Jak na "rozkývané" auto

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od EL_XEL »

Jak tak občas koukám na ta ruská videa (youtube je zlo), tak často v zimě je tam vidět, že se někdo v autě rozkmitá ze strany na stranu (vyhýbací manévr vede k větším a větším amplitudám) a nakonec skončí ve škarpě nebo na střeše nebo podobná legrace.

Sám s tím nemám moc zkušeností, takže tohle nastane proto, že dávají moc kontra a rozhodí si to sami? Pokud se už do takové situace dostanu, jak to co nejlépe řešit (asi bych vyšlápl spojku a zkoušel jemně korigovat volantem, ale hádám to chce praxi).

Navíc to ani v praxi nevyzkouším, protože GTI má nevypínatelné ESP (nebo jsem nepřišel na to, jak to udělat) a kromě toho by to chtělo fakt velkou plochu, kde by se to dalo zkoušet.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od jarka »

Instruktor ze sportovní jízdy nám říkal, že to chce rychlý a přesný kontra (hlavně to první). Ale když se to rozkmitá tak prý lze vybrat maximálně ten druhý a třetí už prý zpravidla končí v hodinách.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od karelpipa »

Na sněhu by ani ESP nemělo mít šanci to kmitání přemoci. Asi největší chyba je, že dají kontra a drží ho příliš dlouho.
Každopádně já bych moh mluvit jen a pouze o zkušenostech z hraní Gran Turisma :) Tam je základ dát téměř okamžitě kontra na druhou stranu, ale s menším vytočením kol než poprvé
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od pavproch »

mně se (nechtě) podařilo už třikrát rozkmitat pindici a pokaždé to skončilo (i přes rychlé a razantní kontra proti prvnímu výkmitu) prdelí ve sněhu na krajnici, bo připojitelný zadek z teho vždycky udělal neuřiditelnou přetáčivou bestii
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Vrooom »

Hm, se tomu pripojuje predek ne?
Ja mam s timhle zkusenosti tak max z videoher :-D, ve skutecnosti takhle na hrane nejezdim, tak nevim.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Brus »

jarka píše:Instruktor ze sportovní jízdy nám říkal, že to chce rychlý a přesný kontra (hlavně to první). Ale když se to rozkmitá tak prý lze vybrat maximálně ten druhý a třetí už prý zpravidla končí v hodinách.
přesně tak si to myslím, jak se to nepodchytí hned u prvního, tak už s tím těžko něco budeš dělat. hodil jsem tak kdysi do příkopy corsu, přehouplo se to minimálně třikrát a to že jsem dával kontra (pravděpodobně málo a pomalu) pouze prodloužilo setrvání na silnici ale výsledek stejný.

Auto se zaplým esp se mi nikdy nepodařilo do takové situace dostat.. naštěstí :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od pavproch »

@vroom:pindice má viskozou připojitelný zadek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od pavproch »

a nemá ESP
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Brus »

Vrooom píše:Hm, se tomu pripojuje predek ne?
Ja mam s timhle zkusenosti tak max z videoher :-D, ve skutecnosti takhle na hrane nejezdim, tak nevim.
všechny auta které jsou obvykle předokolky jsou "víceméně předokolky" i u 4x4 verzí
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Vrooom »

BMW je snad zadokolka :-D
Jinak co pridat plyn a kontra do smeru jizdy, predokolky maji samostabilizacni tendence ne?
Naposledy upravil(a) Vrooom dne čtv 04 dub 18:42, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět