Kdo ma prednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Já tam vidím křižovatku. Nemůžu za to, že ty ne. S tou ovšem nemá sbíhání pruhů někde v dálce nic společného. Chápu, že tomu nemusí každý rozumět. Ale měl by si schovat nesmyslné rady...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od petr_riha »

Já tam křižovatku vidím. Nicméně trvám na tom, že to je hloupě značené a že tam lidi na tom trojúhelníku zmatkují (a že o 100m dále nevědí, že tam nějaký trojúhelník měli). Na rozdíl od tebe to tam znát, jezdím tam a vím, co tam lidi dělají.

Ten osobní výpad byl trochu mimo mísu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Proč by měli o sto metrů dál vědět, že tam měli trojúhelník? Se sbíháním pruhů nemá nic společného.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od petr_riha »

GeneHawkins píše: pon 28 lis 11:15 Proč by měli o sto metrů dál vědět, že tam měli trojúhelník? Se sbíháním pruhů nemá nic společného.
Jeď se tam někdy podívat, co tam řidiči dělají, pak se k tomu vyjádři. Do té doby je diskuse zbytečná (teorie je jasná, praxe tam vypadá trochu jinak). Děkuji.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Předseda »

souhlasím s p.riha. Také bych překreslil vodorovné značení. Stejně tak to udělali u Kačerova při nájezdu na spojku. Je to nyní plynulé a blbuvzdorné
https://goo.gl/maps/PXWmsXeRLj19GPSh7
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Truck Daškam »

U toho Zličina je přednost dle změny pruhu naprosto v pořádku - křižovatka (a určení přednosti) končí hranicí křižovatky a následně ty dva pruhy jsou rovnocenné - narozdíl od druhé situace na tom okruhu, kde pruh vpravo je pouze přidatný a vozidla jedoucí v průběžném pruhu mají přednost.
Ale je to debilní, chtělo by to tam natáhnout plnou čáru
Tak to vidím já

Ta Krč je klasika, řešilo se to i snad někde v médiích, že tam většina lidí bliká špatně.. Dostal jsem tam i klakson, když jsem při jízdě rovně neblikal :-D
Chápeš to?
Odpovědět