Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od goes »

takze si pribrzenim odlehcis zad, skubnes volantem a pak uz korigujes apod.... skandinavskeho flicka vynechat?
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od bitmap »

V pondeli jsem v Budejicich, kdy se muzu zastavit? :D
I kdyz, 77kW Octavia TDI na sjerych Polariskach asi neni uplne nejvhodnejsi nacini =))
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od pjanda »

goes: Vsak jsi se mnou kdysi jel, mel jsi pocit, ze delam neco zvlastniho? :) Tehdy se to jednou povedlo i uplne pretocit... Podle me tam ani nejake extra skubnuti neni treba. Proste odlehcit zad, nechat lehce brzdy, ktere ji v tu chvili budou blokovat vice nez prid, tim to ztrati trakci, pak agresivneji do najezdu a pak uz to jen chytat volantem a plynem. S Focusem se takto daji delat tahle vlacne prujezdy v lekhe pretacivosti, hlavne s RS.

bitmap: Vsechno pujde ;) O1 nebo O2? Zrovna Octavie se tomu uplne nebrani, pripadne doladime tlakem ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od bitmap »

pjanda: O2 v socialni vybave, proste sluzebak :)
Uživatelský avatar
kazysvjet
Pan Řidič
Příspěvky: 347
Registrován: pát 18 bře 07:11
Bydliště: Bechyně

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od kazysvjet »

ja jednou ukradnul v mekaci dva tacy, dal si je pod zadni kola a zatahl rucku a pak pretacel smyk na parkovisti u makra. ale zblaznila se pristrojovka a hrozne na me blikala, tak uz to nedelam.

kde mate sraz, prijedu taky s oktavkou :) vzdadu mam polarisky sliky a vepredu zanovni nordiky, tak by to melo jit samo :D
jezdím pod své možnosti a jsem ovce
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od bitmap »

kazysvjet: presne tohle jsem delal v zime, kdyz bylo cerstve vydatne nasnezeno - zatahnout rucku a jazdit s tim co to da - a vyhodilo to nejaky fatal error, kdy prestalo fungovat vse od ABS po ESP, palubovka blikala jak vanocni stromecek, neco zacalo pipat ... no, myslel jsem, ze auto vybouchne :))
Nastesti po par stech metrech sporadane jizdy se vse vratilo do normalu, takze ridici jednotka asi vyhodnotila zablokovana zadni kola jako selhani cidel ABS a vypla vsechno, co z nich bere signal. Od te doby uz jsem to radsi nezkousel :)
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od beaumont »

pjanda píše:Pokud to chcete delat prirozene a tak, aby tim auto co nejmene trpelo, musite mit vuz, ktery necemu takovemu fandi. Neni to dano ani tak rozlozenim hmotnosti, jak by se mohlo na prvni pohled zdat, ale hlavne kinematikou zadni napravy a nastavenim podvozku vubec. Predokolku lze udelat nastavenim podvozku tak pretacivou, ze jde do smyku i pod plynem, zvlast pokud je patricne slaba, tj. plyn moc neudela s trakci pride. Pamatuji treba soutezni Ford Puma, ktery byl takto nastaven...
Zvláštní je, že ty přetáčivé tendence míval starý dobrý Peugeot 405 a to jsem prosím jezdil v kombi (Break) s motorem 1.6 (90 koní) a bez posilovače řízení ;) Jednou mi v něm v dlouhé táhle zatáčce při ubrání plynu začal lehce "utíkat" zadek asi ve 100 km/h, až jsem se trochu lekl.
Mimochodem kromě slabého motoru a brzd (bubny vzadu, bez ABS) to bylo nečekaně "řidičské" auto.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
one-z
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 17 úno 03:28

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od one-z »

U Delty je taky snaha utahovat zatáčky a stačí jen ubrat plyn. Jednou v zimě v noci jsem dostal nějakou dobrou náladu a na sněhu blbnul, zařazená dvojka a jen podle množství plynu jsem auto řídil, od nedotáčivosti po přetáčivost :)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od Vana »

kdysi jsme měl starého passata 1,6D 40kW :)
a ten šel do přetáčivého smyku jedna radost a to na jakémkoliv povrchu
pak jsem zjistil, že to je kvůli totálně vytlučených silentbloků co držely zadní nápravu a celá náprava si chodila tak +- 3 cm dopředu a dozadu

po opravě to už tak zábavné nebylo :-s
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Jak na přetáčivý smyk u předokolky?

Příspěvek od merlin »

Som jediny ktory to riesi pretacavy smyk u prednokolky sposobom pridanie plynu a kontra. Dolezite je aby to kontra bolo mensie ako vychylenie zadnej casti a plyn pridat len jemne. Vyborne sa to takto zrovnava ked ma clovek na predku samosvor.
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Odpovědět