Pravidla diskusního fóra Autoforum.cz

Pokud jste u nás poprvé, začněte zde.

Pravidla diskusního fóra Autoforum.cz

Příspěvekod admin » pon 07 úno 22:46

Fórum na Autoforum.cz je místem pro diskusi slušných, inteligentních a svobodných lidí, kteří vědí, co je možné si v takové společnosti dovolit a co nikoli. Ti, kteří to nevědí, nebudou na fóru tolerováni. Pokud považujete za nezbytné tyto věty dále rozvést, projděte si prosím následující.

Obecná pravidla pro diskutování na fóru Autoforum.cz

• Na Autoforum.cz diskutujeme slušně, pokuste se prosím zdržet zbytečných vulgarismů.

• Zdržte se prosím jakéhokoli osobního napadání ostatních diskutujících, podobné jednání nebude tolerováno. Veškeré osobní spory nesouvisející s tématem prosím řešte mimo veřejné diskuse.

• Jakákoliv neplacená reklama či odkazování na komerční stránky přirozeně nesouvisející s probíraným tématem není dovoleno. V podpisu pak prosím neuvádějte žádné odkazy na webové stránky.

• Všechny příspěvky, které budou v rozporu s právními normami platnými v České republice, budou smazány. Provozovatel fóra si dále vyhrazuje právo vymazat jakýkoli obsah, který bude považovat za nevhodný či jakkoli poškozující jeho oprávněné zájmy.

• V případě porušení pravidel má administrátor právo udělit uživateli negativní hodnocení, nebo jej z fóra dočasně či zcela vyloučit.

Důležitá doporučení

• Než se pustíte do zakládání nového fóra, použijte prosím hledání a ověřte, zda totožné téma již nebylo na fóru řešeno v minulosti. V únoru 2011 zakládáme nové fórum s čistým štítem a tento bod tak nebude po určitou dobu relevantní, dříve či později ale bude klíčovým. Pokud na stejné téma v minulosti narazíte, ale se závěrem nejste spokojeni, navažte na něj novým dotazem, nikoli novým tématem. Případné duplicitní téma bude tak jako tak spojeno se starším.

• U každého nově zakládaného fóra prosím zkuste zvolit co nejvhodnější titulek. Je to nejen v našem, ale i ve Vašem zájmu, jen výstižný titulek přitáhne pozornost ostatních, se kterými tak budete moci snáze probrat, co Vás trápí, nebo naopak těší. Zdržte se prosím označení jako „Pomozte mi”, „Co mám dělat?” nebo „Jaké auto vybrat?” Jsou příliš obecná, každé téma si zaslouží konkrétní titulek, který naznačí, co je jeho obsahem. Např. témata „Problém s motorem 1,4 TSI”, „Jak postupovat při přihlášení auta” nebo „Octavii TDI, nebo TSI?” přitáhnou mnohem více uživatelů a i do budoucna dovolí ostatním toto téma dohledat a třeba na něj dále navázat. Případný nevhodný titulek bude upraven.

• Zdržte se prosím jakýchkoli nestandardních zvýraznění titulků velkými písmeny, sadou hvězdiček, vykřičníků, otazníků, nebo jiných znaků. Všechna témata jsou důležitá a zaslouží si stejné, to jest běžné označení. I v tomto případě budou nestandardní zvýraznění odstraněna.

• Pokud citujete dřívější příspěvek uživatele, zvažte nutnost a případně i rozsah citace. Např. citovat příspěvek, který se nachází přesně před Vaší reakcí, je zbytné. Podobně citování celých dlouhých příspěvků staršího data diskusi spíše znepřehledňuje nežli naopak. Také v tomto případě budou případné nevhodné citace upraveny do přehledné podoby.

• Doporučujeme Vám nastavit si ke svému uživatelskému jménu tzv. avatar, což není jen film Jamese Camerona, ale i malý obrázek, který Vás u každého příspěvku charakterizuje (učinit tak můžete v Uživatelském panelu). Diskusi to činí přehlednější a lidštější. Pochopitelně i v tomto případě platí nutnost držet se jistých pravidel - nebudou tolerovány avatary, které svým charakterem porušují platné právní normy, mají reklamní charakter, napadají ostatní nebo se jakkoli jinak dotýkají oprávněného zájmu provozovatele fóra. Maximální velikost obrázku je 150x150 pixelů a 15 kB.

Jak je to s moderováním?

• Na fóru Autoforum.cz obecně platí, že diskuse jsou sledované moderátory a administrátory a mohou být usměrňovány. Bude se tak dít vždy citlivě a s ohledem na všechny slušně diskutující jedince, nejsme totalitní fórum ve stylu Živě.cz.

• V každé sekci může být založeno libovolné adekvátní téma, v němž je možné dále diskutovat. Pokud bude téma umístěno do nevhodné sekce, bude moderátorem přemístěno do jiné a zakladatel bude na tento krok upozorněn.

• V každé sekci je tolerován přirozený běh diskuse, který se dlouhodobě zásadně neodchyluje od stanoveného tématu. Jsme lidé, ne stroje, na fóru diskutujeme stejně jako v běžném životě. Pokud bude diskuse svedena jinam, moderátor diskusi rozdělí na dvě témata, popř. provede jiný citlivý zásah, který se nedotkne nikoho z rozumně diskutujících. Ohledy budou pochopitelně brány pouze na ty, kteří neporušují výše zmíněná obecná pravidla.

• Tento styl usměrňování diskuse platí pro všechny sekce krom Ring volný, kde je možné činit cokoli a jakkoli, pakliže to neodporuje obecným pravidlům diskuse.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 úno 20:21

Zpět na Pro nováčky na fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník