Řešení křižovatky

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
jenikson79
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05 dub 06:52

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od jenikson79 »

Nepotřebuju poklepat po ramenou, ani nikoho nijak titulovat. Jen nesouhlasím s tvrzením, že blinkr nehraje roli. Na křižovatce tvaru X si při odbočování vlevo určitě najedu jinak v situaci protijedoucí auto jede rovně a jinak v situaci protijedoucí auto dle blinkru taky odbočuje vlevo z jeho pohledu.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od petr_riha »

V tom případě mas pravdu. Až se budeš chtít příště na něco zeptat, přijd si pro tu jedinou “spravnou” odpověď.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
jenikson79
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05 dub 06:52

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od jenikson79 »

Ty jsi mi odpověděl svým prvním komentářem. Dál už si jen pitval, co by kdyby... A já Ti jen oponoval.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27061
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od řidičBOB »

Blinkr v rámci přednosti v jízdě neznamená vůbec nic.
Nebo jsem v zákoně někde přehlédl toto ustanovení?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od Spectral »

1) Je to jedna křižovatka, z pohledu z hlavní je umístěna dodatková tabulka s tvarem křižovatky (tabulka by samozřejmě měla být i na vedlejší).
2) Auta by se tedy měla míjet vlevo (pravými boky kolem sebe), jak už napsali jiní. Vzhledem k vyosení je to sice nepřirozené, ale podle pravidel.
3) Blinkr roli podle mě hraje dost velkou. Ne sice co do přednosti, ale co do praktického průjezdu takovouto křižovatkou rozhodně. Pro míjení vlevo (pokud obě auta odbočují doleva) bude nutné jet středem křižovatky prakticky protisměrem, což je sakra jiná stopa proti situaci, kdy protijedoucí auto jede rovně. Takže podle toho, jestli mi protijedoucí auto bliká nebo nebliká, budu samozřejmě přizpůsobovat jízdní stopu. Pokud někdo tvrdí opak, rád bych takové průjezdy touto křižovatkou viděl...
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27061
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od řidičBOB »

ad 3) kdyby ale neblikal, ty si dáš stopu a dojde k nehodě, tak to jde za tím, kdo byl na vedlejší - bez ohledu na stopu nebo blikání.
Tak jsem myslel tu poznámku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Řešení křižovatky

Příspěvek od Spectral »

Já vím, taky proti té poznámce nic věcně nemám. Jen jsem dodal, že ten blinkr protijedoucího na mě vliv má, ne že ne. Ale že si toho druhého musím hlídat bez ohledu na blinkr, to je taky pravda.
:ar!
Odpovědět