Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

O všem co se týká našeho webu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Raďas
Autoškolák
Příspěvky: 97
Registrován: úte 19 srp 20:35

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od Raďas »

Super jizda, ty ofiko merene casy jsou BTG + 15 sec asi? Jede ti to pekne, hned na zacatku jsi pojel CTR 9g :) , Dany ma svuj CTR stale na prodej?
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od Vrooom »

jarka píše:Nevím kdo byl o víkendu - každopádně super ježdění. Z mých 3 návštěv zatím to nejlepší co jsem zažil. Ranní provoz v sobotu byl fpohodě a i jinak to ještě celkem šlo. Tady moje nejrychlejší kolo (8:25 btg):
https://www.youtube.com/watch?v=wzYf8VGCrdg

A pár dalších: Lap 07, Lap 09, Lap 10.

Prostě zážitek jako prase, už teď mi ring zase chybí.
Kam myslis ze to muzes stahnout? Jsi se od minula hodne zlepsil, ne? Nemel jsi 8:40?
Chtelo by to sirokouhlou kameru a zaznamenavat rychlosti :-)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od mmira »

Raďas píše:Super jizda, ty ofiko merene casy jsou BTG + 15 sec asi? Jede ti to pekne, hned na zacatku jsi pojel CTR 9g :) , Dany ma svuj CTR stale na prodej?
zalezi na max rychlosti, ale pocitej kolem + 25 s
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od jarka »

mira: nevím jestli jsou Federaly pořádný gumy, ale fungují za daný peníz perfektně. Výfuk už se řeší. Z toho hluku už bolela hlava i mě. Na konci jsem zjistil že byl vypadlý zadní tlumič ze silentbloků, takže to hrozně drnčelo :D .

radas: bohužel rozdíl mezi ofiko a btg časama uvádí Dan 25s, takže s profíkem za volantem by mě pojelo i sériový ctr na uhp gumách :D . Ale to si tak člověk nesmí brát. Ty kluci se tím živí a jsou prostě jinde. Jinak Dan už ho prodal ;) .

vroom: když by bylo úplně prázdno a s nějakým tím rizikem, bych to reálně viděl s mýma rukama až někam k 8:15, ale to se asi nestane. Chtěl jsem si hlavně Ring užít a časy nebyly priorita (už kvůli provozu). Odečítal jsem to až doma z kamery, ale z času mám samo radost :) (před akcí jsem tajně doufal pod 8:35). Rozhodně jsem nejel nějakou hranu, spíš jsem si ještě nechával malinkatou rezervu. S profíkem za volantem bych viděl potenciál mýho auta až někam pod 8min BTG.

Ale byla to neskutečná dovolená - trať je prostě dokonalá a k tomu ještě ta atmosféra kolem. Mám banána na hubě jen si na to vzpomenu :x . Prostě doporučuju každýmu koho baví řízení.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od mmira »

no ve srovnani s tema zvykackama, na kterych jsem tam byl posledne ja to poradne gumy jsou.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od dali »

Takhle pohledem kamery skrz okno to až skoro vypadalo že na ty Federály byla venku skoro zima i jsem se na to chtěl zeptat, ale zase celou cestu ani nepískly (jestli by to přes ten vejfuk bylo slyšet). Co samosvor, máš, nebo to má díky lineárnějšímu nástupu atmosféry dost trakce i bez něj?

Podle mě každej kdo odsud odjíždí s autem v celku začne okamžitě přemejšlet jak to udělat aby se tam co nejdřív zase vrátil ;)
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od jarka »

Počasí bylo úplně ideální - lehce pod 20°C a vlhký vzduch takže ideál pro motor. Federaly mají spíš měkčí směs, ale v mým nastavení nemám se směsí problémy ani v teplotách kolem 35°C v Mostě (asi je to daný i relativně nižší hmotností auta). Tlak měly 1.7b za studena a po ježdění ideálních 2.1b. Jinak co se týká úprav tak mám: poladěnou atmo, správně zkrácenou převodovku s lsd (lsd je u fwd povinost jinak je to nuda - ať si říká kdo chce co chce) a už docela agresivní geo s odklonama, kdy zadek je už sem tam docela divoký (ale nic hroznýho - spíš je to takové hravé, kdy v rychlých zatáčkách nad 180kmh má zadek tendenci trochu utíkat a pomáhat autu do zatáčky).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od dali »

Pecka je taky Aral 102 za necelých 1,5 Eura litr :-bd Nedokážu si představit že by si na něj nějaký auto stěžovalo... pokud teda neni dýzl :D Na dálnici tolik stojí obyč noname 95ka.. Pumpa v Barweileru která mi byla doporučená je sice o trochu dál než ta v Adenau, ale zas tam lze natankovat bez čekání. Pokud jedete s benzínovým autem, je určitě dobrej nápad dotankovat do plný než vjedete na okruh, pokud si jdete sjet ve všední den v podvečer, nepřijedete s plnou nádrží a po dvou, třech kolech odjedete tankovat, pomalu nemá cenu se vracet, protože se zpátky na trať už nemusíte protlačit.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od k86 »

mmira píše:k86: pozor, 28/10 nevidim zadne TF
Takze 27/09 08 - 15, nebo 29/09 17:15 - 19:00???
nic vic?
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife

Příspěvek od dali »

Všední den je na první kolo ideální, bývá míň aut. Co jsem opět dostal jako radu do mojeho prvního kola bylo být tam když otevřou, počkat až odjede první skupina nedočkavců a pak teprve vyrazit.
Odpovědět