Škola smyků - dotaz

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
VikkyASH
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 07 zář 15:01

Škola smyků - dotaz

Příspěvek od VikkyASH »

Dobrý den, měla bych dotaz. Přemýšlím o zaplacení kurzu smyků, ale chtěla bych předtím zjistit jestli při tom nehrozí nějaké závažnější opotřebení auta. Mám starší auto r. 2014 (fiat punto). Udržuji ho, chodím pravidelně do servisu a když je něco potřeba vyměnit, tak měním. Bezpečnost především.. Ale přeci je starší, trochu zrezlí, řadící páka je trochu tužší.. Máte někdo osobní zkušenosti či profesní zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Škola smyků - dotaz

Příspěvek od petr_riha »

Naopak, absolvovat řízený smyk s autem, se kterým na tebe pak číhá ten nečekaný, je ta nejlepší volba.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyků - dotaz

Příspěvek od řidičBOB »

pokud má vozidlo platnou STK, tak by v pohodě mělo zvládnout i takový kurz, který je navíc, proti možnosti reálného problému, velmi mírný, protože se to v něm má dotyčný naučit. Cílem je získat dovednosti, ne ničit auto.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Škola smyků - dotaz

Příspěvek od Truck Daškam »

Pokud by se na tom autě něco vysralo - tak jedině dobře, že se to vysralo tam a ne v ostré situaci
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Škola smyků - dotaz

Příspěvek od Arkis »

Je to zvýšený nápor na celou tlumící a řídící soustavu, ale je mnohem lepší, kdyby se vada projevila tam, než ve skutečném provozu o půl roku později. Prostě pokud tam máš něco načaté, tak se to projeví tak nebo tak. Ty si jen vybereš, jestli to bude na bezpečném polygonu nebo později v ostrém provozu, kde není tolik prostoru.
S největší pravděpodobností se ale nic nestane. Jezdí tam mnohem starší auta, i v horším stavu.
Ludvak
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26 dub 17:55

Re: Škola smyků - dotaz

Příspěvek od Ludvak »

VikkyASH píše: čtv 07 zář 15:05 Dobrý den, měla bych dotaz. Přemýšlím o zaplacení kurzu smyků, ale chtěla bych předtím zjistit jestli při tom nehrozí nějaké závažnější opotřebení auta. Mám starší auto r. 2014 (fiat punto). Udržuji ho, chodím pravidelně do servisu a když je něco potřeba vyměnit, tak měním. Bezpečnost především.. Ale přeci je starší, trochu zrezlí, řadící páka je trochu tužší.. Máte někdo osobní zkušenosti či profesní zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi.
Ahoj, já jsem školu smyku absolvoval před pár lety u Míry Kláska a mohu vřele doporučit. Lidský přístup a opravdové know how! Jinak doporučuju přečíst tento https://www.povinne-ruceni.com/clanky/skola-smyku/, je tam pěkně popsáno, na co se zaměřit a k čemu to vlastně skouží. :-bd
Odpovědět