Kdo má v dané situaci prednost

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od řidičBOB »

No, to bude asi složitější otázka z pohledu zákona.
Ale pokud bude v jízdním pruhu nehoda, tak se klasicky objíždí. Průběžný pruh nekončí. Nebo snad před nehodou končí a za ní zase začíná? Bez jakéhokoliv značení?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od GeneHawkins »

Mně by stačilo, že pruh přestal být průběžným...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od řidičBOB »

Já se v takové situaci chovám, jakoby zip platil.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od PepaSFI »

je potřeba si uvědomit, že všecko má svou zákonnou definici teda úplně všecko ne ale skoro a občas to prostě nesouvisí se skutečným stavem a "rozumem". Hlavní silnice není hlavní proto že je hezčí, širší a rovnější a už vůbec ne proto že tudy jezdím já ale je hlavní proto, že to dostala z nějakého důvodu přidělené a je tak označená. A průběžný pruh nepřestane být průběžný proto že tam zrovna blije pes.
Jinak teda souhlas že by v takových situacích mělo cosi jako zip fungovat jaksi samozřejmě. Jenže to by lidi museli trošku myslet dopředu a dívat se kolem sebe a to platí pro obě strany té situace. Když vidím zpomalující autobus, tak nepojedu nalepenej za ním abych se pak divil že zastavuje ale včas si to nachystám, vyhlídnu si mezeru do který můžu uhnout.. Že nejsou mezery? No oni někteří asi dostávají bolestivé svědění konečníku když mají někoho pustit před sebe. A někdo mezeru udělá a ten kdo ji udělá, možná i nechá zařadit. Jenže to se musí včas a plynule, auto zapikolovaný za autobusem nikdo nepustí protože by musel zastavit celou kolonu.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od GeneHawkins »

PepaSFI píše: úte 22 srp 18:57... A průběžný pruh nepřestane být průběžný proto že tam zrovna blije pes...
To je ale jen tvůj ničím nepodložený výklad.
Logika ogvšem praví, že pokud tam blije pes a nedá se tedy ten pruh k jízdě nadále použít, přestal být průběžný. Ostatně, jsem přesvědčen o tom, že i zákonodárce to takto zamýšlel a použil proto tuto formulaci.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od Truck Daškam »

Já souhlasím s GeneHawkins.
A kdysi jinde se řešilo, jak to je s autobusem v zastávce a s plnou čárou - a verdikt byl, že je to zcela legitimní objíždění překážky s odůvodněním, že řidič auta nemůže (a ani nemá jak) zjistit, jestli autobus během chvíle pojede, nebo tam bude 20min odbavovat cestující nebo prostě čekat na čas odjezdu
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od PepaSFI »

no dyť jo, je to objíždění překážky. A objíždění překážky má taky svý pravidla a vlastně ti při tom nevznikají žádný práva, nikdo ti neuhne, nikdo ti nedá přednost, musíš počkat, neohrozit atd... A objíždění to je ať jseš na plný čáře nebo na víceproudovce, průběžným nebo neprůběžným furt je to objíždění překážky.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od řidičBOB »

...pokud se nejedná o autobus, přepravující děti...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od PepaSFI »

bylo by zajímavý vědět, kolik asi lidí to ví a jak se to dodržuje. Ona je jistá opatrnost na místě i u normálních busů a tramvají. Jednak se i tam vyskytují šklebouni nezvedení a i mezi dospělou populací je značné množství ignorantů a digitálních zombií. Což opět platí pro obě strany, zhusta se mi stává že zpomalím nebo zastavím u přechodu nebo zastaveného busu a někdo mě rychlostí vehementní předjede.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo má v dané situaci prednost

Příspěvek od GeneHawkins »

řidičBOB píše: stř 23 srp 16:39 ...pokud se nejedná o autobus, přepravující děti...
... označený...
Odpovědět