Kdo ma prednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Dík za odkaz, další videa z toho kanálu jsem zatím neviděl, ale příjemně mě překvapila absence řvavé/dementní kýčovité hudby a/nebo různých "kulturních vložek".
Znělka na začátku a konci se dá přežít nebo řešit pouštěním začátku s vypnutým zvukem a rychlým zavřením stránky před koncem.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Nechápu, proč bys tam nemohl vjet, když by očividně nikdo náhle měnit směr ani rychlost nemusel...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Truck: další ukázka toho “profíka”. Božemůj! Ale když si někdo myslí, že když dá na víceprudu levej a má automaticky přednost v jízdě, tak se není čemu divit, že neumí jezdit ani po kruháči ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Nechápu, proč bys tam nemohl vjet, když by očividně nikdo náhle měnit směr ani rychlost nemusel...
Než se rozjedu, tak vozidlo co jede za tím co sjíždí mě spolehlivě stihne - bud mě trefit na kabinu, projet před autem nebo by musel skutečně brzdit.
To co píšeš je pravdou na velkých kruháčích, a pochopitelně to tam praktikuju a využívám toho, že dát přednost neznamená nesmět omezit

řidičBOB: Když si někdo myslí že jízda v jízdních pruzích je totéž jako předjíždění, tak je to pak těžký někomu něco vysvětlovat
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše:
Nechápu, proč bys tam nemohl vjet, když by očividně nikdo náhle měnit směr ani rychlost nemusel...
Než se rozjedu, tak vozidlo co jede za tím co sjíždí mě spolehlivě stihne - bud mě trefit na kabinu, projet před autem nebo by musel skutečně brzdit.
No a co, že by musel brzdit? Očividně nechápeš význam slova "náhle". Znamená to nečekaně, tehdy, kdy neměl dost času se na to připravit. To není tento případ.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins: Tak jdi, a vysvětli to těm lidem. Za prvé mě nebaví poslouchat troubení na mě, a za druhé pokud dojde ke střetu - na tuhle formulku to neuhraju a vina jde za mnou

Ono se stačí podívat na záběry jiných, kde přesně tohle je....
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

Mám takovej zvědavej dotaz (nějak na tom extra nezáleží) ke znalejším.
Jde mi o situaci v tomto videu https://youtu.be/kVB5LUJFl_c , v čase 0:40

Fanoušek správně narazil na fakt, že:
§ 14 (2) Přejíždí-li řidič vozidla, pro které je vyhrazen jízdní pruh, z vyhrazeného jízdního pruhu do přilehlého jízdního pruhu, řidič vozidla jedoucí v tomto pruhu mu to musí umožnit snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla. Řidič vozidla ve vyhrazeném jízdním pruhu je povinen dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit řidiče ostatních vozidel."
ale samozřejmě platí, že já nesmím ohrozit/omezit...
Vím že třeba v minulosti se řešilo dej přednost v jízdě při najíždění na tramvajové těleso, kdy na dodatkové tabulce je tramvaj - a tak to že jede po kolejích kdo nemá, mě údajně nemusí zajímat, a dle čar skutečně z bus pruhu vyjíždí

Jak by to bylo v tomto případě?
Má to jasný řešení, nebo se čeká na nějaký precedens?
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od řidičBOB »

pokud by došlo k nehodě, tak to máš na hrbu ty... Ty ho nesmíš omezit/ohrozit. On tam sice neměl co dělat, ale je to pouze jízda ve vyhrazeném pruhu = přestupek.
Lidsky - dělám to stejně, jako ty ve videu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od rhinos »

muze mi nekdo vysvetlit duvod?
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-10-20 193118.jpg
Citroen C4 GP
Odpovědět