Jak na "rozkývané" auto

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Brus »

i spolujezdci se to moooc líbilo :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od mmira »

dalsi takova hodne dobra zachrana je tohle

Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od beaumont »

Super video a poklona řidiči.

Mně se to jednou stalo s GTV na okruhu v Mostě, kde dali nový povrch na celé trati s výjimkou poslední zatáčky před cílovkou. U GTV (samozřejmě nemá ESP) mi tam nádherně utekl zadek, což jinak tohle auto nedělává. První dvě překývnutí jsem chytil tak tak, ale až u druhého jsem stihl vymáčknout spojku. Třetí výkyv už byl menší a pak jsem to dorovnal - sice jsem skoro zastavil, ale trať jsem neopustil a pokračoval žádoucím směrem.
Takže doporučuju okamžitě vymáčknout spojku - minimálně u FWD s výrazně víc zatíženým předkem to s tím rovnáním hodně pomohlo.

A potvrzuji, že jakmile Panda 4x4 připojí zadek, tak se z lehce nedotáčivého autíčka stane brutálně přetáčivá potvora. S tím pomalým řízením a kratičkým rozvorem to skoro nejde stihnout, jednou s ní dal hodiny i můj otec, odkojený starými Źiguláky. Jediná šance je opět ihned vyšlápnout spojku, což zadek zase odpojí.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Vrooom »

K puvodnimu prispevku, rekl bych ze lidi konci ve skarpe, z duvodu podvedomyho zamacknuti brzdy. Nebo alespon pusteni plynu bez vyslapnuti spojky taky pekne utahuje zatacky :-))
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od GeneHawkins »

Brus píše:
PalaS píše:Raz sa mi tak kedysi rozkývala Sierra a veru ani ESP nezabralo ;)
sierra a ESP?
Však píše, že nezabralo...
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Honza42 »

Pokud je alespoň trochu sněhu, tak se mně vyšlapování spojky u předokolky neosvědčilo. Stále zůstává značný jízdní odpor na zatížené přední nápravě a pokud je lehký zadek mimo těžiště, tak to tlačí zadek ven. Nejlepší je držet motor velmi lehce v tahu a kontra. Jako většina amatérů ho dávám moc a dlouho ho držím. Takže vždy hrozí klasická raz-dva- tři-ven. A teď s ESP už neumím jezdit smykem vůbec, protože to nejde.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od retron »

me se to "povedlo" s Legacy R, prepisk jsem najezd na zimnich na kruhac ve Vestci, tak ze z kruhace uz jsem jel bokem, paradoxne jsem jeste pridal dost plynu a na treti kontra to srovnal ale spis se stestim
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od budik »

Se žigulem jsem takhle párkrát ručkoval, v jednom případě jsem nakonec skončil předními koly v příkopě, ale v podstatě bez škod, protože výkyvy byly sice větší a větší, ale podařilo se mi snížit rychlost na minimum. Pak jednou když jsem se dostal na jakousi akci na okruh s předváděcími auty tak s focusem I sedan, ale i tady to nevedlo k úplným hodinám, nakonec jsem zůstal stát u kraje napříč. Hlavní chyba podle mě bude v příliš velkém 1.kontra, chce to trénovat (sám natrénováno nemám...).
Naposledy upravil(a) budik dne pát 05 dub 09:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od Vana »

Honza: mi se naopak vyšlápnutí spojky na sněhu zatím pokaždé osvědčilo, a to u všech způsobů pohonu.
Kola pak mají více adheze pro vrácení do směru
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jak na "rozkývané" auto

Příspěvek od pavproch »

po/při rozkývání spojku vyšlapávají jen zbabělci.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět