Jak na meziplyny?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
F.Casta
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22 črc 23:30

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od F.Casta »

Je to OT, ale: Kdy odešla cukrovka?
OMG, tohle mi dalo zabrat víc, než registrace na ruském rutrackeru... (byla to ověřovací otázka pro registraci na zdejším fóru) Řekněte mi, jaká byla správná odpověď. Asi mám nějaké mezery... Po zmáčknutí F5 mne zachránila otázka: Kolik let dostal bolševik v Pelíšcích...

Pár dní zkouším meziplyn,(O1 tour 1.9) ale doteď jsem myslel, že při podřazování je postup takový: pustit plyn, vyšlápnout, vyřadit, odvyšlápnout a přitom přidat plyn na odhadované otáčky, pustit plyn, vyšlápnout, zařadit nižší, znovu přidat plyn na odhadované otáčky a potom/přitom odvyšlápnout. Druhou část tedy vlastně dělám, jako bych dával falešný meziplyn. Jenže v návodu v tomto threadu a ve videu od pjandy je druhé přidání plynu vynecháno, a já to nechápu. Myslel jsem, že poté, co převodovku roztočím, tak abych synchronům ulehčil práci a potom znovu vyšlápnu spojku,tak než zařadím, stihnou otáčky motoru opět klesnout níž, a já je musím opět zvýšit předtím, než podruhé pustím spojku, zároveň mám již v té chvíli přidaný plyn a mohu jej po dokončení řazení přidat ještě víc rychleji, než kdybych ho přidával od nuly. To samé nechápu při řazení nahoru: první odvyšlápnutí spojky provádím bez plynu, podle návodu, ale když jí pouštím podruhé již se zařazenou vyšší rychlostí, mám tendenci mít již plyn trochu sešlápnutý, protože ikdyž zařadím vyšší rychlost, tak přece otáčky převodovky spojené s koly budou vyšší než volnoběžné, ke kterým mi zatím padá motor. Jediné vysvětlení nacházím v tom, že pokud se to dělá dost rychle (není můj případ) otáčky motoru nestihnou spadnout).

Prosím odpovězte, mám v tom nejasno a ničí mě to.
Díky.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od Spectral »

F. Casta:
1) Cukrovka odešla v sobotu. Jedná se o výrok Miloše Zemana, který hovořil o svém zdravotním stavu; s ohledem na jeho nesmyslnost se tento výrok stal dosti medializovaným. První článek, který na mě vypadl z googlu: https://www.novinky.cz/domaci/454064-bu ... zeman.html

2) Odpověděl sis správně sám:
F.Casta píše:Jediné vysvětlení nacházím v tom, že pokud se to dělá dost rychle (není můj případ) otáčky motoru nestihnou spadnout).
Do doby, než se to naučíš rychleji, nevidím problém v tom, aby sis ten plyn přidal i při druhém pouštění spojky; je to lepší, než řadit neplynule, s cukem.
:ar!
F.Casta
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22 črc 23:30

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od F.Casta »

Díky moc za odpověď, Tušil jsem to :) Budu pokračovat v trénování.
chipy999
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15 čer 09:45

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od chipy999 »

Tak som zistil,že Fiesta r.v. 1996 má ideálne rozmiestnené pedály,ide to jedna radosťhttps://youtu.be/AU5FZBQfr9U
filip.simer
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16 pro 19:10

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od filip.simer »

Tenhle článek celou techniku poměrně dobře vysvětluje a řeší i dvojitou spojku. Můžete se podívat na jejich facebook, je tam k tomu celkem zajímavá diskuze odmítačů... xxxxxxxxxxxxxxx
Odpovědět