Grossglockner 2011

O všem co se týká našeho webu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rikin
Řidič začátečník
Příspěvky: 148
Registrován: pon 21 úno 22:31

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Rikin »

Bond007 píše:na Breneru jsem se dnes prodiral snehem, tak jak bylo na GG kucí? :)
Vzhledem k tomu, ze nikdo nemel zajem mimo Pavla a taky tomu, ze melo snezit jsme to nakonec odpiskali, psal jsem Pavlovi sms v patek ze bude v sobotu snezit a opravdu: http://zpravy.idnes.cz/v-patek-rakusane ... anicni_abr

Co se me samotneho tyce, tak ve ct jsem projel Silveretu a v noci GG, v patek rano jsem projel znovu GG, ale pak mi zmizely zadni desticky a brzdil jsem kov na kov, tak jsem se vratil do CR. :) Na FB jsem dal par fotek, mam i nejaka videa, jeste rozmyslim kde a jestli neco zverejnit. :)

Btw Jakube, ten penzion jak jsi mi doporucoval ve Fuschi (vlastni ho polaci) je uzasnej, navic za 35 euro nebo kolik, vysmech.
tracid
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25 kvě 18:15

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od tracid »

Shodou okolnosti jsem tam zrovna o vikendu byl, takze muzu potvrdit, ze pocasi bylo celkem dost divoke. V patek skoro celou cestu 38°. Prijeli jsme kolem 17 hod. Neodolal jsem a vyrazil si to vecer projet. Cesta sucha, kolem 19 hod. uz tam bylo minimum aut a jelo se naprosto paradne. Teplota nahore klesla kolem deviti vecer na 12 stupnu. V sobotu jsme vyjeli znova kolem 10 hod. dopoledne, celou cestu prselo a teplota jen kolem 6-10°. Asi 4 hodiny jsme stravili na Kaiser Franz Josef Hohe a vraceli jsme se prakticky ve stejnem pocasi zpet. Vecer kolem sedme jsem dostal chut zkusit to jeste jednou. Uz kdyz jsme prijizdeli k zavore tak se mi ty hory zdaly nejake moc bile, ale rikal jsem si, ze za ty 4 hodiny to neni mozne. Cesta byla otevrena (takze clanek na idnes neni uplne pravdivy, mozna v 16:30 byla zavrena, ale pak to zase otevreli). Kdyz jsme vystoupali nad 1500 metru tak se skutecne potvrdilo to, co jsem myslel, ze se mi zda - vsude bilo, s vyjimkou cesty. Doslova jsem cumel jak situaci zvladli silnicari. Po ceste k Edelweisspitze jsem potkal tri pluhy s nasazenymi retezy na kolech. Kazdopadne cesta byla okamzite vycistena. Jedinou vyjimkou byla prave odbocka k Edelweisspitze, ktera byl zavrena, ale vzhledem ke sklonu cesty a kostkam celkem pochopitelne. Nahore bylo kolem -1°.
Mimochodem jsem nevedomky prisel na to jak usetrit za vjezd :) Jednodenni vjezd je za 29E, ale po 18 hod. jen za 19E. Protoze jsem tam prvni den prijel vecer, tak jsem platil jen 19. Kazdy dalsi den uz je pak jen za 6E (pokud se prokazete listkem, ze jste tam se stejnym autem uz jednou ve stejnem roce byli). Takze dohromady me dva dny staly 25E.

Pro dokumentaci zmen pocasi pridavam par fotek:
Patek vecer:
Resize of P1020596.JPG
Sobota dopoledne:
Resize of P1020646.JPG
Sobota vecer:
Resize of P1020794.JPG
tracid
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25 kvě 18:15

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od tracid »

A jeste jedna celkem povedena ze sobotniho vecera. Mimochodem i pres pocasi (nebo prave diky nemu) to byl super zazitek.
Resize of P1020871.JPG
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od PeTr7650 »

tracid píše:A jeste jedna celkem povedena ze sobotniho vecera. Mimochodem i pres pocasi (nebo prave diky nemu) to byl super zazitek.
Resize of P1020871.JPG
super foto :ymapplause:

ja v tydnu brouzdal po transfagarasan. Pocasi idealni, provoz minimalni, uz se tesim na srovnani s GG. Ale vidim to asi az na jaro .
Uživatelský avatar
Arnie J
Mistr volantu
Příspěvky: 859
Registrován: stř 16 úno 12:52

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Arnie J »

tracid píše:A jeste jedna celkem povedena ze sobotniho vecera. Mimochodem i pres pocasi (nebo prave diky nemu) to byl super zazitek.
Resize of P1020871.JPG
to je nádhera :-bd
V6 + R4 + R4 naturally aspirated ... a drncavá turbo krabice k tomu!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16428
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od pavproch »

vytahuju starší themu, bo: pro letošek mají členové Alpenvereinu (což já sem, heč...) velké slevyna "vlezném".... asi letos v léte zajedu trochu obrousit brzdové desky.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Moucha »

já tam pojedu konečně příští sobotu, ale jen pokud bude dobré počasí jinak si vymyslím jinačí program než se motat v dešti někde v Alpách
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16428
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od pavproch »

neotvírá se GG hochalpenstrasse náhodou až v červnu?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od Moucha »

podle webu je otevřen od 29.4. a Fanc Josef atd od 12.5. budou otevřený, probíhají tam nějaké stavební práce
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Grossglockner 2011

Příspěvek od PeTr7650 »

ja bych v lete chte projet gg a stelvio, aneb tour po stopach top gearu. A kdyz zbyde chvile, zajet si projet trat Targy Florio.
Ale sraz na gg by byl stylovej ;-)
Odpovědět