Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Simon P40
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 bře 11:59

Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od Simon P40 »

Mam 2 kruhove objezdy, vjezd na ne je jednoproudy
mezi nimi se silnice rozdvojuje do dvou pruhu a pak se zas spoji
v prubeznem pruhu se tvori zacpa, ale ten pruh vedle je prazdny. Da se cela zacpa predjet a pred kruhovym objezdem se napojit do prubezneho pruhu? Je to pak zip, podle zakona? Trosku me totiz stve, ze na druhem kruhaci odbocuji do vedlejsich ulicek, zatimco vsichni pokracuji v zacpe rovne.
Diky
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od Jacík »

Nenapadá mě důvod, proč by se nedal zip aplikovat. A přijde mi to i logické. Když ta kolona bude hodně dlouhá, tak třeba zaseká i ten první kruháč a omezí tam zbytečně provoz. Když budou stát auta v obou pruzíh, tak to bude v poho. Prostě 2 pruhy se spojují v 1, tak zip a hotovo :-) Pokud tam teda náhodou není zákaz předjíždění nebo jiná úprava jízdy v pruzích...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od řidičBOB »

Asi to není zip přesně dle definice zákona, ale dle zdravého rozumu lze zip aplikovat všude tam, jak psal Jacík...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Simon P40
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 bře 11:59

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od Simon P40 »

ok, vyborne dekuji. on se prave nekdy zasekava i ten prvni kruhac a vsichni stoji vpravo. nevim proc
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od řidičBOB »

V podstate je rozhodující, zda ten druhý pruh končí nebo pokračuje jiným směrem...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od Jacík »

Bob: a tím narážíš na to, co mě vždycky zajímalo, ale zažívám to max párkrát za rok, tak jsem ani nepátral po tom, jak je to správně.

Když se třeba levý pruh někde v dálce stává odbočovacím, já přijíždím ke koloně v pravém pruhu a levý je úplně volný (minimálně tak daleko kam dohlédnu) a v místě to neznám, takže najedu do levého, pak zjistím, že pruh končí a co mám dělat :-) Zipování asi nemůžu vyžadovat, na druhou stranu blokovat to tam a čekat až mě někdo pustí je nesmysl a odbočit jinam než kam potřebuji jet, je taky naprd, že ano :-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od řidičBOB »

Vyžadovat ho nemůžeš... Můžeš pouze čekat, že Tě někdo pustí. V Pze je tohle k vidění vcelku v každé takové situaci, kde to ovšem neplyne z místní neznalosti, ale z vyhcanosti řidičů, kterým se nechce čekat a tak si to švihnou odbočovákem a pak se někam snaží nacpat.
Takže já osobně v těchto případech pouštím pouze řidiče, kteří nemají místní RZ.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od bloody cardinal »

já pouštím všechny, jak při zipu tak v podobných případech. Protože když už mám stát v koloně, tak jestli budu 38. nebo 39. auto je mi celkem jedno. A taky proto, že jsem velmi často na jejich místě - nenávidím chvíli, kdy se kilometr před zúžením všichni nacpou do průběžného pruhu a vytvoří kolonu, která by nemusela existovat.

V Ostravě je takové místo na Českobratrské ulici, průběžný pruh je levý a stovky (no, tak tři čtyři) metrů před zúžením bývá pravý pruh prázdný a levý plný. Když tam člověk najede pravým pruhem, zapne blinkr a čeká, někteří kromě toho, že úzkostlivě dbají na to, aby před nimi nebyla ani dvoumetrová škvíra, ještě troubí :)
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od řidičBOB »

když jedu v odbočovacím, tak mám odbočovat...každej debil umí jet odbočovákem a před odbočením se nacpat do jiného pruhu. To pak můžu v té koloně stát i 1/2 dne.
Mě popravdě fascinují ti, kteří si tam zip vynucují.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zip - da se aplikovat i na tento pripad?

Příspěvek od Jacík »

řidičBOB píše:když jedu v odbočovacím, tak mám odbočovat...každej debil umí jet odbočovákem a před odbočením se nacpat do jiného pruhu. To pak můžu v té koloně stát i 1/2 dne.
Mě popravdě fascinují ti, kteří si tam zip vynucují.
Já to třeba myslel jinak... Ne se tam cpát na konci odbočováku, ale když to někde neznám a tahle situace nastane, tak se řadit hned jak to zjistím, tzn. třeba šipka na asfaltu, značka, apod. Ale jaký bude procento těchto případů, že ano? :-) 95% bude vychcánků a 5% budou cizinci nebo náhodně projíždějící Češi...
Odpovědět