Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
DemeMare
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 10 kvě 13:28

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od DemeMare »

Díky, no jak se to vezme. Ale když to pomůže tak proč ne. :)
sabmilan
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 11 led 21:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od sabmilan »

Kamarád byl v Mýtě (http://jizda-zazitkova.cz/skola-smyku-vysoke-myto/) a prý pecka. Hlavně prý super instruktoři a nějaká deska co tě nakopne a hodí do smyku či co. Vyrazil bych taky... navíc tam prý mají open days kdy se můžeš myslím za 500 (za Hodinu?) pořádně projet na trati. :ymapplause: :)
sabmilan
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 11 led 21:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od sabmilan »

možná ale není na zasněžený parkoviště a led :D :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od Zajda »

Akorát na tom parkovišti si každý nejčastěji zkouší tahat za ručku a kontrovat přetáčivost...přitom když už k nějakému průseru na cestě dojde, v 95% kvůli tomu že nedokážeš dobrzdit nebo v nedotáčivosti zatočit.
《》
filip.simer
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16 pro 19:10

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od filip.simer »

Já bych se vykašlala na nějaký kurzy smyku a radši bych jí poslal někam, kde jí naučí se do smyku vůbec nedostat. Třeba tady:

xxxxxxxxxxxxxxxxx
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od mattonecz »

filip.simer píše:Já bych se vykašlala na nějaký kurzy smyku a radši bych jí poslal někam, kde jí naučí se do smyku vůbec nedostat. Třeba tady:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
BAN, 2x stejny prispevek
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od pavproch »

promazány odkazy, banán udělen

kuju za upozornění
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 354
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Já byl v Pardubicích:

Dobrá teorie, jak se nedostat do smyku + pak ukázky, co dělat, když se teda do něj dostaneš.. Každá technika se zkoušela 3x = což je dobrý na to, aby sis uvědomil, co máš dělat, ale už ne na to si to nacvičit.
Doporučuju po nějakým takovým kurzu ju stějně vzít na zasněžený parkoviště. Stejně je potřeba ze začátku, aby se naučila pracovat s tím stresem, nervama a pocitama paniky, aby neztratila hlavu... až pak je na řadě drill techniky..
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Poradte mi dobrou skolu smyku pro manzelku

Příspěvek od Předseda »

Ad škola smyku v Mostě - absolvoval jsem a shrnu své poznatky.
(omluvte větnou skladbu, kopiruji z mailu který jsem jim zaslal jako feedback, takže některé věty jsou v kontextu feedbacku přímo polygonuú

- trochu jsem se pozastavil nad tím, že když kurz stojí 4-5tis (nevím přesně), tak si mám ještě platit oběd. V této cenově hladině očekávám, že bude v ceně kurzu. Pochybuji, že náklady jsou udělané na krev a cena 150kc by se ztratila. Případně o totu cenu ať si navyší cenu kurzu.

- pokud už oběd bude placeny, prosím, ať lze platit kartou. Je “super” dojet do města a shánět bankomat.

- 2h teorie mi přišla osobně zbytečná. Žádný Wow efekt se nekonal. Ale zpětným zhodnoceni zbyleho osazenstva uznávám, že někomu to určitě prospělo.

- v průběhu kurzu jsem přemýšlel kolik stojí odpočet bodu. Pokud jsem správně našel je to myslím 4tis. V porovnání s lidmi kteří si jdou udělat “odpustek” se nemohu ubránit dojmu, že my, kteří jsme přijeli z vlastního zájmu, jsme na tom “biti”. Platíme stejnou / možná i vyšší taxu a náplň kurzu je obdobná... tedy zážitek de fakto stejný, ale odmažou si body a ještě možná platí méně. To nepovažuji za dobrý model a už vůbec ne jako motivační.

Tréninkové situace:
- myslím ze u některých (smyk, vodní překážka aj) by bylo lepší, když by se začínalo co nejvyšší rychlosti. Aby si řidiči uvědomili, že v 70-80 už nemají šanci. A postupně se zpomalilo až na rychlost kdy by si řidič uvědomil, že v 50 už situaci zvládne. Efekt zapamatování daleko výši. Instruktoři nás několikrát nabádali, abychom si zkusili vyšší rychlost. Ale jestli to udělal jeden ze skupiny je to moc. Nastala tu situace jako ze školy, že nikdo nechce být ten první co to pokazí. Každý chce ukázat jak je mistr volantu. Což v konečném důsledku jde proti smyslu si v bezpečném prostředí vyzkoušet limity. Pokud bychom hned dostali “přes prsty” v 70ti na smyku, tak si z kurzu všichni odnesou jak složitá situace to je.

- na překážkách se čeká strašně dlouho. Situace se projedou 2x max 3x což hodnotim jako opravdu malou frekvenci.

Suma sumárum bohužel nemám pocit, že by mi kurz pomohl lépe poznat auto, chování sám sebe v krizových situacích či se lépe připravit na nenadálé situace.
Odpovědět