Řešení křižovatky

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
jenikson79
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05 dub 06:52

Řešení křižovatky

Příspěvek od jenikson79 »

Dobrý den, chci se zeptat, jak byste vyřešili tuto křižovatku? Jedu po ulici Komenského (vozidlo z výhledu), chci jet doleva na ulici Opavskou(dolů), mám značku Dej přednost. Proti mně z ulice Těchanovická jede auto, které chce jet z jeho pohledu také doleva(nahoru) na ulici Opavskou a má značku STOP, dej přednost. Předpokládejme stav, že na křižovatku vjela obě vozidla +- ve stejný čas. Díky za názory. https://www.google.com/maps/@49.7771715 ... &entry=ttu
Naposledy upravil(a) jenikson79 dne pát 05 dub 08:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2304
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řešešní křižovatky

Příspěvek od Truck Daškam »

Těžko říct... Ale bude to asi jedna křižovatka, takže správně se máte míjet pravými boky. Ačkoliv reálně to je nesmysl, takže vyhrává prostě ten rychlejší
Zde by se hodila dodatková tabulka s tvarem křižovatky
Chápeš to?
jenikson79
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05 dub 06:52

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od jenikson79 »

Takhle jsem to i vysvětloval manželce... Dneska na ni troubila a hrozila pěstí nějaká paní, co vyjížděla z té stopky. Neměla blinkr a přitom vyrazila doleva nahoru na Opavskou. Moje žena jela po Opavské dolů...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2304
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak ono spousta lidí to bude považovat za dvě křižovatky.. aneb tradá, ,,já už jsem na hlavní"
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od petr_riha »

Jestli má trojúhelník nebo stopku, na přednosti se nic nemění. Správně minuti pravými boky, zrovna zde na to je i docela prostor. Jsou jiné křižovatky, které jsou vyosene ještě více a mají méně prostoru. V reálu pojede ten, kdo bude rychlejší, dokud se nestane nehoda.

TD: je to samozřejmě jedna křižovatka a vyoseny kříž.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od petr_riha »

jenikson79 píše: pát 05 dub 08:05 Takhle jsem to i vysvětloval manželce... Dneska na ni troubila a hrozila pěstí nějaká paní, co vyjížděla z té stopky. Neměla blinkr a přitom vyrazila doleva nahoru na Opavskou. Moje žena jela po Opavské dolů...
Ono to mohlo byt tak, ze paní v protisměru zná pravidla a najela do křižovatky tak, aby se minuly správně pravými boky. Tvoje manželka do křižovatky mohla najet blbe stejně jako většina lidi. Bez kamery těžko říct, jak to bylo, paní na stopce mohla troubit oprávněně, protože se vyhýbala nezavinene nehodě. Třeba.

Chybějící blinkr je samozřejmě chyba, ale zde roli moc nehraje. Pokud není a pojede rovně, ma přednost. Pokud pojede doleva, vyhýbají se správně rovnez bez křížení tras.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
jenikson79
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05 dub 06:52

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od jenikson79 »

Manželka předpokládala, že paní bez blinkru pojede rovně, takže si najela tak, aby paní mohla rovně projet. Pokud by paní měla blinkr, tak najede tak, aby se míjely vpravo. Takže Tvoje tvrzení, že chybějící blinkr zde nehraje roli mi přijde trochu mimo...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od petr_riha »

Nájezd do křižovatky z pohledu tvé ženy by měl byt v obou případech stejný. Za protijedoucí paní muže byt druhé auto, které pojede rovněž doleva, už s blinkrem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
jenikson79
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05 dub 06:52

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od jenikson79 »

Řeším situaci jedno a jedno auto...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od petr_riha »

V tom případě si přečti opět začátek předchozího postu. Jestli mas záznam z kamery, můžeš ho přidat, ať se bavíme konkrétně. V obecné rovině není moc více co dodat. Evidentně s tvrzením, ze tvoje žena mohla udělat chybu, nesouhlasíš, bohužel poklepat te po ramenou a říct, ze protijedoucí řidička je kráva, neumim. Byť je to možné, stejně jako x dalšího.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět