Kdo ma prednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

Kdo ma prednost?

Příspěvek od tomtom »

Dobry den,

ridicak uz mam nejaky ten patek, ale proste s jednim typem krizovatky si vubec nevim rady... zkusim popsat situaci a prilozit obrazek...

ja (modre auto) jedu z hlavni a vjedu na vedlejsi... jedu tedy dal po vedlejsi a najednou se k teto vedlejsi pripojuje dalsi vedlejsi z prava.. ja tam znacku nemam zadnou (davam tedy prednost z prava), jenze ten, kdo prijizdi do krizovatky z me prave ruky (a komu bych mel dat prednost) tam ma znacku dej prednost v jizde (obcas jsem videl ze tam je i STOP)... kdo ma tedy prednost? neco mi rika, ze prednost z prava je proste svata, takze bych mu mel dat prednost ja.. jen upozornuju, ze se jedna o vedlejsi silnice, zadne vyjezdy z parkoviste, z polni cesty atd...

dekuju :)

http://i44.tinypic.com/2gu07km.jpg
http://i42.tinypic.com/ouv3ww.jpg
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud on znacku ma, musi ti dat prednost, protoze dopravni znaceni je nadrazene...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od tomtom »

ok dekuju :o)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2042
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Ovšem ty mu musíš dát přednost zprava, takže pokud se střetnete, bude to obou.
Je to špatně označené, chybí ti tam značka hlavní silnice.
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od francis »

Podobna situace. Vyjezd z lidlu ma dej prednost (zluta barva) a z pohledu meho neni zadna znacka ~x(
Bez názvu.jpg
Mirek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od řidičBOB »

GeneHawkins píše:Ovšem ty mu musíš dát přednost zprava, takže pokud se střetnete, bude to obou.
To není tak jisté... Vozidlo, které zprava přijíždí, tam jednoznačně značku má. Takže pokud by došlo ke střetu, tak v první řadě on porušil zákon tím, že nerespektovat dopravní značení a nedal vozidlu přednost v jízdě. To, že ono vozidlo tam žádnou značku nemělo (a mělo by tak teoreticky dávat přednost zprava), nehraje v tomto případě roli. Pořád platí, že dopravní značení je v tomto případě nadřazeno a pravidlo "pravé ruky" platí pouze v křižovatkách, kde se přednost dopravním značením neřeší.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od francis »

A jak by to dopadlo, kdybych ja (neznaly mistnich podminek + znaceni/neznaceni) pribrzdil nebo zastavil a daval v prvnim momente prednost vozidlu zprava. Nekdo za mnou, kdo zna mistni podminky a vi, ze prednost neplati by mi naboural do kufru?
Mirek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od řidičBOB »

co neubrzdíš, to neukecáš... Když tě někdo nabourá zezadu, tak to nemá nic společného s jakoukoliv křižovatkou - viz. §19 odst(1) zák. 361/2000Sb.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od francis »

diky moc
Mirek
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od goes »

řidičBOB píše:
GeneHawkins píše:Ovšem ty mu musíš dát přednost zprava, takže pokud se střetnete, bude to obou.
To není tak jisté... Vozidlo, které zprava přijíždí, tam jednoznačně značku má. Takže pokud by došlo ke střetu, tak v první řadě on porušil zákon tím, že nerespektovat dopravní značení a nedal vozidlu přednost v jízdě. To, že ono vozidlo tam žádnou značku nemělo (a mělo by tak teoreticky dávat přednost zprava), nehraje v tomto případě roli. Pořád platí, že dopravní značení je v tomto případě nadřazeno a pravidlo "pravé ruky" platí pouze v křižovatkách, kde se přednost dopravním značením neřeší.
To je vice nez jiste. To co pises ty by platilo jen tehdy, pokud by ta znacka dej prednost v jizde byla doplnena znackou, kde by bylo ukazano ze rovne je hlavni silnice. Pokud je tam pouze znacka dej prednost v jizde, tak se krizuji dve vedlejsi silnice, kde se dava prednost z prava. Toto neni teorie, ale z praxe. Na tuto konkretni situaci sem se ptal, jelikoz ji mam kousek od baraku v autoskole co jsem delal nedavno a taky komisera pri zkouseni.

Takze resume je, ze to modre musi dat prednost zprava.
Odpovědět