebyl k mání, tak se jelo prostě na oči.
Respekt k Ringu je nutný, přehnaná opatrnost nikoliv. Řidič, který se vydá na Ring, by měl vědět co dělá, není to modrá sjezdovka, jede se po černé.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od bambus »

Tož se skákáním si dám rád pauzu, ale do Hradce se rád podívám.
Na simulátoru mám odjetou smyčku nesčetněkrát a musím uznat, že to pomohlo.
Na podzim bych se na NS rád vypravil, zatím to vypadá na první říjnový víkend + pondělí.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Podzimní termín by mohl možná klapnout, každopádně dej vědět.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Bully »

Tak jsem to dneska ukoncil driv, nez jsem chtel. Potkal jsem mladicky z Britanie ve 125i M-Sport, co meli Ring taky urcite dobre nauceny na simulatoru a trefili me v levotocive zatacce v Hatzembachu. Nastesti se nikomu nic nestalo a jde vicemene jenom o podreny bok, ale ridic nechtel kvuli obludnemu malusu u pojisteni v Britanii uznat svou chybu a tak jsme volali Polizei. Ale vysvetleno, navic mam i video. Skoda, jeste mne par jizd zbyvalo. Dojet by to slo, ale uz jsem byl bez nalady, pochopitelne.
Pro toho kluka to byla prvni navsteva NS a uplne prvni kolo vubec. Cesi jezdi umirat do Vysokych Tater, anglicani jezdi bourat na Nordschleife :-q
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od jarka »

Tak to nepotěší, ale klika že to dopadlo ještě relativně dobře. Každopádně ten povzdech na simulátory je daný tím co psal M.Z., malým respektem k okruhu a malými reálnými zkušenostmi s ovládáním auta. Bohužel u angličanů co tam jezdí, člověk často vidí obojí ve velký míře. Mají to dost na háku. Jak tam vidím značku UK, tak si dávám zatraceně pozor. Tak hlavně ať mazla brzo opraví.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Bully: nějaké detaily by nebyly? Vletěli do tebe,neuhli, vytlačili?
Každopádně je to radost.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Londoner
Řidič začátečník
Příspěvky: 142
Registrován: stř 24 čer 14:52

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Londoner »

Bully píše:Tak jsem to dneska ukoncil driv, nez jsem chtel. Potkal jsem mladicky z Britanie ve 125i M-Sport, co meli Ring taky urcite dobre nauceny na simulatoru a trefili me v levotocive zatacce v Hatzembachu. Nastesti se nikomu nic nestalo a jde vicemene jenom o podreny bok, ale ridic nechtel kvuli obludnemu malusu u pojisteni v Britanii uznat svou chybu a tak jsme volali Polizei. Ale vysvetleno, navic mam i video. Skoda, jeste mne par jizd zbyvalo. Dojet by to slo, ale uz jsem byl bez nalady, pochopitelne.
Pro toho kluka to byla prvni navsteva NS a uplne prvni kolo vubec. Cesi jezdi umirat do Vysokych Tater, anglicani jezdi bourat na Nordschleife :-q
No trosku pochybuju, ze mel ten brit platny pojisteni na NS. U vsech pojistoven co jsem zjistoval tak to na NS (stejne jako na jakejkoliv okruh) pojisteni neplati. Vim ze nemci to berou jako normalni silnici, ale je bezny tam nehody resit pres pojistovny? Nevim, ptam se.
V8 5.0L - Lovely pussycat......sold

Poradnej ofroud LR D4!
Odpovědět