Grossglockner 2011

O všem co se týká našeho webu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od pjanda »

Richarde, kdyz bude nejake auto, se kterym tam ma smysl vyrazit, klidne se pridam, pro me je to co by kamenem dohodil :) Z Budejovic to o moc dale nez 300 km neni, vetsinou jse tam jezdil v noci (odjezd mezi druhou a treti) a to je tam clovek za dve, dve a ctvrt hodinky celkem pohodovym dalnicnim tempem.

JInak o turisty se netreba moc strachovat, mezi patou a devatou nevyjede ani jeden a to bohate staci na to, aby gumy i brzdy byly na cary :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Honza42 »

Hm, to spíš vypadá na cyklisty na cáry, protože ti vyjíždějí z důvodu, aby se vyhnuly magorům, raději dříve. Asi jim to tentokrát nebude nic platné.
Ale vážně, jaký požitek z jízdy, když je většina zatáček nepřehledných? Když jsem jel na Vršič a nahoře potkal autobus, taky jsem si říkal jaký by to bylo potkat ho ve vracečce, kam není vůbec vidět. Na zastavení je potom doslova pár metrů.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od pjanda »

V pet tam vazne neni nikdo. Ani v sedm, vetsinou ani v osm. Cykliste na cele trati jsou v tu dobu tak tri, kdyz kolem projede auto tak 70 km/h, protoze vetsinou tam stejne rychleji nejedete, asi je to neznici...

Vetsina zatacek je naopak prehlednych, je videt dobre kdo a jak prijizdi, takze se tam celkem da sjet. Ale ja osobne to beru spise jako vylet po pekne silnici v peknem prostredi, daji se tam zkusit brzdy, do par vracecek hodit zadek... Myslim, ze tam nikdo nejede zavodit :) Je to zkratka vylet, pohoda, ze pekne silnce v aute potesi je jen plus, ale na cas se tam rozhodne nejezdi.

A ze neni cilem nikoho obtezovat, o tom svedci i snaha vyjet brzy. Byl jsem tam takto brzy mnohokrat, i na vychod slunce jsem tam jezdil, do nejake osme hodiny je to skutecne liduprazdne a v pet tam vetsinou nepotkate zivacka...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Honza42 »

Když je zdravý rozum, je možné ledacos. Jinak já se dolů bál, protože nejsem ostřílený rakušák a kdysi v dávnověku jsem už kapalinu uvařil. Takže brzdy jsem se extra zkoušet neodvážil. Hezky za 2 na 4.000min-1 a jen občas dobrzdit. Mimochodem, valivá ložiska nesnesou nic moc teploty. Jakmile se nába kola ohřeje přes 100°C, může být po nich.
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od PeTr7650 »

Vrooom píše:
PeTr7650 píše:taky se tam chci vydat, ale ten vikend budu v rumunsku zdolavat
Obrázek

do kdy je GG otevren?
Transfagarasan :-bd
dnes probehl "meeting" s mistnimi, itinerar se mi zase nafouknul o dalsi mista, uf :-O :ympeace: :-bd
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Bond007 »

ja bohuzel nemuzu, vracim se zrovna z francie... ale v zari bych tam nekdy pres vikend klidne sfoukl...
honza42: ostrileni rakusaci a turisti tma vetsinou jedou snad uz z vrchu s vyrazenou rychlosti a celou dobu stoji na brzdach... dole pod kopcem je potom na parkovisti tak 90% aut se shorenyma brzdama ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
tracid
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25 kvě 18:15

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od tracid »

shodou okolnosti se tam taky nekdy v brzke dobe chystam, tak se chci zeptat zda mate nejake tipy na ubytovani (idealne penzion, pripadne kemp). Co jsem se dival na webu tak vetsina pozaduje zustat minimalne na 7 noci, coz mi zrovna nevyhovuje.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Bond007 »

tracid píše:shodou okolnosti se tam taky nekdy v brzke dobe chystam, tak se chci zeptat zda mate nejake tipy na ubytovani (idealne penzion, pripadne kemp). Co jsem se dival na webu tak vetsina pozaduje zustat minimalne na 7 noci, coz mi zrovna nevyhovuje.
primo ve Fuschu se da bydlet celkem bez problemu za nejakych 30-50€ za noc... nikdy jsem nic dopredu nerezervoval a ubytoval jsem se bez jakychkoli komplikaci hned u prusmyku
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
tracid
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25 kvě 18:15

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od tracid »

fajn to zni rozumne, predpokladam, ze kdyz se ubytuju nekde kousek dal tak by se dalo dostat i na lepsi cenu ubytovani...

Jinak mate nekdo zkusenost jak dlouho realne trva na zacatek prusmyku dojet z Prahy?
A co se cen benzinu v AT tyce - plati, ze jsou porad levnejsi nez u nas?
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Bond007 »

tracid píše:fajn to zni rozumne, predpokladam, ze kdyz se ubytuju nekde kousek dal tak by se dalo dostat i na lepsi cenu ubytovani...

Jinak mate nekdo zkusenost jak dlouho realne trva na zacatek prusmyku dojet z Prahy?
A co se cen benzinu v AT tyce - plati, ze jsou porad levnejsi nez u nas?
tak zalezi co je rozumna cena a co za ni pozadujes ;) ceny v At bych rekl ze sjou podobne jako u nas, zalezi ejstli jde o benzin nebo o naftu.. vzhledme k tomu ze kazdy den je jiny kurs se tezko urcuje vyhodnost... kazdopadne bych ale rekl ze benzin v CR je nejhorsi siroko daleko, takze i kdyby to bylo v AT o 10% drazsi, stoji zato tam natankovat
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět